Wiadomości › Komunikacja

Nowoczesne wagony na lubuskich torach. To Combo od PKP Intercity

30 kwietnia 2021, 09:48
Wagony typu COMBO dojadą zarówno do Zielonej Góry, jak i do Gorzowa. Te wielofunkcyjne wagony od PKP Intercity, przystosowane dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, mają kursować między innymi na trasach do Warszawy.

Zdarzenie fiata seicento z szynobusem pod Nowogrodem Bobrzańskim

27 kwietnia 2021, 17:06
Niebezpieczne zdarzenie na lokalnej drodze w Bogaczewie niedaleko Nowogrodu Bobrzańskiego w powiecie zielonogórskim. Kierujący samochodem osobowym marki fiata seicento wjechał pod szynobus. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale są spore utrudnienia w ruchu pociągów.

Czy do Szprotawy wrócą pociągi?

31 marca 2021, 09:40
26 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w sprawie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań. Zadanie ma być realizowane w ramach programu „Kolej Plus”.

Polregio ogranicza połączenia w lubuskim. Sprawdź rozkład jazdy

19 marca 2021, 13:42
Ważne informacje dla pasażerów podróżujących kolejami regionalnymi w dwóch relacjach na terenie lubuskiego. Od 24 marca Polregio wprowadza czasowe zmiany w kursowaniu pociągów. Ma to związek z kolejną falą pandemii koronawirusa.

Lotnisko w Babimoście zamknięte z powodu koronawirusa

14 marca 2021, 13:00
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy korzystają z lotniska w Babimoście. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, przez najbliższe dwa tygodnie lubuskie lotnisko będzie zamknięte. Wszystko z powodu koronawirusa, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę.

Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

5 marca 2021, 08:45
Wybierasz się pociągiem do stolicy? Sprawdź rozkład jazdy. Od połowy marca, w związku z modernizacją Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego, część pociągów ominie dworzec zachodni i centralny. IC Lubuszanin dojedzie do dworca Warszaw Gdańska.

Nie wpuścili ich do pociągu, bo zepsuł się wagon. Jeden z dwóch...

17 lutego 2021, 11:04
Jeden wagon w pociągu PKP Intercity na trasie z Kostrzyna do Piły. Północna część lubuskiego wciąż jest na szarym końcu, jeżeli chodzi o połączenia dalekobieżne. Pasażerowie drugiej kategorii pozostali na peronach, bo zepsuł się wagon. Nie wpuszczono ich do pociągu z uwagi na koronawirusowe obostrzenia.

Żagań spychany na kolejową bocznicę?

12 lutego 2021, 13:44
Złe wieści dla korzystających pasażerów PKP Intercity z powiatu żarskiego i żagańskiego. Od marca czeka ich niemiła niespodzianka – alarmują przedstawiciele stowarzyszenia miłośników kolei. Czas podróży z Warszawy do Żagania zostanie wydłużony do 8,5 godziny.

Zima też na kolei. Sprawdź opóźnienia w lubuskim

8 lutego 2021, 12:48
Padający śnieg paraliżuje też trasy kolejowe. Jak informuje PKP PLK, sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuację zimową mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów.

Zmodernizowane wagony trafią na lubuskie tory

5 lutego 2021, 16:58
Na lubuskie (i nie tylko) tory trafi 40 zmodernizowanych wagonów. Będą to wagony dwuklasowe – trzy przedziały pierwszej klasy i bezprzedziałowa część klasy drugiej. Wartość kontraktu to 165 milionów złotych, modernizację wykonała bydgoska PESA.


Fotoreportaże