Wiadomości › Inwestycje

Podglądamy, co dzieje się na budowie A18

11 kwietnia 2022, 13:58
Dzięki GDDKiA zaglądamy na budowę autostrady A18. Jak się okazuje, pierwszym z odcinków A18, pomiędzy węzłami Żary Zachód i Iłowa, pojedziemy jeszcze w tym roku. Zaawansowanie prac na nim wynosi blisko 83 procent. Pozostałe zostaną oddane do ruchu w 2023 roku.

Koniec z objazdami! Most w Świerkocinie zostanie otwarty

28 czerwca 2021, 11:13
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którym zamknięty most w Świerkocinie dał się we znaki i musieli przez to jeździć objazdem po kilkadziesiąt kilometrów. Właśnie dobiegają ostatnie prace wykończeniowe i most zostanie otwarty dla kierowców już w środę 30 czerwca.

Słupki na deptaku ograniczą samowolę kierowców

18 czerwca 2021, 16:16
Można powiedzieć: w końcu! Po kilku nieudanych przetargach miasto Zielona Góra wybrało wykonawcę, która zamontuje system ograniczający wjeżdżanie samochodem na deptak. Słupki mają ukrócić samowolę kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

Powstaje most w Milsku, zobacz najnowsze zdjęcia!

11 czerwca 2021, 09:32
Most już widać: Właśnie wybetonowaliśmy segment startowy dla podpory nurtowej, montujemy deskowania i zbrojenia, a na drogach dojazdowych trwają prace ziemne – informuje Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca robót w ciągu DW282.

Pumptrack powstanie też w Szprotawie!

4 maja 2021, 14:16
Nowoczesna, profesjonalnie przygotowana przestrzeń ma służyć miłośnikom jednośladów. Inwestycja powstanie na stadionie miejskim, tuż obok głównego boiska piłkarskiego w Szprotawie.

Kładka na rzece Szprotawa ułatwi życie mieszkańcom

4 maja 2021, 14:08
Już wkrótce wybudowana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego. Dodatkowo powstanie ciąg rowerowo-pieszy łączący istniejącą przystań kajakową położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK z parkiem rekreacyjnym na Kościuszki oraz centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza.

Rusza przebudowa dworca kolejowego w Witnicy. Obiekt będzie nowoczesny i ekologiczny

29 kwietnia 2021, 14:32
Przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, poprawa standardu obsługi i komfortu podróżnych oraz wdrożenie nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań – to tylko niektóre cele przebudowy dworca kolejowego w Witnicy. Inwestycja warta ponad 8 mln zł powinna zostać zakończona w drugiej połowie 2022 roku.

Archeologiczne odkrycia opóźnią inwestycje w Gorzowie

26 kwietnia 2021, 18:52
Mieszkańcy Gorzowa już się chyba przyzwyczaili do tego, że pod każdą rozkopaną w mieście ulicą, robotnicy muszą natrafić na jakieś niespodzianki. Gdy na placu budowy wchodzą archeolodzy, to oznacza, że inwestycja nie zostanie oddana w terminie. Tak też będzie przy remoncie jednej z głównych ulicy Gorzowa – Chrobrego.

Most w Pomorsku coraz bliżej. ZDW ogłasza konsultacje

18 kwietnia 2021, 11:52
Nowa przeprawa przez Odrę coraz bardziej realna. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przebiegu drogi 281, która ma połączyć Zieloną Górę z Pomorskiej i innym miejscowościami na południe od Sulechowa. Do wyboru są trzy warianty, ale każdy z nich będzie na pewno o niebo lepszy niż dotychczasowy transport promem.

Warszawski Budimex wybuduje parking przy Palmiarni. Za niecałe 30 milionów.

31 marca 2021, 13:43
Miasto wybrało oficjalnie wykonawcę budowy parkingu wielopoziomowego, który stanie przy zielonogórskiej Palmiarni. Warszawska firma Budimex na wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie parkingu będzie miało 18 miesięcy. Termin ten będzie liczony od dnia podpisania umowy.