Wiadomości › Zielona Góra

Słupki na deptaku ograniczą samowolę kierowców

18 czerwca 2021, 16:16
Można powiedzieć: w końcu! Po kilku nieudanych przetargach miasto Zielona Góra wybrało wykonawcę, która zamontuje system ograniczający wjeżdżanie samochodem na deptak. Słupki mają ukrócić samowolę kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

Kluczyki w pojemniku z butelkami. Pomogli pracownicy ZGK

14 czerwca 2021, 14:37
Zbierali się na wakacje, ale wynosząc butelki do pojemnika, przez przypadek wrzucili kluczyki do pojemnika. Na pomoc rodzinie z Zielonej Góry ruszył miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.

Pociągiem z Zielonej Góry prosto nad morze

14 czerwca 2021, 12:00
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z Zielonej Góry. Z połączenia mogą skorzystać wszyscy, którzy mieszkają wzdłuż „Odrzanki”. Jest też alternatywa dla mieszkańców północy regionu – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Nowy rekord w mieście. Na „40” jechał 139 km/h

8 czerwca 2021, 15:18
Dzisiaj padł „nowy rekord w mieście” – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 99 kilometrów na godzinę! 67-letni mężczyzna kierujący BMW przed godziną 11.00 jadąc ulicą Olimpijską w Drzonkowie miał na liczniku samochodu prędkość 139 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę.

Coraz więcej punktów szczepień w lubuskim

7 czerwca 2021, 12:46
Coraz więcej punktów szczepień powstaje w naszym regionie. Szczepionkę można przyjąć już nie tylko w szpitalach, czy przychodniach. Chętni mogli zaszczepić się np. przed meczem żużlowym w Gorzowie. Teraz okazję do szczepienia będą mieli studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz poczekać w długiej kolejce na egzamin

7 czerwca 2021, 10:42
Długa kolejka chętnych po prawo jazdy w zielonogórskim WORD. Jak przyznaje Edward Jakubowski, dyrektor ośrodka, codziennie egzaminowanych jest około 100 osób.

Falubaz wygrywa z Toruniem i odbija się od dna ligowej tabeli

7 czerwca 2021, 10:17
W końcu Falubaz wygrywa mecz przed własną publicznością. Okupujące ostatnie miejsce w ligowej tabeli zespół z Zielonej Góry wygrywa z drużyną z Torunia 48:42. Dzięki tej wygrane Falubaz odbił się nieco od dna ligowej tabeli.

Zielona Góra ma Aleję Kwitnącej Wiśni

5 czerwca 2021, 12:52
Zielona Góra ma swoją Aleję Kwitnącej Wiśni. 75 tych drzewek zostało posadzonych w sobotnie przedpołudnie na skwerze przy ulicy Anieli Krzywoń. W akcji sadzenia drzewek uczestniczył prezydent miasta – Janusz Kubicki. Drzewka chętnie sadzili też zwykli mieszkańcy Zielonej Góry.

Zielona Góra: spłonęły drzewa, basen i huśtawka, bo ktoś wypalał chwasty

4 czerwca 2021, 08:30
Wypalanie traw w pobliżu posesji to skrajnie niebezpieczne zachowanie. Przekonał się o tym mieszkaniec jeden z podzielonogórskich miejscowości. W świąteczny czwartek niszczył on chwasty na swojej posesji przy użyciu wypalarki. Spłonęły nie tylko chwasty, ale też drzewa, basen i huśtawka.

Ruszyła zbiórka na leczenie 2-letniego Michałka, który wpadł do szamba

25 maja 2021, 14:50
W połowie kwietnia w małej wsi Klenica doszło do tragedii. 2-letni chłopiec wpadł do szamba i w stanie krytycznym trafił do szpitala w Poznaniu. Dzięki walce lekarzy, udało się uratować życie Michałka. Chłopiec przeszedł wiele operacji i będzie potrzebował kilkumiesięcznej rehabilitacji. Dlatego też rodzina 2-latka uruchomiła zbiórkę i prosi o pomoc.


Fotoreportaże