Wiadomości

Chora 70-latka wyszła na spacer i zaginęła. Została odnaleziona 20 km od domu

15 grudnia 2020, 12:43
70-letnia kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu w miejscowości Rokitno w powiecie międzyrzeckim i przez wiele godzin nie wracała. Dlatego też rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Seniorkę udało się odnaleźć aż 20 kilometrów do domu, na szczęście była cała i zdrowa.

Ciężarówka zmiażdżyła busa na S3. To cud, że kierowca przeżył

14 grudnia 2020, 18:50
W poniedziałkowy wieczór na trasie S3 na wysokości Marwic doszło do dramatycznego wypadku. Na pasie z Myśliborza do Gorzowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Siła uderzenia była tak duża, że bus został zmiażdżony przez pojazd ciężarowy. Ciężko ranny został mężczyzna kierujący busem.

Alarm bombowy w przedszkolu w Bogdańcu

14 grudnia 2020, 16:12
W poniedziałkowe przedpołudnie gorzowskie służby otrzymały informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w przedszkolu w Bogdańcu. Na miejsce została wysłana straż pożarna oraz policja. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Parter budynku Przemysłówki w Gorzowie zostanie przebudowany

14 grudnia 2020, 13:39
Władze Gorzowa chcą zająć się kolejną częścią budynku Przemysłówki w centrum miasta. Właśnie został ogłoszony przetarg na przebudowę parteru wraz z piwnicą oraz pierwszym i drugim piętrem budynku. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 11 stycznia 2021 roku.

To pierwsza taka operacja w Lubuskiem. Pokonano zaawansowanego tętniaka aorty u 87-latka

14 grudnia 2020, 12:28
Takiej operacji w województwie lubuskim jeszcze nie było, a w całym kraju nieczęsto się ją wykonuje. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej pokonali zaawansowanego tętniaka aorty u 87-letniego pacjenta, który trafił do lecznicy z Gorzowa.

Obostrzenia na granicy z Niemcami

14 grudnia 2020, 11:44
Od środy 16 grudnia do niedzieli 10 stycznia w Niemczech będzie obowiązywał tzw. twardy lockdown. To oznacza również zmiany na granicy polsko-niemieckiej. W Brandenburgii zostanie uchylona klauzula o tzw. „małym ruchu granicznym” pozwalająca dotychczas na wizyty do 24 godzin w dowolnym celu na terenie Niemiec. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać się na zakupy po niemieckiej stronie, będzie musiał liczyć się z 10-dniową kwarantanną.

Nowa Sól: Będzie tunel pod Odrzanką!

14 grudnia 2020, 11:25
Przebieg linii kolejowej przez sam środek Nowej Soli to spory problem dla miasta z uwagi na korki tworzące się w mieście. Obecnie w ciągu doby szlabany są zamknięte nawet przez 5-6 godzin. Prezydent Nowej Soli chciał, aby pod „Odrzanką”, czyli linią kolejową został wybudowany tunel. Teraz inwestycja warta prawie 90 mln zł staje się coraz bardziej realna. Miasto podpisało właśnie z powiatem porozumienie w tej sprawie.

Wypadek na S3. Auto dostawcze zderzyło się z ciągnikiem rolniczym

14 grudnia 2020, 09:31
Poważne zdarzenie na S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Tuż przed MOP-em Marwice, na drodze pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem doszło do zderzenia auta dostawczego z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce została wysłana policja. Droga w kierunku Myśliborza jest zablokowana.

Gorzów: Ciało bezdomnego znalezione w altance śmietnikowej

14 grudnia 2020, 09:08
Ciało bezdomnego mężczyzny zostało znalezione w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci są na miejscu i prowadzą czynności operacyjne. Tożsamości mężczyzny nie udało się jeszcze ustalić.

Dramatyczny wypadek na DK92. Jedna z ofiar ma urwane nogi

13 grudnia 2020, 21:10
W niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch samochodów BMW i pojazdu ciężarowego marki volvo. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Najbardziej poszkodowany został mężczyzna, któremu urwało obie nogi na wysokości kolan. Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny.


Fotoreportaże