Wiadomości › Komunikacja

Trzy pociągi z Gorzowa do Berlina? To nadal odległa przyszłość

12 marca 2024, 11:15
Grudzień 2023 roku minął, a wraz z nadejściem wiosny 2024 roku pojawiły się nieśmiałe rozmowy o nadchodzącej zmianie. Teraz, oficjalnie wiemy, że pociągi nie będą mogły przejeżdżać przez most w Kostrzynie aż do jesieni. Sytuację komplikuje także fakt, że niedawno na prowizorycznym moście przez Wartę zainstalowano sygnalizację świetlną, co prowadzi do olbrzymich korków dla autobusów przewożących pasażerów między stacjami Kustrin a Kostrzyn.

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Zobacz postęp prac

8 marca 2024, 15:40
Prace przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich są w pełnym toku. Wykonawca planuje w przyszłym tygodniu zmienić organizację ruchu i uruchomić ruch na nowo wybudowanym rondzie na drodze wojewódzkiej nr 156 między Strzelcami a Barlinkiem. Na znacznej części obwodnicy już ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Jednocześnie prace koncentrują się na budowie wiaduktu w okolicach jeziora oraz stawów hodowlanych. Cała inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2024 roku.

Czwórka wyruszyła na dworzec. Reaktywacja linii po 12 latach

2 stycznia 2024, 12:32
1 stycznia 2012 roku po raz ostatni na dworzec PKP w Gorzowie pojechały linie numer 4 i 5. Decyzją ówczesnego prezydenta miasta, kursowanie tramwajów na tej linii zostało zawieszone. Wtedy mówiono, że utrzymywanie linii jest nieopłacalne.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zmierza po rekord

9 listopada 2023, 10:22
Lotnisko Zielona Góra-Babimost w październiku odprawiło ponad 4 tys. osób, a od początku roku ponad 48 tys. pasażerów. To o blisko 15 tys. więcej niż w całym 2019 r., czyli do tej pory rekordowym roku dla tego lotniska.

Lubuskie na torach: Zielona Góra przoduje, Zbąszynek zaskakuje. Ranking stacji pod względem ruchu pasażerskiego

28 lipca 2023, 12:18
Lubuskie koleją nie stoi. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Największy ruch w 2022 roku zanotowano oczywiście na stacji Zielona Góra Główna. Na drugim miejscu jest Zbąszynek, Gorzów jest dopiero na miejscu trzecim.

Zielona Góra: Pociągi powracają na swoje trasy

23 lipca 2023, 20:41
Jak informuje PKP PLK, oo uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, w niedzielę o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra – Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.

Mamy projekt nowego terminala lotniska Zielona Góra-Babimost. Wygląda imponująco!

29 grudnia 2022, 11:22
Nowoczesny terminal odpraw pasażerów ma zostać wybudowany na lotnisku w podzielonogórskim Babimoście. O rozbudowie terminala portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost mówi się od listopada 2022 roku, a teraz światło dziennie ujrzały pierwsze projekty. Wygląda imponująco!

Zielona Góra rezygnuje z darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy

22 sierpnia 2022, 12:17
Od 3 marca obywatele, którzy uciekli przed wojną ze swojego kraju, mogli jeździć za darmo autobusami komunikacji publicznej w Zielonej Górze. Od poniedziałku 22 sierpnia muszą już płacić za bilety - tak jak wszyscy inni pasażerowie.

Linia Zielona Góra - Zbąszynek. Prace daleko w... polu

22 sierpnia 2022, 08:30
Wciąż nie ma konkretnego terminu uruchomienia bezpośrednich połączeń na linii kolejowej łączącej Zieloną Górę ze Zbąszynkiem i dalej z Gorzowem. W międzyczasie na szlaku zniknęło wiele kilometrów sieci trakcyjnej, a także …ciężkich słupów trakcyjnych.

Wraca strefa bezpieczeństwa w autobusach MZK

28 stycznia 2022, 14:38
Kolejna fala i kolejne obostrzenia w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji. Od 1 lutego w pojazdach zostanie wydzielona strefa bezpieczeństwa.