Wiadomości › Zielona Góra

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 69-latek

20 czerwca 2022, 11:30
Policjanci z Sulęcina, Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego przez dwa dni prowadzili zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 69-letniego pana Piotra. Mężczyzna wybrał się w sobotę rowerem z Zielonej Góry do Boczowa. Niestety w pewnym momencie kontakt z 69-latkiem się urwał. W niedzielę wieczorem odnaleziono mężczyznę. Niestety pomimo długiej reanimacji, nie udało się uratować jego życia.

Passatem uciekał przed policją. Pościg ulicami Zielonej Góry [FILM]

10 czerwca 2022, 08:22
Miał w bagażniku pół kilometra drutu napowierzchniej trakcji kolejowej. Na widok policjantów zaczął uciekać, ale swoją szarżę zakończył po dłuższym pościgu. W międzyczasie uderzył w dwa samochody - w tym w jeden radiowóz.

74 mandaty za przekroczenie prędkości w jeden dzień. Szybka akcja zielonogórskiej policji

30 maja 2022, 11:35
Wydawałoby się, że wyższe mandaty, sięgające nawet 2500 złotych, skutecznie odstraszą piratów drogowych. Niestety, nic bardziej błędnego. Tylko w piątek zielonogórska drogówka zatrzymała 74 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Bus uderzył w ciężarówkę na S3. W akcji śmigłowiec LPR

18 maja 2022, 13:49
Do wypadku doszło w środowe popołudnie na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą. Kierujący busem uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Kierowca busa został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala.

Bomba w samochodzie, pistolet i maczeta. Akcja policji w Sulechowie

17 maja 2022, 09:54
Miał pistolet, amunicję, a w samochodzie pojemnik wypełniony prochem. Mężczyzna zajechał drogę samochodem swojej byłej dziewczynie, wysiadł z pojazdu, przeładował broń i wycelował w jej kierunku. Przestraszona dziewczyna szybko uciekała i o całej sprawie powiadomiła policję.

Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Wszystko nagrała policyjna kamera [film]

13 maja 2022, 08:54
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z samochodu marki audi. Jednego z mężczyzn policjanci zauważyli pod autem, natomiast drugi ukrył się przed nimi leżąc w pobliskich zaroślach. Wszystko nagrała policyjna kamera znajdująca się na mundurze.

Zielona Góra: Napad na kobietę zarejestrowały kamery monitoringu

9 maja 2022, 12:33
35-latek napadł na kobietę i usiłował wyrwać jej torebkę. Całe zajście, które miało miejsce w centrum Zielonej Góry, nagrały kamery monitoringu. Sprawcę ujęto, jest znany zielonogórskiej policji.

BMW owinęło się o drzewa. 18-latek cudem przeżył [zdjęcia]

5 maja 2022, 11:29
Do dramatycznie wyglądającego wypadki doszło w zielonogórskiej Ochli. 18-latek, który niedawno odebrał prawo jazdy uderzył BWM w drzewa. Samochód dosłownie owinął się na drzewach. Młody mężczyzna cudem przeżył. Okazało się, że jechał 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

O krok od tragedii na pasach. Wszystko nagrała kamera [film]

5 kwietnia 2022, 14:29
2,5 tys. zł mandatu oraz 10 punktów karnych otrzymał kierujący mercedesem, który nie zatrzymał się przed pasami, którymi przechodził pieszy przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera znajdująca się w samochodzie innego kierowcy.

Zielona Góra: zatrzymana szajka handlarzy narkotykami

1 kwietnia 2022, 11:23
Ponad pół kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 30 tysięcy złotych przechwycili zielonogórscy policjanci. W ostatnich dniach do wielu mieszkań w mieście zapukali funkcjonariusze, którzy zatrzymali osoby, które trudniły się handlem narkotykami.