Wiadomości › Żagań

Łapówki za pozytywne opinie sanepidu

22 września 2021, 10:52
Do Sądu Rejonowego w Żaganiu trafił akt oskarżenia przeciwko 62-letniej urzędniczce sanepidu, która w zamian za pozytywne opinie sanitarne, przyjmowała korzyści majątkowe od właścicieli lokali. Cały proceder trwał niemal 5 lat. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

10-latek nadział się na ogrodzenie sądu. Metalowy pręt przebił mu szyję

30 sierpnia 2021, 11:05
Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie przy ul. Szprotawskiej w Żaganiu. 10-letni chłopiec ześlizgnął się z murku Sądu Rejonowego w Żaganiu, co spowodowało przebicie szyi metalowym prętem. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze, gdzie przeszedł operację.

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

W subaru uderzył jeleń. Auto stanęło w płomieniach [zdjęcia]

4 maja 2021, 16:22
W miniony weekend na drodze wojewódzkiej nr 296 prowadzącej z Żagania w kierunku Żagańca doszło do niebezpiecznego wypadku. W jadące auto marki subaru uderzył jeleń. W wyniku zderzenia ze zwierzęciem, pojazd zapalił się.

Masz za dużo jedzenia? Zostaw w jadłodzielni!

20 kwietnia 2021, 10:50
Masz za dużo jedzenia? W lodówce zalega sałatka lub obiad? Przynieś go do jadłodzielni. W Żaganiu – wzorem innych miast naszego regionu – ruszył społeczny punkt, w którym możemy zostawić lub wziąć jedzenie. Nie ma znaczenia, czy jesteś biedny, czy bogaty. Korzystać może każdy.

Harrym po lubuskich torach w rocznicę Wielkiej Ucieczki

15 marca 2021, 14:05
Tom, Tom`ek, Dick i Harry - zabytkowe pociągi przewiozą mieszkańców południowych granic województwa lubuskiego. Już w najbliższy weekend 19-21 marca historyczne pociągi odwiedzą Żary, Bieniów i Żagań.

Rowerem z Żagania pojedziemy po byłej linii kolejowej

9 marca 2021, 11:29
Ścieżki rowerowe oplatają województwo lubuskie. Żagański samorząd przymierza się do wybudowania odcinka ścieżki od terenu Muzeum Obozów Jenieckich aż do samego Stypułowa. Tam rowerzyści będą mogli kontynuować podróż w kierunku Nowej Soli.

Żagań: miej wpływ na swoje miasto. Wypełnij ankietę

16 lutego 2021, 12:53
Miasto Żagań przygotowuje strategię rozwoju na lata 2021-31. Są to dokumenty, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju miasta. Teraz każdy mieszkaniec może mieć na to wpływ – wystarczy wypełnić ankietę dostępną na oficjalnych stronach miasta.


Fotoreportaże