Wypadek pod Gorzowem. Kierował pijany policjant po służbie

2 lutego 2023, 13:03
W niedzielny poranek tuż pod Gorzowem doszło do niegroźnego zdarzenia drogowego, jednak konsekwencje dla kierowcy mogą być poważne Okazało się, ze samochodem, który uderzył w barierki, jechał pijany policjant, będący po służbie. Zatrzymano go później we własnym mieszkaniu.

Informacje w tej sprawie przekazał portal gorzowianin.com. Jak wynika z ustaleń portalu, do zdarzenia doszło w niedzielny poranek na prostej drodze na osiedlu Bermudy w podgorzowskim Wawrowie.  Jak wynikało ze zgłoszenia, kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi i uderzył w barierki. Po zdarzeniu kierowca porzucił auto i uciekł miejsca zdarzenia.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, za kierownicą siedział policjant z Komendy Miejskiej w Gorzowie. Był on pod wpływem alkoholu. Policjant został zatrzymany we własnym mieszkaniu.

- Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym – mówi w rozmowie z portalem Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Okazuje się, że policjanta czeka nie tylko sprawa karna za jazdę pod wpływem alkoholu i oddalenie się z miejsca zdarzenia, ale też postępowanie dyscyplinarne.  - Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydalenia funkcjonariusza z szeregów policji. Był to policjant po służbie, który od kilku miesięcy nie świadczył służby na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjant nie tylko straci pracę, ale również zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu. Postępowanie karne w tej sprawie prowadzi gorzowska prokuratura. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości