Od niedzieli zmiany na torach. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów!

10 grudnia 2020, 13:19, red
Od niedzieli, 13 grudnia wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. W województwie lubuskim linie kolejowe obsługuje dwóch przewoźników: Intercity i Polregio. Przewoźnicy, mimo wciąż trwającej pandemii informują o zwiększeniu siatki połączeń w regionie.

O zmianach w rozkładzie jazdy PKP Intercity na terenie województwa lubuskiego pisaliśmy szerzej w artykule pt.: „Zmiany na torach: z Krakowa przez Zieloną Górę do Berlina”. W nowym rozkładzie mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli korzystać z większej liczby pociągów PKP Intercity, będzie ich już 30. Nowością na torach będzie skład IC Wawel do Berlina. Jadący z Krakowa przez Katowice i Wrocław pociąg zapewni mieszkańcom Zielonej Góry codzienne połączenie ze stolicą Niemiec oraz największymi miastami na południu Polski. Z Zielonej Góry do Krakowa, a w drugim kierunku do Świnoujścia, będzie można dotrzeć także dzięki nowemu składowi IC Chełmoński.

Co proponuje pasażerom nasz regionalny przewoźnik? Będzie więcej kursów do Żar i Żagania, mieszkańcy południowej części województwa będą mieli do dyspozycji nowe, poranne połączenie do Wrocławia. Jak informuje Mówi Paweł Nijaki, rzecznik prasowy POLREGIO w naszym regionie, zwiększona zostanie też częstotliwość połączeń na trasie Zielona Góra – Nowa Sól. Od lutego będzie to aż 16 składów dziennie.

Nie bez problemów pojedziemy w kierunku północnym. Do czerwca 2021 trwać będzie modernizacja linii Czerwieńsk – Zbąszynek, do tego czasu będzie kursowała komunikacja zastępcza na takich samych zasadach jak obecnie. Autobusy zatrzymują się w okolicach dworców kolejowych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości