Wiadomości

Pijany przyjechał po pijanego

7 lipca 2021, 14:07
Jak ojciec, taki syn, a w tym przypadku nawet odwrotnie. Policjanci ze Słubic zatrzymali do kontroli 18-latka, który prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu. Na pomoc potomkowi ruszył ojciec. Też był pijany.

Marszałek Polak pisze do premiera: mieszkańcy lubuskiego zostali skrzywdzeni

7 lipca 2021, 13:48
Lubskie otrzymało mniej pieniędzy w ramach regionalnych programów operacyjnych. Dlatego też marszałek Elżbieta Polak zdecydowała się napisać list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Apeluje w nim o jasne, przejrzyste i transparentne zasady rozdysponowania środków.

Zderzenie volkswagena z wojskowym honkerem na S3. Ranne zostały dzieci

5 lipca 2021, 12:12
W poniedziałkowe przedpołudnie na trasie S3 pomiędzy Zieloną Górą, a Nową Solą doszło do poważnego wypadku z udziałem volkswagena i wojskowego honkera. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało pięcioro dzieci. Najciężej ranna 12-latka zostałą zabrana śmigłowcem LPR do szpitala.

Mała sarenka w policyjnym radiowozie

5 lipca 2021, 10:11
To niecodzienny widok. Mała sarenka, która utkwiła w metalowych elementach ogrodzenia, została uratowana przez policjantów. Nowosolskim stróżom prawa zdarzają się przeróżne interwencje, a ich pomocy potrzebują nie tylko ludzie. Kiedy zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta.

Zderzenie opla i busa na DK29. Auto osobowe stanęło w płomieniach [zdjęcia]

3 lipca 2021, 13:17
W sobotnie południe na drodze krajowej nr 29, a dokładnie na wiadukcie przy węźle z autostradą A2 koło Słubic doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów – busa marki ford i osobowego opla. W wyniku zderzenia z busem, opel zaczął się palić. Do wypadku przyczyniło się trzecie auto - renault. Pięć osób zostało poszkodowanych. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ogromna ulewa w Zielonej Górze. Zalane ulice i piwnice

30 czerwca 2021, 11:42
Blisko 70 zgłoszeń o zalanych ulicach, piwnicach i zatkanych studzienkach kanalizacyjnych mają od samego rana zielonogórscy strażacy. Ulewa, która przeszła nad miastem, sparaliżowała ruch w niektórych miejscach.

Wypadek na S3 w kierunku Gorzowa

29 czerwca 2021, 14:59
Na wysokości węzła Jordanowo, czyli tuż przy zjeździe na autostradę A2 doszło do groźnego wypadku drogowego. Zderzyła się tam ciężarówka z osobówką. Na miejscu trwają działania ratunkowe, ruch może być utrudniony.

Pożar w zielonogórskim Kiełpinie. Budynek spłonął doszczętnie

29 czerwca 2021, 09:00
Jedenaście zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia dwóch budynków w zielonogórskim Kiełpinie. Pożar wybuchł tuż po godzinie 6 rano, udało się go opanować dopiero po dwóch godzinach.

Młodzi chcą robić zakupy też w niedzielę

28 czerwca 2021, 14:53
Za nami jedna z niewielu w tym roku handlowa niedziela. To była doskonała okazja, aby zapytać konsumentów, co sądzą o obchodzeniu przez sklepy ustawowego zakazu handlu, oferując usługi pocztowe. Okazuje się, że zdania są podzielone. Jednak wciąż ponad 52 procent społeczeństwa uważa, że zakaz handlu w niedziele za niepotrzebny i bezsensowny.

Kradzione paliwo ukryli w... zbożu

28 czerwca 2021, 14:35
Coraz droższe paliwo zmusza przestępców do coraz to bardziej wymyślnych działań. „Zaradni” mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego znaleźli sposób na to, aby nie płacić za ropę. Z zaparkowanych ciężarówek wypompowywali paliwo.


Fotoreportaże