Wiadomości › Zielona Góra

Chciał dać kierowcy nauczkę. Drogowy szeryf w oku kamery

20 marca 2024, 12:00
Kolizja na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Każdy z uczestników miał inną wersję zdarzeń. Kłopoty zaczęły się, gdy kierujący audi celowo zahamował, co doprowadziło do zderzenia z ciężarówką i autobusem. Miejski monitoring ujawnił jednak prawdę, rzucając światło na agresywne zachowanie kierowców. To kolejny przykład, jak niebezpieczne mogą być skandaliczne manewry na drodze.

Rolnicy znów na „ekspresówce”. Będą blokować drogę S3 do Zielonej Góry

16 lutego 2024, 13:57
Protest rolników w naszym regionie nabiera na sile. Nie ma dnia, żeby nie była zablokowana ekspresowa „trójka” pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem. Od wtorku, 20 lutego rolnicy zablokują też kierunek południowy. S3 będzie nieprzejezdna codziennie w godzinach 10-20!

Zielona Góra: Napadli na taksówkarza. To młodzi mężczyźni w wieku 20-23-lata

12 lutego 2024, 15:51
Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Zielonej Górze, w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, zlokalizowali i zatrzymali w ciągu zaledwie kilku godzin trzech mężczyzn podejrzanych o napaść na kierowcę taksówki korzystającego z aplikacji. Dzięki zgromadzonym przez śledczych dowodom, sąd aresztował wszystkich mężczyzn na okres trzech miesięcy. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

W spalonym samochodzie odnaleziono zwęglone zwłoki

15 stycznia 2024, 11:23
W poniedziałek w nocy w Zielonej Górze doszło tragedii. Na Osiedlu Pomorskim spłonął volkswagen. Po ugaszeniu ognia, na przednich siedzeniach w aucie odnaleziono zwęglone zwłoki. Ciało było w takim stanie, że służby nie potrafiły ustalić, czy ofiarą jest kobieta czy mężczyzna

Kobieta zginęła pod kołami pociągu. Tragiczne zdarzenie w Zielonej Górze

28 grudnia 2023, 14:57
Około 50-letnia kobieta wpadła pod pociąg towarowy na drodze pomiędzy Zieloną Góra a Czerwieńskiem. Z powodu wypadku ruch kolejowy jest wstrzymany, pociągi notują opóźnienia. Na miejscu działa ekipa dochodzeniowo-śledcza.

Skutki wichury w Lubuskiem. Połamane drzewa i przewrócona choinka

22 grudnia 2023, 11:57
Strażacy z całego województwa lubuskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków wichury, która przechodzi przez region. W Zielonej Górze drzewo spadło na budynek akademika, a w Słubicach silny wiatr przewrócił choinkę na placu Przyjaźni. Wiatr w porywach osiąga do 100 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wichurą obowiązuje do sobotniego poranka.

Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Nie żyje jedna osoba

15 grudnia 2023, 09:46
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 32 tuż przed Zieloną Górą. Zderzył się tam samochód osobowy, auto dostawcze i ciężarówka. Na miejscu zginął mężczyzna kierujący osobówką. Dwóch pozostałych kierowców zostało przetransportowanych do szpitala.

Tragiczny wypadek na obwodnicy Zielonej Góry. Nie żyje kobieta

22 listopada 2023, 19:02
Na drodze krajowej nr 32 na wysokości Raculi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu ciężarowego. W wyniku wypadku zginęła kobieta kierująca jedną z osobówek. Obwodnica Zielonej Góry w miejscu wypadku jest zablokowana.

Driftował swoim BMW. 19-latek dostał 3 tysiące mandatu

20 listopada 2023, 10:28
Młody kierowca bmw zdecydowanie przesadził z driftowaniem na drodze w Zielonej Górze. 19-latek nie tylko wykonywał niebezpieczne manewry na publicznej drodze, ale także robił to w gęstym ruchu ulicznym, stwarzając poważne zagrożenie dla innych użytkowników. Te nieodpowiedzialne popisy młodego kierowcy zostały uchwytne na kamerach miejskiego monitoringu.

Zielona Góra: Uciekał przed policją na samych felgach. Kierowca był pijany

8 listopada 2023, 08:57
W nocy z soboty na niedzielę w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pijany kierowca uciekał przed policją na samych felgach. Dachowanie zakończyło się zatrzymaniem kierowcy. Poniesie surowe konsekwencje.