Wiadomości › Komunikacja

Lubuskie na torach: Zielona Góra przoduje, Zbąszynek zaskakuje. Ranking stacji pod względem ruchu pasażerskiego

28 lipca 2023, 12:18
Lubuskie koleją nie stoi. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Największy ruch w 2022 roku zanotowano oczywiście na stacji Zielona Góra Główna. Na drugim miejscu jest Zbąszynek, Gorzów jest dopiero na miejscu trzecim.

Zielona Góra: Pociągi powracają na swoje trasy

23 lipca 2023, 20:41
Jak informuje PKP PLK, oo uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, w niedzielę o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra – Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.

Mamy projekt nowego terminala lotniska Zielona Góra-Babimost. Wygląda imponująco!

29 grudnia 2022, 11:22
Nowoczesny terminal odpraw pasażerów ma zostać wybudowany na lotnisku w podzielonogórskim Babimoście. O rozbudowie terminala portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost mówi się od listopada 2022 roku, a teraz światło dziennie ujrzały pierwsze projekty. Wygląda imponująco!

Zielona Góra rezygnuje z darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy

22 sierpnia 2022, 12:17
Od 3 marca obywatele, którzy uciekli przed wojną ze swojego kraju, mogli jeździć za darmo autobusami komunikacji publicznej w Zielonej Górze. Od poniedziałku 22 sierpnia muszą już płacić za bilety - tak jak wszyscy inni pasażerowie.

Linia Zielona Góra - Zbąszynek. Prace daleko w... polu

22 sierpnia 2022, 08:30
Wciąż nie ma konkretnego terminu uruchomienia bezpośrednich połączeń na linii kolejowej łączącej Zieloną Górę ze Zbąszynkiem i dalej z Gorzowem. W międzyczasie na szlaku zniknęło wiele kilometrów sieci trakcyjnej, a także …ciężkich słupów trakcyjnych.

Wraca strefa bezpieczeństwa w autobusach MZK

28 stycznia 2022, 14:38
Kolejna fala i kolejne obostrzenia w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji. Od 1 lutego w pojazdach zostanie wydzielona strefa bezpieczeństwa.

Oddala się remont dworca w Gorzowie. Nikt nie stanął do przetragu

14 stycznia 2022, 17:37
Nie ma chętnych na przebudowę dworca kolejowego w Gorzowie. Nikt nie stanął do przetargu, w którym termin składania ofert minął 14 stycznia.

Gorzów: od dziś szybko sprawdzisz gdzie jest autobus lub tramwaj

12 stycznia 2022, 11:22
To wręcz komunikacyjna rewolucja. W Gorzowie uruchomiono stronę, na której można zobaczyć, gdzie znajduje się wybrany przez nas autobus lub tramwaj. To element systemu informacji pasażerskiej, który od niedawna działa w mieście.

W Gorzowie nie będzie podwyżek cen biletów. Będzie ograniczenie kursów

11 stycznia 2022, 11:11
Gorzów stał przed nie lada wyzwaniem. Czy podwyższyć ceny biletów na przejazd tramwajem i autobusem, czy ograniczyć ich kursowanie?

Lubuskie na torach. Od 12 grudnia nowy rozkład jazdy

9 grudnia 2021, 16:10
12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Jeżeli chodzi o przewozy w regionie, operator kolejowy, czyli Polregio wraz z organizatorem - UMWL, przygotowali jedną niespodziankę. Jest to ukłon w stronę wybierających się w góry. Polregio wprowadza bowiem weekendowe bezpośrednie kursy na trasie Zielona Góra - Jelenia Góra.