Wiadomości › Zielona Góra

Ścieżka rowerowa połączy Nową Sól i Zieloną Górę

23 listopada 2020, 09:17
Coraz bliżej do ścieżki rowerowej dla Lubuskiego Trójmiasta. Niebawem ruszą prace projektowe ścieżki, która połączy Nową Sól z Zieloną Górą. Ma być to tez przedłużenie istniejącej ścieżki „Kolej na rower”

Chcemy stanąć w jednym szeregu z pielęgniarkami i ratownikami

23 listopada 2020, 08:41
Olga i Klaudia od kilku miesięcy pomagają w zielonogórskim szpitalu. Studentki szóstego roku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego apelują do swoich kolegów i koleżanek, aby ci również zgłosili się do pracy jako wolontariusze.

Pożar forda w lesie. W bagażniku znaleziono kości i łopaty

22 listopada 2020, 15:44
W niedzielny poranek dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w lesie. Strażacy po ugaszeniu ognia, znaleźli w bagażniku kości oraz łopaty. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Aresztowanie nauczyciela: „To szok dla naszej wspólnoty”

18 listopada 2020, 15:38
W Zielonej Górze od wtorkowego popołudnia nie mówi się praktycznie o niczym innym. Po informacji, jaka ukazała się w sieci, dotyczącej zatrzymania jednego z nauczycieli SP numer 21, głos zabrała dyrekcja placówki.

Nauczyciel - pedofil? Lubuska policja zatrzymała mężczyznę

17 listopada 2020, 21:35
Miał nagrywać materiały pornograficzne z udziałem dzieci. Nauczyciel z jednej z zielonogórskich podstawówek usłyszał zarzuty związane z pedofilią. Trafił za kratki na trzy miesiące.

Przed szpitalem w Zielonej Górze stanęły kontenery

17 listopada 2020, 17:27
Do Szpitala Uniwersyteckiego dotarły dziś kontenery do triażu przekazane przez polski rząd. To efekt rozmów marszałek Elżbiety Anny Polak z b. premier Jadwigą Emilewicz.

Poseł obraził protestujące kobiety. Te "ostro" odpowiedziały

7 listopada 2020, 15:40
Zielonogórski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna zamieścił na swoim prywatnym koncie na facebooku wpis obrażający kobiety biorące udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. To spotkało się z ostrą reakcją kobiet, które oburzyło zdjęcie udostępnione przez posła. Dlatego też na jego biurze pojawiły się kartki z wulgarnymi hasłami.


Fotoreportaże