Wiadomości › Zielona Góra

Podpalił Castoramę. Straty to ponad 1 mln zł [zdjęcia]

5 maja 2023, 09:18
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenie Castoramy. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin, a straty oszacowano na co najmniej 1 mln zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Niebezpieczny pożar. Wszystko zaczęło się od grilla

4 maja 2023, 12:22
Do niebezpiecznego pożaru doszło w środę 3 maja w Droszkowie koło Zielonej Góry. Od grilla węglowego zapaliła się trawa oraz znajdujące się obok tuje. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a płomienie sięgały kilkunastu metrów nad ziemią. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

Pacjent uciekł ze szpitala w Zielonej Górze. Znaleziono jego ciało

21 marca 2023, 11:26
W nocy z poniedziałku na wtorek ze szpitala w Zielonej Górze uciekł pacjent. Personel o całym zdarzeniu powiadomił policję. We wtorkowy poranek na jednej z ulic w mieście odnaleziono ciało 40-letniego obywatela Ukrainy.

„Bombowe Walentynki”. Kobieta odpowie za fałszywy alarm bombowy w sądzie

17 lutego 2023, 08:38
31-letnia kobieta chciała ustrzec swojego partnera przed odbyciem kilkuletniej kary pozbawienia wolności oraz spędzić z nim Walentynki. Dlatego też zadzwoniła do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze i poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego. Odwołanie sprawy karnej miało być prezentem walentynkowym dla jej partnera. 31-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Zielona Góra: Kamery monitoringu zarejestrowały moment zderzenia dwóch pojazdów

15 lutego 2023, 11:32
Monitoring na ulicach Zielonej Góry bardzo często rejestruje różnego rodzaju zdarzenia. Tak też było w nocy z soboty na niedzielę w samym centrum miasta. Mimo niewielkiego ruchu doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów.

Dramatyczny wypadek. Roczne dziecko poparzone gorącą kawą

1 lutego 2023, 14:38
Do dramatycznego zdarzenia doszło w Sulechowie w powiecie zielonogórskim. W jednym z mieszkań roczne dziecko zostało poparzone gorącą kawą. Maluch z poparzeniami został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Droga S3 zostanie zamknięta. Z rowu będzie wyciągana cysterna

1 lutego 2023, 10:17
W środę 1 lutego o godz. 11 rozpocznie się akcja wyciągania 40-tonowej cysterny wypełnionej cementem z głębokiego rowu przy drodze ekspresowej S3 koło Zielonej Góry. Na czas akcji podnoszenia ciężarówki, trasa S3 pomiędzy węzłem Zielona Góra Północ i węzłem Sulechów będzie zamknięta.

„Dzień dobry, jestem pracownikiem banku”. Tak senior stracił 170 tys. zł

31 stycznia 2023, 12:01
Mieszkaniec Zielonej Góry został zmanipulowany przez oszustów, którzy podszyli się pod bank. Przestępcy twierdzili, że pieniądze mężczyzny w banku są zagrożone i należy przelać na inne konto. By uwiarygodnić historię, w sprawie występowała osoba, podająca się za policjanta. W ten sposób 68-latek stracił aż 170 tys. zł.

Ukradł skarbonkę z pieniędzmi z kościoła

13 stycznia 2023, 10:11
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi z jednego z kościołów. Jak się okazuje, 35-latek będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem w warunkach wielokrotnej recydywy, za co grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Kamera monitoringu uchwyciła niebezpieczne zachowanie pieszej

12 stycznia 2023, 12:06
Ten film mówi wszystko. Oto jak można stracić życie lub zdrowie, przechodząc bezmyślnie przez jezdnię, gdy dosłownie kilka metrów dalej znajduje się doskonale oznakowane przejście dla pieszych.