Wiadomości › Zielona Góra

W Zielonej Górze powstał masowy punkt szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 12:56
Władze Zielonej Góry przygotowały już samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19, który powstał w hali lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej. Szczepienia masowe w Zielonej Górze mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje prezydent Janusz Kubicki, punkt będzie miał przepustowość nawet 1,5 tys. szczepień dziennie.

Ponad 100 wolontariuszy pomaga w Szpitalu Tymczasowym. Potrzebni są kolejni

9 kwietnia 2021, 16:04
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Tylko w piątek przybyło 716 osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim, a 21 zmarło. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze pęka w szwach i wciąż potrzebuje rąk do pracy. Obecnie w lecznicy pomaga aż 109 wolontariuszy, którzy są studentami kierunków medycznych. Jednak potrzebna jest pomoc kolejnych osób.

Zielona Fala w centrum Zielonej Góry. To już w maju

6 kwietnia 2021, 13:42
Prace nad upłynnieniem ruchu w centrum Zielonej Góry trwają już od dłuższego czasu. To niewątpliwie jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Śródmiejską obwodnicą przejeżdża dziennie nawet 40 tysięcy samochodów. Nic więc dziwnego, że w godzinach szczytu tworzą tam się korki. Rozwiązaniem ma być znana od dawna zielona fala.

Kamienica odzyskała swój dawny blask. Zobaczcie efekty!

6 kwietnia 2021, 12:31
To wręcz nieprawdopodobne. Odrapana, oszpecona antenami satelitarnymi i graffiti zabytkowa kamienica w Zielonej Górze zmieniła się nie do poznania. Budynek przy Chrobrego 44 trafił pod opiekę konserwatora zabytków. Zobaczcie efekty!

Szpital w Zielonej Górze musi zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł

1 kwietnia 2021, 17:08
Niemiła niespodzianka dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze tuż przed świętami Wielkanocnymi. Jak się okazało, zielonogórska lecznica będzie musiała zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł za to, że w ubiegłym roku szpital nie realizował świadczeń medycznych zgodnie z kontraktem. Władze szpitala podkreślają, że ta decyzja NFZ jest nie tylko niesprawiedliwa, ale również krzywdząca.

Warszawski Budimex wybuduje parking przy Palmiarni. Za niecałe 30 milionów.

31 marca 2021, 13:43
Miasto wybrało oficjalnie wykonawcę budowy parkingu wielopoziomowego, który stanie przy zielonogórskiej Palmiarni. Warszawska firma Budimex na wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie parkingu będzie miało 18 miesięcy. Termin ten będzie liczony od dnia podpisania umowy.

Słupki na deptaku. Kolejny przetarg unieważniony

25 marca 2021, 14:33
Po raz drugi zielonogórski magistrat unieważnia postępowanie przetargowe dotyczące wybudowania na obszarze deptaka słupków ograniczających wjazd. Tak jak poprzednio, tym razem też nie wpłynęła żadna oferta. Czy więc szansa, że kiedykolwiek w centrum Zielonej Góry zamontowane zostaną te ograniczniki?

Nowy PSZOK w Zielonej Górze ruszy 2 kwietnia 2021

25 marca 2021, 11:50
Jeszcze przed świętami zostanie otwarty Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znamy już oficjalną datę otwarcia. Jest to 2 kwietnia 2021 roku. Koszt modernizacji zielonogórskiego PSZOK-u to blisko 3 miliony złotych.

Pobili obywatela Ukrainy. Kto rozpoznaje tych mężczyzn? [zdjęcia]

17 marca 2021, 13:57
Zielonogórscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości czterech mężczyzn, którzy na początku stycznia obok McDonalda przy Alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze pobili obywatela Ukrainy. Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn o kontakt. Zapewniają całkowitą anonimowość.

Jej ciało pokrywała wielka skorupa. Żyła wśród butelek i puszek

16 marca 2021, 22:37
Zielona Góra. Wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals przez ponad dwie godziny obcinali sierść zaniedbanej suczki, które zostało odebrane właścicielowi. - Kto wie, ile by jeszcze trwał ten koszmar, gdyby pogotowie nie zabrało jej właściciela – piszą wolontariusze stowarzyszenia.


Fotoreportaże