Wiadomości

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na węźle Rzepin

7 czerwca 2021, 11:18
Już w najbliższą środę, 9 czerwca rozpocznie się remont nawierzchni na węźle autostradowym Rzepin – w okolicach 20 kilometra autostrady A2. W związku z tym planowane są objazdy. Prace potrwają do połowy sierpnia 2021.

Kompletnie pijany jechał rowerem pod prąd na drodze ekspresowej S3

7 czerwca 2021, 11:05
1,7 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który jechał rowerem pod prąd na drodze ekspresowej w okolicach Międzyrzecza. 40-latek był praktycznie niewidoczny na drodze, ponieważ jechał drogą S3 po zapadnięciu zmroku.

Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz poczekać w długiej kolejce na egzamin

7 czerwca 2021, 10:42
Długa kolejka chętnych po prawo jazdy w zielonogórskim WORD. Jak przyznaje Edward Jakubowski, dyrektor ośrodka, codziennie egzaminowanych jest około 100 osób.

Falubaz wygrywa z Toruniem i odbija się od dna ligowej tabeli

7 czerwca 2021, 10:17
W końcu Falubaz wygrywa mecz przed własną publicznością. Okupujące ostatnie miejsce w ligowej tabeli zespół z Zielonej Góry wygrywa z drużyną z Torunia 48:42. Dzięki tej wygrane Falubaz odbił się nieco od dna ligowej tabeli.

Pożar łóżka w DPS. Pościel i materac zapaliły się od papierosa

7 czerwca 2021, 09:36
W niedzielny wieczór w Domu Pomocy Społecznej w Tursku w powiecie sulęcińskim wybuchł pożar. Okazało się, że paliła się pościel i materac w pokoju należącym do pensjonariusza. Z budynku ewakuowano 16 osób. Nikomu z podopiecznych nic się nie stało, jednak dwie osoby z personelu zostały zabrane do szpitala z objawami podtrucia dymem.

Kierowca toyoty zasłabł podczas jazdy. Pomimo reanimacji zmarł

6 czerwca 2021, 11:23
W niedzielny poranek doszło do dramatycznego zdarzenia na drodze krajowej nr 24 w powiecie sulęcińskim. Kierowca samochodu osobowego marki toyota zasłabł podczas jazdy. Na miejsce zostało wysłane pogotowie, policja, straż pożarna i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo reanimacji, 34-letni mężczyzna zmarł.

Zielona Góra ma Aleję Kwitnącej Wiśni

5 czerwca 2021, 12:52
Zielona Góra ma swoją Aleję Kwitnącej Wiśni. 75 tych drzewek zostało posadzonych w sobotnie przedpołudnie na skwerze przy ulicy Anieli Krzywoń. W akcji sadzenia drzewek uczestniczył prezydent miasta – Janusz Kubicki. Drzewka chętnie sadzili też zwykli mieszkańcy Zielonej Góry.

Agresywny kierowca na S3 i wybita szyba w samochodzie

4 czerwca 2021, 10:47
Agresja na drodze to już prawie chleb powszedni. Przekonał się o tym kierowca volkswagena, który jechał drogą ekspresową S3 na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego. W pewnej chwili inny kierowca zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania. Później wybił szybę w jego samochodzie.

Zielona Góra: spłonęły drzewa, basen i huśtawka, bo ktoś wypalał chwasty

4 czerwca 2021, 08:30
Wypalanie traw w pobliżu posesji to skrajnie niebezpieczne zachowanie. Przekonał się o tym mieszkaniec jeden z podzielonogórskich miejscowości. W świąteczny czwartek niszczył on chwasty na swojej posesji przy użyciu wypalarki. Spłonęły nie tylko chwasty, ale też drzewa, basen i huśtawka.

Policja z Żar szuka sprawcy ataku na rowerzystę

3 czerwca 2021, 14:12
Policjanci z Żar poszukują mężczyzny, który 20 maja na ulicy Moniuszki kopnął w rowerzystę, który przejeżdżał ulicą. Mężczyzna zrobił to zapewne dla żartu, ale konsekwencje mogły być poważne.


Fotoreportaże