Wiadomości › Na drogach

Utrudnienia w ruchu i ogromne korki. Wszystko to przy zjeździe z S3

20 września 2021, 10:25
Uwaga kierowcy! Trwa remont niewielkiego, bo 450-metrowego odcinka drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła drogi ekspresowej S3 Gorzów Południe. To dość ruchliwy odcinek, gdzie krzyżują dwie drogi i od wczesnych godzin porannych w poniedziałek utworzyły się tam ogromne korki.

Mandaty i punkty karne ostro w górę! To będzie prawdziwy bat na piratów drogowych?

17 września 2021, 09:47
Od środy 1 grudnia mają obowiązywać zmiany w prawie o ruchu drogowym. Wyższe będą nie tylko mandaty, ale sporą zmianę czeka również taryfikator punktów karnych. Do tej pory za jednorazowe wykroczenie można otrzymać 500 zł mandatu i 10 punktów karnych, natomiast od 1 grudnia mandat może wynieść nawet 5 tys. zł, a ilość punktów karnych nawet 15.

Są efekty nowych przepisów: 30% mniej zabitych na psach!

15 września 2021, 11:23
Są pierwsze pozytywne informacje zmianie przepisów dotyczących pieszych przy przejściach dla pieszych. Jak się okazuje, przez pierwsze trzy miesiące obowiązywania nowego prawa, życie straciło o 30% mniej pieszych.

Zatory drogowe w Słubicach i Świecku. Kierowcy stoją w ogromnych korkach

6 września 2021, 14:09
Duże problemy mają kierowcy, którzy chcą wyjechać z Polski w kierunku Niemiec przez przejścia graniczne w Słubicach i Świecku. Z powodu prac remontowych oraz wzmożonego ruchu, na drogach utworzyły się wielokilometrowe korki.

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

Kolejny remont na DK92. Będą dodatkowe utrudnienia

7 lipca 2021, 14:25
Coraz bliżej kolejnego remontu krajowej 92. Tym razem przebudowy doczeka się odcinek pomiędzy Boczowem a Pniowem. Wykonawca będzie miał na remont blisko 2,5-kilometrowego odcinka tej drogi 6 miesięcy. To oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców.

Na lubuskich stacja paliw jest drogo, a to nie koniec podwyżek

28 czerwca 2021, 12:50
Już teraz za benzynę 95 przy dystrybutorach płacimy najwięcej od lata 2014 roku, a to nie koniec podwyżek. Drogo jest w Gorzowie – tam na jednej ze stacji za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy aż 5 zł 63 grosze. Najtaniej oczywiście przy marketach – tam benzyna kosztuje ok. 5 zł 30 groszy.

Koniec z objazdami! Most w Świerkocinie zostanie otwarty

28 czerwca 2021, 11:13
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którym zamknięty most w Świerkocinie dał się we znaki i musieli przez to jeździć objazdem po kilkadziesiąt kilometrów. Właśnie dobiegają ostatnie prace wykończeniowe i most zostanie otwarty dla kierowców już w środę 30 czerwca.

Zderzenie dwóch ciężarówek. Z wyrwanej kabiny wypadł kierowca [zdjęcia]

24 czerwca 2021, 09:13
W rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 22 i drogi wojewódzkiej nr 136 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Wskutek zdarzenia, jedna z kabin pojazdu ciężarowego została wyrwana, kierowca wypadł na zewnątrz. Mężczyzna ze złamaniami został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gorzowie.

Raport drogowy: powroty z weekendu

20 czerwca 2021, 12:58
Wracając do domu, jeżeli nie chcecie stać w korku - wybierajcie trasę alternatywną. W naszym raporcie podpowiemy Wam, którędy jechać, jak wygląda sytuacja na najbardziej newralgicznych odcinkach S3. Nasz raport jest aktualizowany na bieżąco.


Fotoreportaże