Wiadomości › Zielona Góra

Schronisko w Zielonej Górze apeluje o pomoc do ludzi dobrej woli

14 stycznia 2021, 13:13
Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy. Dzięki niej bezdomne koty i psiaki będą mogły żyć w naprawdę godziwych warunkach. OTOZ apeluje o narzędzia, które pomogą w modernizacji schroniska.

Nie dała się oszukać na "policjanta"

14 stycznia 2021, 08:57
Czujna zielonogórzanka nie dała się oszukać na fałszywego policjanta. Oszuści, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, są coraz bardziej przebiegli. Ci w Zielonej Górze telefoniczne poinformowali kobietę, że prowadzą działania w sprawie oszust i wypytywali o ją oszczędności. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać i zgłosiła sprawę pod 112.

Afera w sprawie szczepień w zielonogórskim szpitalu

13 stycznia 2021, 13:32
Pracownicy ze stacji pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze zarzucają tamtejszemu szpitalowi, że nie chciał ich zaszczepić przeciwko COVID-19. Dlatego też pracownicy pogotowia pojechali do oddalonego o ponad 100 kilometrów szpitala w Szprotawie, gdzie przyjęli szczepionkę. Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze zabiera głos w tej sprawie i tłumaczy, że w pierwszej kolejności są szczepieni pracownicy szpitala, a dopiero personel medyczny innych placówek.

Szokujące okoliczności tragedii w Zielonej Górze. Zabił byłą żonę za pomocą tłuczka i noża

12 stycznia 2021, 12:50
Znamy wyniki sekcji zwłok 68-letniej kobiety, która została zabita przez swojego byłego męża, który następnie popełnił samobójstwo skacząc z okna wieżowca. Okazało się, że mężczyzna zadał ciosy swojej byłej żonie za pomocą kuchennego tłuczka i noża. Po przeprowadzeniu całego postępowania sprawa zostanie umorzona z uwagi na śmierć sprawcy.

Zabił byłą żonę, a następnie wyskoczył z okna wieżowca

10 stycznia 2021, 16:11
Znamy więcej szczegółów na temat tragedii do której doszło w sobotni wieczór w Zielonej Górze. Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem zabójstwa. Według ustaleń śledczych, 77-letni mężczyzna najpierw zabił swoją byłą żonę, a następnie sam popełnił samobójstwo wyskakując z okna wieżowca.

Ostatnie pożegnanie Jolanty Fedak [zdjęcia]

7 stycznia 2021, 16:31
W czwartek 7 stycznia konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze odbył się pogrzeb posłanki Jolanty Fedak. Pogrzeb miał charakter państwowy i wziął w nim udział m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Waldemar Pawlak czy Piotr Zgorzelski. Podczas mszy pogrzebowej Jolanta Fedak została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a odznaczenie wręczył minister Andrzej Dera.

Będzie więcej łóżek na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze

7 stycznia 2021, 13:12
Na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze rozpoczął się remont. Na pierwszym piętrze budynku zostaną zagospodarowane dawno nieużywane pomieszczenia. Dzięki inwestycji powstaną tam trzy sale z łazienkami. Leczyć się tam będzie mogło dodatkowych siedmiu pacjentów.

W Zielonej Górze ruszy choinkowy eko patrol

5 stycznia 2021, 16:29
Co zrobić z choinkami po świętach? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na żywe drzewo w swoim domu. W Zielonej Górze w sobotę 9 stycznia ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zbierali choinki spod altan śmietnikowych.

Stop Shop powstanie w Zielonej Górze. Kiedy otwarcie?

5 stycznia 2021, 10:11
Za rok ma nastąpić otwarcie nowego parku handlowego w Zielonej Górze. STOP SHOP Zielona Góra będzie miało 14 sklepów o łącznej powierzchni ponad 6600 metrów kwadratowych. STOP SHOP Zielona Góra powstanie bezpośrednio przy osiedlu Pomorskim.

Miasto dobuduje drugi pas Szosy Kisielińskiej

29 grudnia 2020, 13:40
500-metrowy odcinek Szosy Kisielińskiej od wjazdu na osiedle Pomorskie do Ronda Orląt Lwowskich doczeka się w końcu remontu. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo, rozładowane będą też korki.


Fotoreportaże