Wiadomości

Kolęda "na wynos" w Krośnie Odrzańskim [zdjęcia]

6 stycznia 2021, 11:09
W czasach pandemii każdy radzi sobie, jak tylko potrafi. Doskonałym tego przykładem są również księża z jednej z parafii w Krośnie Odrzańskim, którzy z racji braku wizyty duszpasterskiej w domach wiernych postanowili przygotować dla nich pakiety „kolędowe” na wynos. Co w nim znajdziemy? Wodę święconą, kredę, kadzidło oraz modlitwę.

Pożar butli z gazem i mieszkania w Cybince

6 stycznia 2021, 10:47
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Cybince. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się również jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym.

Pierwszy sparing Falubazu z Unią Leszno!

5 stycznia 2021, 18:03
Jeżeli pogoda pozwoli, to już w drugiej połowie marca żużlowcy RM Solar Falubaz rozegrają pierwsze mecze. Żużlowcy z Zielonej Góry zmierzą się z mistrzami Polski! Sezon zasadniczy w tym roku startuje 4 kwietnia.

Chciał wysadzić w powietrze kamienicę. Właśnie usłyszał wyrok

5 stycznia 2021, 17:43
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Nowosolnej w Kożuchowie 22 kwietnia 2020 roku. Tego poranka kilka rodzin otrzymało wiadomość wysłaną za pomocą telefonu. Z treści wynikało, że desperat o godzinie 13 planuje wysadzić budynek przy użyciu butli z gazem i petardy.

Zabójca 25-latki wciąż poszukiwany. Patrycja zginęła od ciosów nożem

5 stycznia 2021, 17:22
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach cały czas szukają 27-letniego Wojciecha Plisa, który jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za zabójstwo 25-letniej Patrycji, swojej byłej dziewczyny z którą ma 7-letniego syna. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety były rany zadane nożem w szyję.

W Zielonej Górze ruszy choinkowy eko patrol

5 stycznia 2021, 16:29
Co zrobić z choinkami po świętach? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na żywe drzewo w swoim domu. W Zielonej Górze w sobotę 9 stycznia ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zbierali choinki spod altan śmietnikowych.

Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich stanie przed sądem

5 stycznia 2021, 12:21
Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich, które w miniony weekend zagryzły dwa psy usłyszała zarzuty. Za niedopilnowanie zwierzęcia stanie przed sądem.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

Stop Shop powstanie w Zielonej Górze. Kiedy otwarcie?

5 stycznia 2021, 10:11
Za rok ma nastąpić otwarcie nowego parku handlowego w Zielonej Górze. STOP SHOP Zielona Góra będzie miało 14 sklepów o łącznej powierzchni ponad 6600 metrów kwadratowych. STOP SHOP Zielona Góra powstanie bezpośrednio przy osiedlu Pomorskim.

Drezdenko: Zawaliła się ściana kamienicy [zdjęcia]

5 stycznia 2021, 09:12
W poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Drezdenko doszło do katastrofy budowlanej. Przy ul. Kościelnej zawaliła się ściana jednej z kamienic. Strażacy ewakuowali mieszkańców uszkodzonego budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Fotoreportaże