Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Areszt dla Pauliny M. To ona pomagała w ukryciu bmw w lesie koło Gorzowa

13 lutego 2024, 16:03
Sąd postanowił o nałożeniu miesięcznego aresztu na kobietę podejrzaną o współudział w związku z tragicznym wypadkiem w Wawrowie koło Gorzowa – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim. Dwudziestoczteroletnia kobieta jest jedną z dwóch osób podejrzanych o utrudnianie dochodzenia oraz ukrywanie samochodu, którym potrącono 10-letniego Mateusza.

Poziom wody w rzece Warcie w Gorzowie coraz wyższy. 44 cm do stanu alarmowego

13 lutego 2024, 15:10
Sytuacja hydrologiczna w północnej części województwa lubuskiego nie prezentuje się najlepiej. Stan ostrzegawczy na rzece Warcie w Gorzowie został już przekroczony o 36 cm, a poziom wody systematycznie rośnie. Do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje 44 centymetry. Na terenie Gorzowa obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe do odwołania.

26-latek z Gorzowa przyznał się do winy. Wyraził skruchę

12 lutego 2024, 15:22
W gorzowskiej prokuraturze rejonowej odbyło się dziś przesłuchanie głównego sprawcy potrącenie 10-letniego chłopca, który zginął pod kołami ciemnego bmw, kierującego przez 26-letniego Krzysztofa P. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę. Odpowiadał też na pytania śledczych.

20 lat za śmiertelne potrącenia 10-letniego Mateusza? Kierowca BMW czeka na zarzuty

11 lutego 2024, 13:06
Kobieta i mężczyzna, którzy pomagali Krzysztofowi P. ukryć rozbite BMW po śmiertelnym potrąceniu 10-latka, usłyszeli zarzuty poplecznictwa. Natomiast 26-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie w poniedziałek 12 lutego. Jak podkreśla prokurator, grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

Tragedia koło Gorzowa. Śmiertelnie potrącił 10-latka i uciekł z miejsca wypadku

10 lutego 2024, 07:30
10-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony przez kierowcę ciemnego auta, który uciekł z miejsca wypadku. Było to prawdopodobnie BMW. Chłopiec wraz z innymi dziećmi miał jechać na ferie do Zakopanego. Dziecko zmarło w szpitalu, natomiast kierowcy cały czas szuka policja.

Czwórka wyruszyła na dworzec. Reaktywacja linii po 12 latach

2 stycznia 2024, 12:32
1 stycznia 2012 roku po raz ostatni na dworzec PKP w Gorzowie pojechały linie numer 4 i 5. Decyzją ówczesnego prezydenta miasta, kursowanie tramwajów na tej linii zostało zawieszone. Wtedy mówiono, że utrzymywanie linii jest nieopłacalne.

Kamera zarejestrowała to zdarzenie. Wypadek na Walczaka w Gorzowie

29 grudnia 2023, 09:59
Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce na ulicy Walczaka. Kobieta w wieku 27 lat została potrącona przez 77-letniego kierowcę forda, a całe zdarzenie zostało uchwycone przez miejski monitoring. Nagranie zostało opublikowane przez funkcjonariuszy jako przestrogę dla innych.

Gorzów: Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie. Trzeba go zaprosić

27 grudnia 2023, 13:38
Księża z Gorzowa po raz kolejny zdecydowali się na odstąpienie od tradycyjnej formuły kolędy. W tym roku duszpasterskie wizyty odbywać się będą wyłącznie na zaproszenie mieszkańców. Ksiądz z wizytą przybędzie jedynie do tych osób, które wcześniej wyrażą chęć przyjęcia go w swoim domu. Odpadnie zatem zwyczaj chodzenia od drzwi do drzwi, gdyż kapłan zawita jedynie na wskazany adres.

Poranna akcja policji w Gorzowie. Miała promil alkoholu w organizmie

27 grudnia 2023, 13:33
W środowy poranek 27 grudnia policjanci z Gorzowa przeprowadzili akcję "Trzeźwy Poranek", podczas której zatrzymali kierującą toyotą, będącą pod wpływem alkoholu i przewożącą małe dziecko. Kobieta miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu, co skutkowało utratą prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem za nieodpowiedzialne zachowanie.

Skutki wichury w Lubuskiem. Połamane drzewa i przewrócona choinka

22 grudnia 2023, 11:57
Strażacy z całego województwa lubuskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków wichury, która przechodzi przez region. W Zielonej Górze drzewo spadło na budynek akademika, a w Słubicach silny wiatr przewrócił choinkę na placu Przyjaźni. Wiatr w porywach osiąga do 100 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wichurą obowiązuje do sobotniego poranka.