Wiadomości

Gostchorze: Głośne NIE dla biogazowni

26 listopada 2020, 09:50
Mieszkańcy Gostchorza w gminie Krosno Odrzańskie wciąż głośno protestują przeciwko planowanej budowie biogazowni. - To śmierdząca, zagrażająca zdrowiu i komfortowi mieszkańców inwestycja – przekonują protestujący.

W Szprotawie remontowane są szkolne boiska

26 listopada 2020, 09:35
Rozpoczęte na początku września br. prace związane z przebudową boiska sportowego w SP2 w Szprotawie zostały zakończone. Inwestycja w przeszło 99 % zrealizowana została ze źródeł zewnętrznych.

Słubice: W sobotę wielki protest na moście granicznym

26 listopada 2020, 08:53
W sobotę mieszkańców Słubic, oraz korzystających z mostu granicznego łączącego Polskę z Niemcami, mogą spodziewać się dużych utrudnień. Od godziny 13:00 na przejściu granicznym rozpocznie się protest. Organizatorzy przewidują, że zgromadzi się tam nawet 2 tysiące osób.

Z pierwszeństwem na pasach, ale bez telefonu w ręce

25 listopada 2020, 18:19
Najpewniej w 2021 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Rada ministrów przyjęła właśnie nowelizację ustawy, która zakłada wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych na pasach. Natomiast piesi przechodząc przez jezdnię będą mieli zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń rozpraszających uwagę.

Zderzenie z policyjnym radiowozem

25 listopada 2020, 18:13
Osobowym oplem wjechał w policyjny radiowóz, który jako pojazd uprzywilejowany jechał na interwencję. Policjanci mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Poszkodowani funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala.

Drezdenko: kopali policjantów po całym ciele

25 listopada 2020, 17:34
Kopali policjantów po całym ciele, padły też ciosy w głowę. 31-latek, wraz ze swoim ojcem zaatakowali policjantów, bo ci chcieli zatrzymać go do odbywania kary. Teraz obaj trafili za kratki i odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Żagań: Miała COVID na wiosnę, dziś znów jest zarażona

25 listopada 2020, 12:11
Mowa tu o pacjentce, która obecnie leży w szpitalu wojskowym w Żaganiu. Jak informuje dyrekcja tej placów, kobieta podczas pierwszej fali epidemii miała dodatni wynik. Teraz po raz kolejny przechodzi tę chorobę.

Szlabany będą zamknięte przez pół doby. Potrzebny jest tunel!

25 listopada 2020, 11:28
Przebieg linii kolejowej przez sam środek miasta do to niektórych błogosławieństwa, ale dla innych już przekleństwo. Tak właśnie jest w Nowej Soli. Teraz w ciągu doby przejazdy kolejowe w mieście zamknięte są przez 5-6 godzin. Przy planach zwiększenia ruchu pociągów do 2030 roku, szlabany w mieście mogą być zamknięte nawet przez pół doby.

Jesienią i zimą nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

25 listopada 2020, 10:29
Gdy temperatury w nocy spadają już poniżej zera, musimy więc wzmóc czujność. Nie każdy z nas ma dach nad głową, ciepły koc lub kołdrę. Dla wielu osób okres jesienno-zimowy jest jednym z trudniejszych miesięcy w roku. Nie bądźmy obojętni, nasze zgłoszenie na numer alarmowy może uratować komuś życie.

Pożar domu jednorodzinnego pod Sulechowem

24 listopada 2020, 17:28
Groźny pożar pod Sulechowem. Cztery zastępy straży pożarnej zostały wysłane do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Smolno Wielkie. Jak mówią świadkowie, którzy zgłosili pożar, w środku miały znajdować się dzieci. Na szczęście wszyscy opuścili samodzielnie budynek, jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej.


Fotoreportaże