Wiadomości

Strażacy ochotnicy uratowali małego dzika [zdjęcia]

30 kwietnia 2021, 10:05
Nietypowa interwencja strażaków ochotników ze Skwierzyny. W czwartkowe popołudnie uratowali małego dzika, który leżał w liściach tuż przed ich jednostką. Zwierzę zostało złapane i przekazane weterynarzowi. Warchlak został prawdopodobnie potrącony.

Nowoczesne wagony na lubuskich torach. To Combo od PKP Intercity

30 kwietnia 2021, 09:48
Wagony typu COMBO dojadą zarówno do Zielonej Góry, jak i do Gorzowa. Te wielofunkcyjne wagony od PKP Intercity, przystosowane dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, mają kursować między innymi na trasach do Warszawy.

Pożar domu. Cały dach i pierwsze piętro w ogniu [zdjęcia]

29 kwietnia 2021, 17:00
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru domu w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Kiedy służby dotarły na miejsce, cały dach i pierwsze piętro było objęte ogniem.

Lubuscy samorządowcy dyskutowali o podziale środków unijnych

29 kwietnia 2021, 15:24
Dwudziestu pięciu samorządowców z całego regionu, reprezentujących wszystkie lubuskie Miejskie Obszary Funkcjonalne, przyjęło zaproszenie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego na spotkanie, by uzgodnić plan współpracy, ocenić swój potencjał i możliwości rozwoju, wynikające z tworzenia wspólnych związków społecznych, gospodarczych i przestrzennych.

Utrudnienia na DK92. Roboty w czterech miejscach

29 kwietnia 2021, 14:34
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed robotami drogowymi, które prowadzone są na aż 4 odcinkach DK92. W tych miejscach występują dość spore utrudnienia w ruch drogowym. Kierowcy muszą liczyć się z większymi lub mniejszymi korkami.

Rusza przebudowa dworca kolejowego w Witnicy. Obiekt będzie nowoczesny i ekologiczny

29 kwietnia 2021, 14:32
Przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, poprawa standardu obsługi i komfortu podróżnych oraz wdrożenie nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań – to tylko niektóre cele przebudowy dworca kolejowego w Witnicy. Inwestycja warta ponad 8 mln zł powinna zostać zakończona w drugiej połowie 2022 roku.

Zaniedbany pies trafił do schroniska. Mieszkał ze szczurami

29 kwietnia 2021, 12:34
Zamknięty w prowizorycznym kojcu, choć tę zniszczoną klatkę trudno nazwać kojcem. Kojec wyłożony zamiast równym podłożem, to błotem zmieszanym z psią kupą. Wokół szczury. Całe stado. Taki obraz zobaczyli wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals na jednej z posesji. Pies został oddany pod opiekę schroniska.

Mężczyzna wsadzał dzieci do auta. Wtedy został śmiertelnie potrącony

29 kwietnia 2021, 12:27
W czwartkowe przedpołudnie w Krośnie Odrzańskim doszło śmiertelnego potrącenia 39-letniego mężczyzny. Jak się okazało, okoliczności wypadku są dramatyczne. Wszystko wydarzyło się, kiedy mężczyzna wsadzał dzieci do auta zaparkowanego przed swoją posesją. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 39-latka.

Nielegalne odpady z Niemiec trafiły na teren lubuskiego. Cztery ciężarówki z odpadami zatrzymano na granicy

29 kwietnia 2021, 12:05
Aż 106 ton nielegalnych odpadów zatrzymali lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na granicy w Świecku. W czterech ciężarówkach zmieszane były ziemia, gruz i azbest. Opady miały trafić pod budowę drogi w okolicach Rzepina. Organizatorom nielegalnego transportu grozi do 5 lat więzienia i kara finansowa do 500 tys. zł.

Uciekał motocyklem przed policjantami. Był pijany

29 kwietnia 2021, 11:58
Pijany 38-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jechał motocyklem, który stan techniczny był fatalny. Jak się później okazało, stan jego trzeźwości też pozostawiał wiele do życzenia.


Fotoreportaże