Wiadomości › Żagań

11-letni Filip wyszedł z domu w kapciach. Ślad po nim zaginął

29 grudnia 2023, 16:36
Policjanci z Żagania wspólnie z rodziną prowadzą poszukiwania 11-letniego Filipa Zięba. Chłopiec wyszedł z domu z kapciach oraz w bluzie z kapturem i ślad po nim zaginął.

Podłożył bombę w domu byłej partnerki. Odpowie za usiłowania zabójstwa wielu osób

20 grudnia 2023, 12:48
Do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko Błażejowi K. Mężczyzna rok temu podłożył w domu swojej byłej partnerki bombę, która wybuchła. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Podłożył bombę byłej partnerce i dzieciom. Mężczyzna usłyszał zarzuty [film]

19 stycznia 2023, 09:48
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podłożenie bomby w Siecieborzycach. W wyniku wybuchu paczki 31-latka oraz dwójka jej dzieci doznały ciężkich obrażeń. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 34-latka, byłego partnera kobiety i przedstawienie mu zarzutów usiłowania zabójstwa wielu osób.

Nocny pożar w Żarach. Spłonął sklep spożywczo-monopolowy

9 stycznia 2023, 12:11
Do wczesnych godzin porannych strażacy z Żar i okolic walczyli z pożarem, który wybuchł w kamienicy w Żarach. Całkowicie spłonął sklep spożywczo-monopolowy i pomieszczenia biurowe. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Rodzina otworzyła paczkę, doszło do wybuchu. Ranne zostały trzy osoby

19 grudnia 2022, 12:03
W poniedziałkowy poranek doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Siecieborzyce w powiecie żagańskim. Rodzina otworzyła paczkę, którą ktoś zostawił pod drzwiami domu. W momencie otwierania pakunek wybuchł. Ranna została 31-letnia kobieta, jej 3-letni syn oraz 7-letnia córka. Wszyscy zostali zabrani do szpitala.

Nie żyje 25-latka skatowana przez partnera

10 grudnia 2022, 18:16
Do dramatu doszło w piątek 9 grudnia w miejscowości Borowe koło Żagania. 25-letnia Weronika została ciężko pobita przez swojego partnera, w stanie bardzo ciężkim została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze, gdzie w sobotę zmarła. Jej partner po kilkunastogodzinnej obławie został zatrzymany. 25-letni Denis może usłyszeć zarzut zabójstwa.

Po pijaku i bez uprawnień. Pijany kierowca forda wiózł troje dzieci

5 lipca 2022, 12:20
Policjanci z Żagania zatrzymali kierowcę forda, który pod wpływem alkoholu, nie miał uprawnień, a pojazd, którym jechał nie został dopuszczony do ruchu. Ponadto 32-latek przewoził w samochodzie troje dzieci. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Nie żyje 2,5-letni chłopczyk. Dziecko wbiegło pod jadące auto

14 czerwca 2022, 19:50
Do tragedii doszło we wtorkowe popołudnie w Żaganiu. 2,5-letni chłopczyk wbiegł wprost pod jadące renault. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia dziecka. Babcia, która opiekowała się chłopczykiem była pijana.

W Żaganiu zniknęło ponad 1150 listów. Listonosz trzymał je… w domu!

9 marca 2022, 12:16
Listonosz miał tyle pracy, że nie dawał rady roznosić przesyłek do adresatów. Ponad 1150 listów trzymał u siebie w domu, a na tych, które wymagały podpisu - robił to sam.

Chciał przejechać policjanta. Grozi mu 10 lat więzienia

3 marca 2022, 10:58
Policjanci z Żagania złapali na gorącym uczynku dwie osoby, które ukradły katalizator z mitsubishi. W trakcie wykonywania czynności przez śledczych, na miejsce przyjechało dwóch mężczyzn, którzy chcieli odbić „łupy”. Jeden z mężczyzn próbował potrącić policjanta. Do sprawy zatrzymano łącznie cztery osoby, które usłyszały zarzuty. 35-latkowi, który próbował przejechać policjanta grozi do 10 lat więzienia.