Wiadomości › Zielona Góra

Mieszkańcy Zielonej Góry zdecydują jak ma wyglądać schronisko

20 września 2021, 11:00
Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Operator schroniska, zielonogórski oddział OTOZ Animals wielokrotnie apelował do mieszkańców o pomoc. Schronisko, które zostało przez nich przejęte, było w opłakanym stanie, a zwierzęta przebywały w tragicznych warunkach. Powoli, krok po kroku, dzięki ogromnej pomocy wielu instytucji i osób prywatnych, udało się doprowadzić pomieszczenia i infrastrukturę schroniska do stanu, który pozwalał na normalne funkcjonowanie.

Tragiczne skutki wypadku pod Zieloną Górą. Busem kierował 21-latek

14 września 2021, 12:33
W poniedziałkowym wypadku zginął 21-letni kierujący busem, natomiast kierujący autobusem z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Poważnie ranne zostały jeszcze 3 inne osoby, które decyzją lekarzy natychmiast trafiły do szpitali na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego

Karetka transportu medycznego zderzyła się czołowo z autobusem PKS. Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt jest rannych

13 września 2021, 16:28
W poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 32 z Zielonej Góry w stronę Krosna Odrzańskiego doszło do czołowego zderzenia karetki transportu medycznego z autobusem PKSu. Jedna osoba zginęła, natomiast 50 osób jest poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa służb.

Sprzedawali podróbki na giełdzie i jarmarku WInobraniowym

8 września 2021, 13:54
Kolejna akcja zielonogórskich policjantów skierowana przeciwko handlarzom podrabianymi towarami. Tym razem wpadli oszuści, którzy handlowali podrobionym towarem na rynku rolno - towarowym oraz na jednym ze stoisk zielonogórskiego Winobrania.

Jak zachęcić licealistów do szczepień? Dyrektor zielonogórskiej szkoły proponuje nawet 5 tys. zł nagrody

30 sierpnia 2021, 13:40
W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego też, aby powrót do szkoły był bezpieczny, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze wspólnie z radą rodziców wpadł na pomysł, jak zachęcić młodzież do szczepień przeciwko COVID-19. Klasa z najwyższym współczynnikiem szczepień otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Pogromcy bazgrołów w Zielonej Górze ruszają do akcji

30 sierpnia 2021, 12:52
Już prawie cztery lata wolontariusze walczą z bazgrołami na ulicach Zielonej Góry. Przez ten czas pozbyli się bazgrołów z około 50 punktów, które szpeciły miasto. Niektórzy uważają, że to walka z wiatrakami, ale liczby mówią same za siebie.

Rowerzysta przewrócił się na przejeździe dla rowerów. Został potrącony przez samochód [film]

10 sierpnia 2021, 11:39
Na rondzie PCK w Zielonej Górze doszło do kolejnego do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzysty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać jak rowerzysta przewraca się na przejeździe dla rowerów, a następnie zostaje potrącony przez kierującego skodą. Potrącony mężczyzna doznał złamania kości miednicy.

Potrącenie rowerzystki na przejściu. Zajście nagrała kamera

5 sierpnia 2021, 12:08
Kolejne potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów. Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek w Zielonej Górze. Całość została zarejestrowana przez kamery monitoringu miejskiego.

Zielona Góra. 45-latka okradła śpiącego pacjenta w szpitalu

2 sierpnia 2021, 14:18
Zabrała śpiącemu pacjentowi torbę z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. 45-latka okradła pacjenta na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Po kradzieży poszła prosto na stację benzynową, aby zrobić zakupy.

Pijany kierowca renault na S3. Jechał od barierki do barierki [film]

30 lipca 2021, 10:30
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze doprowadził do zatrzymania pijanego kierowcy renault, który jechał trasą S3 mając w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu nie mógł utrzymać się na nogach. Natomiast na drodze ekspresowej jechał bariery energochłonnej do drugiej, cudem unikając zderzenia z innymi pojazdami.


Fotoreportaże