Wiadomości › Świebodzin

63-latka kierowała wiekowym golfem. Była kompletnie pijana.

17 czerwca 2021, 14:07
Miała 2,2 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadła za kierownicę. 63-latka kierująca osobowym volkswagenem potrąciła na przejściu pieszego. Zatrzymali ją robotnicy wykonujący prace drogowe.

Pieszy po zderzeniu z rozpędzonym rowerzystą trafił do szpitala

14 czerwca 2021, 11:48
Rozpędzony 11-latek zjechał z wysokich schodów wprost na przechodnia. Potrącony przez rowerzystę mężczyzna w wyniku uderzenia o chodnik doznał złamania ręki. Wszystko to działo się w jednym z parków w Świebodzinie.

Rusza przebudowa dworca w Świebodzinie. Będzie piękny!

8 czerwca 2021, 12:12
Już niebawem ruszy przebudowa dworca kolejowego w Świebodzinie. Zmieni się nie tylko elewacja, ale także wnętrze. Będzie nowocześnie, ekologicznie i bezpiecznie. Nowy dworzec w Świebodzinie będzie swego rodzaju wizytówką miasta.

Nietrzeźwy mężczyzna jechał kradzionym rowerem po drodze ekspresowej

21 maja 2021, 11:46
Policjanci ze świebodzińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem po drodze ekspresowej S3. Jak się okazało, 34-letni mężczyzna był nietrzeźwy, a do tego rower, którym jechał był kradziony. Sprawa mężczyzny trafi do sądu, grozi mu do 5 tys. zł grzywny.

Dramatyczny wypadek nad wodą. Żaglówka z ojcem i dwójką dzieci wywróciła się na jeziorze

10 maja 2021, 14:19
Żaglówka z mężczyzną i dwójką dzieci wywróciła się na jeziorze Niesłysz w powiecie świebodzińskim. Przyczyną był niespodziewany podmuch wiatru. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy na pokładzie mieli założone kamizelki ratunkowe, a Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe udzieliło błyskawicznie pomocy.

Śmiertelne potrącenie 89-letniej kobiety przez ciężarówkę. Co widać na monitoringu?

26 kwietnia 2021, 16:13
Prokurator Rejonowy w Świebodzinie przedstawił zarzuty kierowcy ciężarówki, który w ubiegłym tygodniu śmiertelnie potrącił 89-letnią kobietę. Dużo do sprawy wniósł film z monitoringu, który zabezpieczyli śledczy. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Ciężarówka śmiertelnie potrąciła kobietę

21 kwietnia 2021, 19:57
W środowe popołudnie przy ul. Poznańskiej w Świebodzinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem potrącił pieszą. Kobieta nie miała żadnych szans, zginęła na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Do zdarzeń jeżdżą Żukiem. Marzy im się prawdziwy wóz strażacki

20 kwietnia 2021, 14:22
Do pożarów jeżdżą wozem bez wody. Ratują życie poszkodowanych w wielu wypadkach drogowych, przyjeżdżając na miejsce zdarzenie wysłużonym Żukiem. Czas, aby pojazd z minionej epoki przeszedł na emeryturę. Ochotnicy z OSP Mostki zbierają pieniądze na wymarzone auto.

Kierowca roztrzaskał forda o drzewo. Reanimowano 3-letnie dziecko

19 kwietnia 2021, 10:05
W niedzielne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 276 w pobliżu miejscowości Skąpe doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący fordem uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że przód auta został całkowicie zmiażdżony. W wyniku wypadku reanimowano 3-letnie dziecko, które podróżowało z kierowcą. Po przywróceniu czynności życiowych, dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala. Do szpitala trafił również kierowca.

Pożar w Świebodzinie. Policjanci zapobiegli tragedii

7 kwietnia 2021, 09:51
Pożar w kotłowni w budynku wielorodzinnym w Świebodzinie postawił na nogi wszystkich mieszkańców. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i strażaków udało się wyprowadzić z budynku wszystkich mieszkańców i zapobiec tragedii.


Fotoreportaże