Wiadomości › Zielona Góra

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze przyjął pierwszych pacjentów [zdjęcia]

7 grudnia 2020, 14:40
W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie szpitala tymczasowego w Zielonej Górze. Jest to nowoczesny szpital, który został wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zostali już przyjęci do placówki, natomiast w najbliższych dniach ma tutaj trafić łącznie 56 osób.

Zaprzęg św. Mikołaja latał nad Zieloną Górą!

7 grudnia 2020, 09:41
Każdy z mieszkańców Zielonej Góry, który w miniony weekend spojrzał wieczorem w niebo mógł być w szoku. Na niebie pojawił się oświetlony zaprzęg wraz ze św. Mikołajem w środku. To Mikołajkowy prezent od członków Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Ogromny pożar w suszarni kukurydzy. Spłonęło 10 ton kukurydzy

3 grudnia 2020, 16:55
Kilka godzin trwało gaszenie pożaru suszarni kukurydzy we wsi Boryń w powiecie zielonogórskim. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległ zbiornik z suszarnią oraz 10 ton kukurydzy.

Studenci UZ dostaną stypendia za pomoc w szpitalu

2 grudnia 2020, 16:37
Zarząd województwa lubuskiego postanowił docenić studentów kierunków medycznych, którzy pomagają w szpitalach covidowych. Studenci otrzymają jeszcze w grudniu specjalne stypendia. Na ten cel przeznaczono 1,2 mln zł.

Pracowała jako sprzątaczka, okradała swoich pracodawców

2 grudnia 2020, 11:15
To miał być pomysł na łatwy zarobek. 40-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego ogłaszała się na portalach, że oferuje usługi sprzątania mieszkań. Jak się okazało, zatrudnienie znalazła w kilku mieszkaniach w Zielonej Górze. Jednak z pomieszczeń, które sprzątała, nie znikał jedynie brud.

Staranował osobówkę na Trasie Północnej

2 grudnia 2020, 09:04
Niebezpiecznie na drogach w Zielonej Górze. Do poważnego wypadku doszło w środowy poranek na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Kierujący ciężarówką wpadł w poślizg i staranował osobówkę.

Nowe ulice w SPP w Zielonej Górze

1 grudnia 2020, 13:51
Za tydzień kierowcy w Zielonej Górze będą musieli płacić za parking na dodatkowych ulicach. Zgodnie z decyzją Rady Miasta, została poszerzona strefa płatnego parkowania. W mieście zamontowano 40 nowych parkomatów.

Szpital tymczasowy gotowy na otwarcie

1 grudnia 2020, 13:36
Szpital tymczasowy w Zielonej Górze praktycznie jest gotowy do startu. Uruchomienie placówki zaplanowano na 7 grudnia. Cały czas do szpitala dostarczany jest sprzęt medyczny.

Rower miejski w Zielonej Górze wypożyczony ponad 137 tys. razy

1 grudnia 2020, 11:14
Zielonogórski Rower Miejski oficjalnie zakończył sezon 2020. Jak podkreśla prezydent Janusz Kubicki, mieszkańcy Zielonej Góry w ciągu minionego sezonu wypożyczyli jednoślady aż 137 tys. razy. Natomiast rekordzista wynajął rower aż 773 razy.

Jest zezwolenie na budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry

30 listopada 2020, 17:17
Prezydent Janusz Kubicki odebrał dziś z rąk wojewody lubuskiego decyzję o zezwoleniu na realizację budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. - Wiele lat zabiegaliśmy o to, by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat – mówi prezydent Kubicki.


Fotoreportaże