Wiadomości

Oszustwo na pracownika banku. Mężczyzna stracił 45 tys. zł

8 lutego 2023, 12:44
Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego padł ofiarą oszustwa na „pracownika banku”. Oszuści wykorzystując manipulację doprowadzili do tego, że mężczyzna wykonywał ich polecenia i stracił w ten sposób 45 tys. zł. Przestępcy cieszą się z pieniędzy, a seniorowi pozostał kredyt.

Wpadli mężczyźni okradający garaże. Straty to 100 tys. zł

7 lutego 2023, 13:36
Policjanci z Żar zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do garaży. Straty oszacowano na łączną kwotę 100 tysięcy złotych. Jeden z nich usłyszał aż 21 zarzutów. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Znalezioną kartą płacił za swoje zakupy. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów

7 lutego 2023, 13:07
Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 48-latka, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej kilkukrotnie płacił za swoje zakupy i włamywał się na konto bankowe kobiety do której należała karta. Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał już 9 zarzutów, grozi mu do 10 lat więzienia.

20-latek stracił prawo jazdy w kilkadziesiąt sekund. Zapłaci też 2400 złotych mandatu

6 lutego 2023, 10:38
2400 złotych mandatu oraz 29 punktów karnych. 20-latek miał prawo jazdy od ponad roku. Miał - to trafne określenie, bo w miniony czwartek już je stracił. Odzyska je dopiero wtedy, kiedy przejdzie badania psychologiczne i zda ponownie egzamin.

Wichura w Lubuskiem. Kierowca forda uderzył w powalone na jezdni drzewo

4 lutego 2023, 11:32
Ostatnie kilkanaście godzin to pracowity czas dla strażaków z całego województwa lubuskiego. Straż pożarna wyjeżdżała do 51 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Były to przede wszystkim interwencje związane z usuwaniem połamanych drzew i konarów, które blokowały drogi. W miejscowości Gajec kierujący fordem uderzył w powalone na jezdni drzewo.

Zderzenie audi i BMW. Cztery osoby zostały ranne [zdjęcia]

3 lutego 2023, 15:06
W piątek 3 lutego drodze pomiędzy miejscowościami Ołobok-Łąkie, niedaleko Świebodzina doszło do poważnego wypadku z udziałem audi i BMW. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Cztery osoby zostały ranne.

Lubuska KAS znów w akcji. Zlikwidowano salo nielegalnych gier

3 lutego 2023, 13:23
Nawet 100 tysięcy złotych kary za posiadanie jednego tylko automatu służącego do nielegalnych gier hazardowych może zapłacić właściciel kontenera, który odwiedzili funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej.

Wypadek pod Gorzowem. Kierował pijany policjant po służbie

2 lutego 2023, 13:03
W niedzielny poranek tuż pod Gorzowem doszło do niegroźnego zdarzenia drogowego, jednak konsekwencje dla kierowcy mogą być poważne Okazało się, ze samochodem, który uderzył w barierki, jechał pijany policjant, będący po służbie. Zatrzymano go później we własnym mieszkaniu.

Dramatyczny wypadek. Roczne dziecko poparzone gorącą kawą

1 lutego 2023, 14:38
Do dramatycznego zdarzenia doszło w Sulechowie w powiecie zielonogórskim. W jednym z mieszkań roczne dziecko zostało poparzone gorącą kawą. Maluch z poparzeniami został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Droga S3 zostanie zamknięta. Z rowu będzie wyciągana cysterna

1 lutego 2023, 10:17
W środę 1 lutego o godz. 11 rozpocznie się akcja wyciągania 40-tonowej cysterny wypełnionej cementem z głębokiego rowu przy drodze ekspresowej S3 koło Zielonej Góry. Na czas akcji podnoszenia ciężarówki, trasa S3 pomiędzy węzłem Zielona Góra Północ i węzłem Sulechów będzie zamknięta.


Fotoreportaże