Wiadomości › Zielona Góra

Dramatyczny wypadek. Roczne dziecko poparzone gorącą kawą

1 lutego 2023, 14:38
Do dramatycznego zdarzenia doszło w Sulechowie w powiecie zielonogórskim. W jednym z mieszkań roczne dziecko zostało poparzone gorącą kawą. Maluch z poparzeniami został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Droga S3 zostanie zamknięta. Z rowu będzie wyciągana cysterna

1 lutego 2023, 10:17
W środę 1 lutego o godz. 11 rozpocznie się akcja wyciągania 40-tonowej cysterny wypełnionej cementem z głębokiego rowu przy drodze ekspresowej S3 koło Zielonej Góry. Na czas akcji podnoszenia ciężarówki, trasa S3 pomiędzy węzłem Zielona Góra Północ i węzłem Sulechów będzie zamknięta.

„Dzień dobry, jestem pracownikiem banku”. Tak senior stracił 170 tys. zł

31 stycznia 2023, 12:01
Mieszkaniec Zielonej Góry został zmanipulowany przez oszustów, którzy podszyli się pod bank. Przestępcy twierdzili, że pieniądze mężczyzny w banku są zagrożone i należy przelać na inne konto. By uwiarygodnić historię, w sprawie występowała osoba, podająca się za policjanta. W ten sposób 68-latek stracił aż 170 tys. zł.

Ukradł skarbonkę z pieniędzmi z kościoła

13 stycznia 2023, 10:11
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi z jednego z kościołów. Jak się okazuje, 35-latek będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem w warunkach wielokrotnej recydywy, za co grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Kamera monitoringu uchwyciła niebezpieczne zachowanie pieszej

12 stycznia 2023, 12:06
Ten film mówi wszystko. Oto jak można stracić życie lub zdrowie, przechodząc bezmyślnie przez jezdnię, gdy dosłownie kilka metrów dalej znajduje się doskonale oznakowane przejście dla pieszych.

Ptasia grypa w Zielonej Górze. Zabito ponad 60 tysięcy kur

11 stycznia 2023, 17:56
Ognisko ptasiej grypy dotarło do Zielonej Góry. W Ochli zagazowano już ponad 62 tysiące kur niosek, mimo że władze gminy i sołectwa uspokajają, że wybijać zwierząt nie będzie trzeba.

Ten pies ma nosa. Hektor z KAS zwąchał kontrabandę w sortowni paczek

11 stycznia 2023, 15:34
Aż w 82 przesyłkach w dwóch sortowaniach paczek w Zielonej Górze znaleziono nielegalny tytoń. Kontrabandę wywąchał Hektor, pies szkolony do zadań specjalnych. Łącznie KAS w Zielonej Górze zatrzymała 209 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Nieuczciwa dentystka wyłudzała pieniądze z NFZ

9 stycznia 2023, 09:11
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zajmujący się zwalczaniem korupcji prowadzą śledztwo w sprawie wyłudzania pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. 55-letnia stomatolog z powiatu zielonogórskiego przez 5 lat pobierała nienależne refundacje. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Tragedia na torach w Zielonej Górze. Odnaleziono zwłoki mężczyzny

4 stycznia 2023, 22:16
Kilkanaście minut przed godziną 19:00, maszynista pociągu REGIO relacji Zielona Góra - Kostrzyn nad Odrą zauważył leżącego przy torach mężczyznę. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Okazało się, że mężczyzna nie żyje.

Miesięczny chłopiec zostawiony w „Oknie Życia”

4 stycznia 2023, 20:46
W środę 4 stycznia ktoś zostawił miesięcznego chłopca w „Oknie Życia” Caritas, które mieści się przy ośrodku prowadzonym przez siostry Elżbietanki w Zielonej Górze. Noworodek trafił do szpitala, a następnie zostanie przekazany do pogotowia rodzinnego, gdzie rozpocznie się proces adopcyjny.


Fotoreportaże