Wiadomości › Nowa Sól

Kręcimy kilometry dla zdrowia i po tytuł!

14 kwietnia 2021, 12:00
Czy Nowa Sól zdobędzie dożywotni Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Wszystko jest w rękach, a raczej nogach cyklistów. Dwa razy to już się udało, jest więc szansa na trzeci puchar. Wówczas tytuł – puchar zostanie na stałe w posiadaniu miasta. Jest więc o co walczyć!

Park Odry pięknieje w oczach

12 kwietnia 2021, 09:51
Trwa rewaloryzacja blisko 170-letniego parku Odry - czyli przywrócenie dawnego założenia parkowego i przystosowanie do współczesnych wymogów użytkowników. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Nowej Soli!

84-latek jechał oplem trasą S3 pod prąd

4 kwietnia 2021, 18:13
W wielkanocny poranek policjanci z Nowej Soli zatrzymali kierującego oplem, który jechał trasą S3 pod prąd. 84-letniego mężczyznę udało się zatrzymać dopiero na wysokości Zielonej Góry, na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci zatrzymali seniorowi prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Ankieter zapyta o to, czym palimy w piecu. Bez obaw - mandatów nie będzie

25 marca 2021, 12:57
Nowa Sól chce wiedzieć dokładnie, czym ogrzewają się mieszkańcy miasta. Do drzwi każdego, kto ma własne palenisko, zapuka ankieter, który zbierać będzie dane dotyczące rodzaju stosowanego ogrzewania. Ma to pomóc w oszacowaniu kosztów miejskiego programu wymiany źródeł ciepła.

Basen już gotowy do użytku. Na przeszkodzie stanęła pandemia

18 marca 2021, 11:48
25-metrowy basen, jacuzzi, brodziki dla dzieci, czy sauny. To wszystko czeka na mieszkańców Nowej Soli i okolic. Nowo wybudowana pływalnia nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Plany pokrzyżował koronawirus. Miasto czeka na zniesienie obostrzeń

Złamane serce? Nie niszcz mostu - apelują władze Nowej Soli

17 marca 2021, 13:39
Nowa Sól. Kłódki miłości zawieszane są wielu mostach na całym świecie. Nie inaczej jest i u nas. Ale gdy miłość nie wypali, właściciele kłódek za wszelką cenę chcą pozbyć się śladów po związku. Nie mając kluczyka, zrywają więc kłódki, zazwyczaj niszcząc most.

Będzie jaśniej – będzie bezpieczniej

16 marca 2021, 10:03
Nowa Sól. Nowoczesne technologie pomagają w codziennym życiu – także, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Doświetlone ulice i przejścia dla pieszych, to nie tylko oszczędność energii, ale też większe bezpieczeństwo.

Tu powstaje nowa hala! Zobaczcie zdjęcia!

15 marca 2021, 09:35
Nowa Sól. Właśnie wystartowała budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Mimo że trwa pandemia, to władze miasta myślą przyszłościowo. Gdy już zapomnimy o koronawirusie, mieszkańcy Nowej Soli i okolic będą mogli oglądać wydarzenia sportowe na żywo w nowoczesnej hali.

Tragiczny pożar koło Nowej Soli. Nie żyje mężczyzna

12 marca 2021, 11:15
W piątek w nocy doszło do tragicznego w skutkach pożaru w miejscowości Książ Śląski w powiecie nowosolskim. W pożarze domu zginął 67-letni mężczyzna. Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin.

Nowa Sól wspomoże mieszkańców w remoncie kamienic

10 marca 2021, 15:05
Nowa Sól wspomoże swoich mieszkańców remoncie zabytkowych kamienic. W magistracie zatwierdzono właśnie plan miejskich dotacji. Miasto chce wydać na ten cel 350 tysięcy złotych.


Fotoreportaże