Wiadomości

Lockdown w Niemczech: Brandenburgia zamknięta, Berlin bardziej liberalny

16 grudnia 2020, 12:46
Nie ma już możliwości pojechania na zakupy do marketów po stronie niemieckiej. W Brandenburgii, z tak zwanego małego ruchu turystycznego wyłączono turystykę zakupową i usługową. Można za to dojechać do pracy, czy do szkoły. Nieco inaczej jest w Berlinie.

Kostrzyn: pociągiem nie przejedziemy przez granicę

16 grudnia 2020, 12:23
Ważna informacja dla osób podróżujących pociągiem pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a Berlinem. Od 13 grudnia wyłączony został ruch kolejowy przez granicę polsko-niemiecką. Jest to związane z rozbiórką mostu przez Odrę. Od kilku dni pasażerowie do stacji Kustrin-Kietz muszą dojeżdżać autobusową komunikacją zastępczą.

Władze Żagania wyślą mieszkańcom życzenia i maseczki

16 grudnia 2020, 11:03
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne, niż do tej pory. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Dlatego też burmistrz Żagania postanowił sprawić swoim mieszkańcom niecodzienny upominek. Do skrzynek pocztowych trafią dwie atestowane maseczki wraz z życzeniami świątecznymi.

Zielona Góra: Zamiast imprez w sołectwach, są inwestycje i świąteczne paczki

16 grudnia 2020, 10:31
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zielonogórskim sołectwom. Z konieczności musiały zrezygnować z większości zabaw integracyjnych. Pieniądze jednak nie zmarnowały się, a zostały przeznaczone między innymi na inwestycje i paczki mikołajkowe.

Kierowca alfy romeo „zdobył” 30 punktów karnych w 30 sekund [film]

16 grudnia 2020, 09:55
Policjanci z zielonogórskiej grupy Speed zatrzymali w miejscowości Płoty wyjątkowo nieodpowiedzialnego 20-latka, który pędził z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50. Mało tego, mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, w tym na przejściach dla pieszych. Kierowca otrzymał w sumie 30 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

W lesie pod Torzymiem pojawiły się... ptaki emu

16 grudnia 2020, 09:31
Niezwykli goście pojawili się na terenie Nadleśnictwa Torzym. Leśniczy Tomasz Olechnowicz spotkał dwa ptaki emu, które spacerowały leśną drogą To niecodzienny widok, którym pan Tomasz był zaskoczony. Z daleka myślał, że to żurawie. Ptaki prawdopodobnie uciekły z pobliskiego gospodarstwa.

Kolizje na drogach i ciężarówka w rowie na S3 [zdjęcia]

16 grudnia 2020, 08:14
W środowy poranek doszło do kilku zdarzeń drogowych w Gorzowie i okolicach. Najpoważniej sytuacja wygląda na trasie S3, gdzie kierujący samochodem ciężarowym wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Falubaz jedzie do Torunia, Stal do Leszna

15 grudnia 2020, 21:31
W sobotę i niedzielę, czyli 3 i 4 kwietnia zainaugurowane zostaną przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Najlepsza żużlowa liga świata rozpocznie rywalizację podczas Świąt Wielkanocnych.

Z gorzowskiej katedry znika rusztowanie

15 grudnia 2020, 18:59
Katedra w Gorzowie Wielkopolskim odzyskuje swój dawny blask. Powoli kończy się remont zabytku, którego wieża spłonęła doszczętnie 1 lipca 2017 roku. Po trzech latach rozpoczął się demontaż rusztowania, jednak to nie oznacza, że wierni wrócą do kościoła.

Czołowe zderzenie dwóch aut pod Rzepinem. Nie żyje jedna osoba

15 grudnia 2020, 17:25
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej numer 134 w powiecie słubickim. Pomiędzy Rzepinem, a Lubiechnią doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - volkswagena i volvo. Kierowca volkswagena pomimo reanimacji nie przeżył wypadku, natomiast dwie osoby z volvo w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala.


Fotoreportaże