Wiadomości › Komunikacja

Nie wpuścili ich do pociągu, bo zepsuł się wagon. Jeden z dwóch...

17 lutego 2021, 11:04
Jeden wagon w pociągu PKP Intercity na trasie z Kostrzyna do Piły. Północna część lubuskiego wciąż jest na szarym końcu, jeżeli chodzi o połączenia dalekobieżne. Pasażerowie drugiej kategorii pozostali na peronach, bo zepsuł się wagon. Nie wpuszczono ich do pociągu z uwagi na koronawirusowe obostrzenia.

Żagań spychany na kolejową bocznicę?

12 lutego 2021, 13:44
Złe wieści dla korzystających pasażerów PKP Intercity z powiatu żarskiego i żagańskiego. Od marca czeka ich niemiła niespodzianka – alarmują przedstawiciele stowarzyszenia miłośników kolei. Czas podróży z Warszawy do Żagania zostanie wydłużony do 8,5 godziny.

Zima też na kolei. Sprawdź opóźnienia w lubuskim

8 lutego 2021, 12:48
Padający śnieg paraliżuje też trasy kolejowe. Jak informuje PKP PLK, sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuację zimową mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów.

Zmodernizowane wagony trafią na lubuskie tory

5 lutego 2021, 16:58
Na lubuskie (i nie tylko) tory trafi 40 zmodernizowanych wagonów. Będą to wagony dwuklasowe – trzy przedziały pierwszej klasy i bezprzedziałowa część klasy drugiej. Wartość kontraktu to 165 milionów złotych, modernizację wykonała bydgoska PESA.

Zima przeszkadza kolejarzom. Opóźnienia pociągów w regionie

18 stycznia 2021, 09:50
Coraz gorzej na liniach kolejowych. Opóźnienia pociągów, odjeżdżających ze wschodniej części Polski, przekładają się też bezpośrednio na problemy w naszym regionie. Wyruszając dziś w podróż pociągiem – weźmy to pod uwagę.

101 ze Szprotawy do Zielonej Góry

11 stycznia 2021, 09:06
2 stycznia szprotawski magistrat uruchomił nową, gminną linię autobusową, która połączy Szprotawę z Zieloną Górą. Skorygowane zostały też rozkłady jazdy, aby lepiej dostosować dowóz mieszkańców do szkoły, czy pracy.

Gmina Santok uruchomiła pięć linii autobusowych

8 stycznia 2021, 14:00
Od 1 stycznia na terenie gminy Santok funkcjonuje komunikacja publiczna, która składa się z pięciu linii autobusowych. Bez względu na wybraną linię i długość przejazdu bilet jednorazowy normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,55 zł.

Problemy na torach. Odwołane pociągi z Kostrzyna do Krzyża

8 stycznia 2021, 13:38
Duże problemy komunikacyjne mieszkańców północnej części naszego województwa. Braki taborowe oraz mroźniejsze dni dają się we znaki kolejarzom. Tylko w czwartek na trasie Kostrzyn – Krzyż odwołano trzy pociągi. Pozostałe składy notowały opóźnienia.

Kolejowa szansa dla Szprotawian

2 stycznia 2021, 11:34
Plany reaktywacji szprotawskiej kolei stają się coraz bardziej realne. Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań, zgłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, zakwalifikowany został do II etapu programu „Kolej Plus”.

Nowy Impuls już uszkodzony. Co się stało?

21 grudnia 2020, 16:12
Przed nami przedświąteczny szczyt przewozów, a w regionie z obiegu wypada jeden najnowszy skład z Newagu. Pociąg miał zderzenie ze zwierzyną. Nie wiadomo, czy przed świętami powróci na tory.


Fotoreportaże