Wiadomości › Zielona Góra

Tragiczny wypadek na obwodnicy Zielonej Góry. Nie żyje kobieta

22 listopada 2023, 19:02
Na drodze krajowej nr 32 na wysokości Raculi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu ciężarowego. W wyniku wypadku zginęła kobieta kierująca jedną z osobówek. Obwodnica Zielonej Góry w miejscu wypadku jest zablokowana.

Driftował swoim BMW. 19-latek dostał 3 tysiące mandatu

20 listopada 2023, 10:28
Młody kierowca bmw zdecydowanie przesadził z driftowaniem na drodze w Zielonej Górze. 19-latek nie tylko wykonywał niebezpieczne manewry na publicznej drodze, ale także robił to w gęstym ruchu ulicznym, stwarzając poważne zagrożenie dla innych użytkowników. Te nieodpowiedzialne popisy młodego kierowcy zostały uchwytne na kamerach miejskiego monitoringu.

Zielona Góra: Uciekał przed policją na samych felgach. Kierowca był pijany

8 listopada 2023, 08:57
W nocy z soboty na niedzielę w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pijany kierowca uciekał przed policją na samych felgach. Dachowanie zakończyło się zatrzymaniem kierowcy. Poniesie surowe konsekwencje.

Bestialsko skatował psa. Milka ma połamane przednie łapy

1 sierpnia 2023, 12:11
Mieszkaniec jednej z podzielonogórskich wsi w bestialski sposób skatował swojego psa. Mężczyzna brutalnie pobił psa, a następnie połamał mu przednie łapy. Przedstawiciele OTOZ Animals Zielona Góra przyznają, że takiego koszmaru dawno nie przeżyli.

Z Przylepu wywieziono już 66 ton niebezpiecznych odpadów

30 lipca 2023, 09:56
Pożar hali, w której przechowywano niebezpieczne substancje, miał miejsce tydzień temu. Działania gaśnicze zakończyły się w godzinach wieczornych następnego dnia. Ogrom operacji gaśniczej widać po liczbie zaangażowanych w nią strażaków - łącznie 376 osób, używając 107 pojazdów i dwóch samolotów.

Lubuskie na torach: Zielona Góra przoduje, Zbąszynek zaskakuje. Ranking stacji pod względem ruchu pasażerskiego

28 lipca 2023, 12:18
Lubuskie koleją nie stoi. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Największy ruch w 2022 roku zanotowano oczywiście na stacji Zielona Góra Główna. Na drugim miejscu jest Zbąszynek, Gorzów jest dopiero na miejscu trzecim.

Czy rzeka Gąśnik jest skażona? Czekamy na wyniki badań

27 lipca 2023, 18:05
Po wybuchu pożaru w magazynie odpadów niebezpiecznych w Przylepie, specjaliści z WIOŚ z Zielonej Góry potwierdzili, że substancje z wód pogaśniczych dostały się do rzeki Gęśnik.

Zielona Góra: Pociągi powracają na swoje trasy

23 lipca 2023, 20:41
Jak informuje PKP PLK, oo uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, w niedzielę o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra – Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.

W Przylepie cała tablica Mendelejewa. Jakie substancje płonęły?

23 lipca 2023, 15:37
Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki poinformował, że badania jakości powietrza w Przylepie i innych miejscowościach nie wykazały przekroczenia norm, zagrażającego bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców. Wszystkie wyniki badań wskazywały niższe stężenie zanieczyszczeń, niż dopuszczają normy.

Płonie hala z toksycznymi odpadami. "Zostańcie w domu i zamknijcie okna!"

22 lipca 2023, 16:51
W Zielonej Górze doszło do pożaru hali, w której były od lat składowane niebezpieczne odpady. Nad miastem unoszą się chmury czarnego dymu, które mogą być toksyczne. Dlatego strażacy apelują do mieszkańców, aby zostali w domach i pozamykali okna.