Z rzeki wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa. Trwają poszukiwania drugiego chłopca

14 maja 2021, 16:01
fot. KM PSP Zielona Góra
Policja oficjalnie potwierdza, że w piątkowy poranek z rzeki Odry w okolicach miejscowości Osiecznica w powiecie krośnieńskim zostały wyłowione zwłoki poszukiwanego 13-letniego Filipa. Sekcja zwłok chłopca została zaplanowana na poniedziałek. Cały czas trwają poszukiwania drugiego z chłopców, 15-letniego Marka.

W piątek 14 maja portal lubuskie24.pl informował o tym, że z rzeki Odry wyłowiono ciało jednego z poszukiwanych chłopców. Według nieoficjalnych informacji miało to być ciało 13-letniego Filipa o czym informowaliśmy w artykule "Tragiczny finał poszukiwań. Z rzeki wyłowiono zwłoki chłopca".

Teraz służby już oficjalnie potwierdzają, że jest to zaginiony Filip. - Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką ze strony policji - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Sekcja zwłok 13-letniego Filipa została zaplanowana na poniedziałek 17 maja. Według nieoficjalnych informacji do których dotarł portal lubuskie24.pl, chłopiec został wyłowiony z rzeki w ubraniu i butach. Cały czas trwają poszukiwania 15-letniego Marka. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem.  Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz rzeka Odra.

- Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej – podkreśla Maludy.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym Marku Gawryszaku proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

13-letni Filip Pasiewicz oraz 15-letni Marek Gawryszak zaginęli w poniedziałek 10 maja, po tym jak po godz. 15 wyszli z domu przy posesji numer 8 w miejscowości Ledno.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości