Wiadomości › Inwestycje

Pumptrack powstanie też w Szprotawie!

4 maja 2021, 14:16
Nowoczesna, profesjonalnie przygotowana przestrzeń ma służyć miłośnikom jednośladów. Inwestycja powstanie na stadionie miejskim, tuż obok głównego boiska piłkarskiego w Szprotawie.

Kładka na rzece Szprotawa ułatwi życie mieszkańcom

4 maja 2021, 14:08
Już wkrótce wybudowana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego. Dodatkowo powstanie ciąg rowerowo-pieszy łączący istniejącą przystań kajakową położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK z parkiem rekreacyjnym na Kościuszki oraz centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza.

Rusza przebudowa dworca kolejowego w Witnicy. Obiekt będzie nowoczesny i ekologiczny

29 kwietnia 2021, 14:32
Przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, poprawa standardu obsługi i komfortu podróżnych oraz wdrożenie nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań – to tylko niektóre cele przebudowy dworca kolejowego w Witnicy. Inwestycja warta ponad 8 mln zł powinna zostać zakończona w drugiej połowie 2022 roku.

Archeologiczne odkrycia opóźnią inwestycje w Gorzowie

26 kwietnia 2021, 18:52
Mieszkańcy Gorzowa już się chyba przyzwyczaili do tego, że pod każdą rozkopaną w mieście ulicą, robotnicy muszą natrafić na jakieś niespodzianki. Gdy na placu budowy wchodzą archeolodzy, to oznacza, że inwestycja nie zostanie oddana w terminie. Tak też będzie przy remoncie jednej z głównych ulicy Gorzowa – Chrobrego.

Most w Pomorsku coraz bliżej. ZDW ogłasza konsultacje

18 kwietnia 2021, 11:52
Nowa przeprawa przez Odrę coraz bardziej realna. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przebiegu drogi 281, która ma połączyć Zieloną Górę z Pomorskiej i innym miejscowościami na południe od Sulechowa. Do wyboru są trzy warianty, ale każdy z nich będzie na pewno o niebo lepszy niż dotychczasowy transport promem.

Warszawski Budimex wybuduje parking przy Palmiarni. Za niecałe 30 milionów.

31 marca 2021, 13:43
Miasto wybrało oficjalnie wykonawcę budowy parkingu wielopoziomowego, który stanie przy zielonogórskiej Palmiarni. Warszawska firma Budimex na wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie parkingu będzie miało 18 miesięcy. Termin ten będzie liczony od dnia podpisania umowy.

Odwiedzamy budowę mostu przez Odrę

31 marca 2021, 09:36
Jak informują drogowcy, inwestycja wchodzi w kolejny etap. Trwają prace związane z montażem rusztowania wsporczego oraz deskowania pod ustrój nośny mostu. Roboty są realizowane przy zastosowaniu m.in. rusztowań nośnych oraz elementów systemu deskowania.

Na basenie w Żarach ma być cieplej. Miasto planuje termomodernizację budynku

15 marca 2021, 11:56
1,5 miliona złotych ma kosztować termomodernizacja basenu w Żarach. Potrzeby są ogromne, bo przez dawno niewymieniane okna i nieocieplane ściany ucieka ogromna ilość ciepła. Docieplenie budynku pływali Wodnik w Żarach, to jedna z większych inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie miasta.

Nowa Sól wspomoże mieszkańców w remoncie kamienic

10 marca 2021, 15:05
Nowa Sól wspomoże swoich mieszkańców remoncie zabytkowych kamienic. W magistracie zatwierdzono właśnie plan miejskich dotacji. Miasto chce wydać na ten cel 350 tysięcy złotych.

Rowerem z Żagania pojedziemy po byłej linii kolejowej

9 marca 2021, 11:29
Ścieżki rowerowe oplatają województwo lubuskie. Żagański samorząd przymierza się do wybudowania odcinka ścieżki od terenu Muzeum Obozów Jenieckich aż do samego Stypułowa. Tam rowerzyści będą mogli kontynuować podróż w kierunku Nowej Soli.


Fotoreportaże