Wiadomości › Komunikacja

Robert Trębowicz o kolejowych problemach na północy regionu

30 września 2021, 13:08
Robert Trębowicz z Gorzowa to ekonomista, publicysta, specjalista ds. kolei oraz twórca Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa. Pasjonuje się głównie koleją, bliskie mu są sprawy elektryfikacji linii kolejowej z Krzyża do Kostrzyna. Często zabiera głos w sprawie problemów komunikacyjnych mieszkańców Gorzowa, jak i północnej części regionu.

Kolej+ w lubuskim wypada bardzo blado. Samorządy nie mają pieniędzy

12 lipca 2021, 16:55
Z siedmiu projektów zakwalifikowanych do II etapu programu Kolej+ ostatecznie tylko dwa z nich mają szansę na realizację. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego rozmawiali z samorządami, na temat możliwości wsparcia projektów. Okazało się, że dla wielu gmin to obciążenie finansowe nie do udźwignięcia.

Jedziecie do Niemiec? W Kostrzynie przygotujcie się na niespodzianki

21 czerwca 2021, 16:12
Jeżeli wybieracie się do naszych zachodnich sąsiadów, omijajcie Kostrzyn. Przez cztery dni w godzinach od 8 do 16 most graniczny w ciągu DK22 będzie zamknięty. Jeszcze większy problem będą mieli pasażerowie pociągów. Z uwagi na remont mostu kolejowego, będą musieli przejść na piechotę mostem drogowym.

Pociągiem z Zielonej Góry prosto nad morze

14 czerwca 2021, 12:00
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z Zielonej Góry. Z połączenia mogą skorzystać wszyscy, którzy mieszkają wzdłuż „Odrzanki”. Jest też alternatywa dla mieszkańców północy regionu – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Z Babimostu na tydzień do Chorwacji? Dlaczego nie!

8 czerwca 2021, 15:37
Od 4 lipca mieszkańcy lubuskiego będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego z chorwacką Rijeką. Z Babimostu LOT-em na południe Europy polecimy w każdą niedzielę.

Nowe przystanki kolejowe w lubuskim. Zobacz listę!

26 maja 2021, 15:34
Program Przystankowy rusza pełną parą. W naszym województwie na liście podstawowej są przede wszystkim przystanki zlokalizowane przy linii kolejowej 203 – Kostrzyn – Gorzów – Krzyż. Przystanki z południa województwa, np. w Żarach – trafiły na listę rezerwową.

Z Zielonej Góry do Chorwacji i na Ukrainę? Są takie plany

13 maja 2021, 08:18
Lataliśmy do Turcji, teraz być może polecimy do Chorwacji. Niewielkie lotnisko w podzielonogórskim Babimoście ma ogromne ambicje. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, trwają rozmowy z przewoźnikami, którzy są zainteresowani uruchomieniem nowych połączeń.

Nowe pociągi z Zielonej Góry do Guben

11 maja 2021, 11:32
Cztery pociągi dziennie od 2022 roku pojadą na trasie od Guben przez Gubin do Zielonej Góry. Informacje o tym przekazały niemieckie media oraz portal rynek-kolejowy.pl

Nowoczesne wagony na lubuskich torach. To Combo od PKP Intercity

30 kwietnia 2021, 09:48
Wagony typu COMBO dojadą zarówno do Zielonej Góry, jak i do Gorzowa. Te wielofunkcyjne wagony od PKP Intercity, przystosowane dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, mają kursować między innymi na trasach do Warszawy.

Zdarzenie fiata seicento z szynobusem pod Nowogrodem Bobrzańskim

27 kwietnia 2021, 17:06
Niebezpieczne zdarzenie na lokalnej drodze w Bogaczewie niedaleko Nowogrodu Bobrzańskiego w powiecie zielonogórskim. Kierujący samochodem osobowym marki fiata seicento wjechał pod szynobus. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale są spore utrudnienia w ruchu pociągów.


Fotoreportaże