Wiadomości › Nowa Sól

Tragiczny wypadek koło Nowej Soli. Zmarła 8-miesięczna dziewczynka

18 października 2021, 15:28
W niedzielę koło Nowej Soli doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Wskutek wypadku ciężko ranna została 8-miesięczna dziewczynka podróżująca w audi. Niemowlę było reanimowane, a następnie przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Niestety życia dziecka nie udało się uratować, zmarło w szpitalu.

Śmiertelny wypadek na S3. Kierowca hyundaia wjechał pod prąd i doprowadził do czołówki

6 września 2021, 08:38
W poniedziałek w nocy na trasie S3 koło Nowego Miasteczka doszło do tragicznego zdarzenia. 37-letni kierujący hyundaiem wjechał pod prąd na drogę ekspresową, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Kierowca hyundaia zginął na miejscu, natomiast kierowca i pasażerowie z volkswagena trafili do szpitala.

Nowa Sól dosłownie tonie w kwiatach. To warto zobaczyć!

2 sierpnia 2021, 13:53
Nowa Sól rozkwitła wszystkim kolorami natury. Miasto wręcz zalane jest ogromną ilością kwiatów, które sadzone były w maju. To rośliny jednoroczne, więc warto zobaczyć kwietne łąki na żywo.

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

Mały kotek uwięziony w komorze silnika

9 lipca 2021, 11:19
Przeraźliwe miauczenie dochodziło spod maski jednego z samochodów osobowych, który zaparkowany był pod przychodnią lekarska w Nowej Soli. Na pomoc uwięzionemu w komorze silnika kotkowi ruszyli mieszkańcy, których wsparli po chwili miejscowi policjanci.

Mała sarenka w policyjnym radiowozie

5 lipca 2021, 10:11
To niecodzienny widok. Mała sarenka, która utkwiła w metalowych elementach ogrodzenia, została uratowana przez policjantów. Nowosolskim stróżom prawa zdarzają się przeróżne interwencje, a ich pomocy potrzebują nie tylko ludzie. Kiedy zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta.

Pirat drogowy zakończył swój rajd na wale przeciwpowodziowym

15 czerwca 2021, 11:36
Z ogromną prędkością zjechał z drogi asfaltowej na drogę szutrową, niemalże wypadł z drogi, wprowadzając auto w poślizg i uderzył w wał przeciwpowodziowy. Tak swoją podróż samochodem zakończył 26-latek, który prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Całe zdarzenie miało miejsce w Nowej Soli.

Siekierą i nożem zabił swojego kolegę od kieliszka. Jest areszt dla zabójcy

15 czerwca 2021, 10:14
Jest areszt dla 34-latka, który w miniony piątek w godzinach nocnych brutalnie zamordował swojego 21-letniego kompana, z którym wcześniej pił alkohol. Młody mężczyzna został kilkukrotnie uderzony nożem i siekierą w głowę i klatkę piersiową.

Nowa Sól wypowiada wojnę uciążliwym owadom

8 czerwca 2021, 09:15
Są dosłownie wszędzie. Nie idzie wytrzymać kilku minut na świeżym powietrzu, bo zaraz pojawia się chmara tych natrętnych zwierzątek. Latają, siadają i gryzą. Mowa tu o meszkach, małych owadach, które pojawiają się w naszym otoczeniu, gdy tylko zrobi się ciepło. Dlatego też kolejne miasto zdecydowało się ulżyć swoim mieszkańcom i przeprowadzi opryski miejsc, gdzie meszki występują najczęściej. Wojnę uciążliwym owadom wypowiedziała Nowa Sól.

Nowa Sól i Gorzów w czołówce rywalizacji. Kilometry kręci sam prezydent Milewski

7 czerwca 2021, 11:42
Nowa Sól jest na czele klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Gorzów, który po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje mocne piąte miejsce.


Fotoreportaże