Wiadomości › Żary

Transgraniczny pościg za skradzionym mercedesem. Złodziej wpadł w ręce polskich policjantów.

16 maja 2022, 11:14
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 28-latek, który uciekał przez granicę kradzionym busem. Do pościgu prowadzonego od strony Niemiec, włączyli się policjanci z Żagania.

Handlował narkotykami. Chował je w wiadrze!

16 maja 2022, 10:03
38-latek, który handlował narkotykami, wpadł w ręce lubuskich kryminalnych. Mężczyzna został zatrzymany we własnym mieszkaniu, a narkotyki do sprzedaży miał ukryte w… wiadrze. Z zabezpieczonej substancji mogło powstać ponad 2600 porcji narkotyku oraz 112 sztuk tabletek ekstasy

Żary: Pobili policjantów, mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat!

30 grudnia 2021, 11:11
Na 10 lat do więzienia może trafić dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, w już w środę sąd aresztował agresorów na trzy miesiące.

Nieszczęśliwy wypadek? Mężczyzna wypadł z okna na 4. piętrze

13 listopada 2021, 18:49
Przy ulicy Paderewskiego w Żarach doszło do tragedii. Z okna na czwartym piętrze wypadł mężczyzna. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Dożywocie dla zabójcy. Zabił Patrycję i podpalił dom

5 listopada 2021, 14:05
Zamordował 26-letnia Patrycję, a później podłożył ogień. W ten sposób chciał ukryć swoją zbrodnię. Dziś oprawca z Lubska usłyszał wyrok. Łukasz P. został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Wysadzili bankomat i doprowadzili do pożaru. Zostali zatrzymani

1 października 2021, 14:55
Dwóch mieszkańców powiatu żarskiego zostało zatrzymanych za wysadzenie bankomatu w Kwilczu w województwie wielkopolskim. Wybuch zniszczył część marketu oraz doprowadził do pożaru budynku oraz samochodu, którym przyjechali złodzieje. Jak się okazało, mężczyźni byli w przeszłości karani. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Poszukiwany listami gończymi ukrywał się w Niemczech. Wpadł podczas kontroli drogowej

30 sierpnia 2021, 12:23
40-latek był poszukiwany aż czterema listami gończymi. Ukrywał się na terytorium Niemiec, posługując się przy tym fałszywymi dokumentami. Liczył, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności karnej. Wpadł podczas zwykłej kontroli drogowej

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

Policja z Żar szuka sprawcy ataku na rowerzystę

3 czerwca 2021, 14:12
Policjanci z Żar poszukują mężczyzny, który 20 maja na ulicy Moniuszki kopnął w rowerzystę, który przejeżdżał ulicą. Mężczyzna zrobił to zapewne dla żartu, ale konsekwencje mogły być poważne.

Chciał zarobić na złomie, zginął pod betonowymi schodami

26 kwietnia 2021, 16:01
Powracamy do tematu tragedii, do jakiej doszło kilka dni temu w Lubsku w powiecie żarskim. Tam, betonowe schody w opuszczonym budynku przygniotły mężczyznę. Prokuratorskie śledztwo wykazało, że mężczyzna nielegalnie wycinał metalowe elementy.