Wiadomości

To dziewczyna stąd! Dwukrotna medalistka olimpijska powitana z wielką pompą [film]

15 sierpnia 2021, 19:35
W niedzielę 15 sierpnia w Parku Kultur Świata w Drezdenku odbyło się powitanie dwukrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio Natalii Kaczmarek. Drezdenko to rodzinne strony Natalii - tutaj się wychowywała i chodziła do szkoły oraz zdobywała swoje pierwsze lekkoatletyczne szlify. Chociaż Natalia Kaczmarek trenuje obecnie w klubie AZS AWF Wrocław, to władze Drezdenka postanowiły przywitać z wielką pompą olimpijkę, przypominając że tutaj wciąż ma swój dom.

Miss Polski 2021. O koronę powalczy Paulina ze Strzelec Krajeńskich

14 sierpnia 2021, 12:46
Pochodząca ze Strzelec Krajeńskich Paulina Węglarz znalazła się w gronie 24 finalistek prestiżowego konkursu piękności Miss Polski 2021. Gala finałowa odbędzie się w piątek 20 sierpnia w amfiteatrze parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. 24-letnia Paulina to jedyna Lubuszanka, która powalczy o koronę Miss Polski.

Ogromny pożar na składowisku odpadów. Dogaszanie potrwa dwa dni

14 sierpnia 2021, 12:13
W piątkowe przedpołudnie 13 sierpnia na terenie składowiska odpadów Celowego Związku Gmin CZG-12 w Długoszynie doszło do pożaru. Z ogniem walczyło 30 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów oraz dwa samoloty gaśnicze. Na miejscu cały czas pracują zastępy straży pożarnej i ciężki sprzęt. Dogaszanie potrwa jeszcze w niedzielę 15 sierpnia.

Rowerzysta przewrócił się na przejeździe dla rowerów. Został potrącony przez samochód [film]

10 sierpnia 2021, 11:39
Na rondzie PCK w Zielonej Górze doszło do kolejnego do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzysty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać jak rowerzysta przewraca się na przejeździe dla rowerów, a następnie zostaje potrącony przez kierującego skodą. Potrącony mężczyzna doznał złamania kości miednicy.

TOP5 tygodnia na gorzowianin.com, czyli co najchętniej czytamy

8 sierpnia 2021, 11:37
Co najbardziej interesowało czytelników w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach w ciągu ostatniego tygodnia? Portal gorzowianin.com przygotował zestawienie najchętniej czytanych informacji. Okazało się, że tematem numer 1 jest wizyta Magdy Gessler w Gorzowie i jej kuchenne rewolucje w jednej z restauracji.

Sokół wędrowny pojawił się w lasach zachodniej Polski. To perełka na skalę krajową

5 sierpnia 2021, 15:08
Niegdyś był to bardzo popularny gatunek, ale w wyniku szkodliwej działalności człowieka, w latach 50. i 60. ubiegłego wieku ich liczba drastycznie spadła. Od wielu lat leśnicy podejmują próbę ratowania gatunku i ich działania przynoszą w końcu efekty.

Potrącenie rowerzystki na przejściu. Zajście nagrała kamera

5 sierpnia 2021, 12:08
Kolejne potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów. Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek w Zielonej Górze. Całość została zarejestrowana przez kamery monitoringu miejskiego.

Zielona Góra. 45-latka okradła śpiącego pacjenta w szpitalu

2 sierpnia 2021, 14:18
Zabrała śpiącemu pacjentowi torbę z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. 45-latka okradła pacjenta na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Po kradzieży poszła prosto na stację benzynową, aby zrobić zakupy.

Nowa Sól dosłownie tonie w kwiatach. To warto zobaczyć!

2 sierpnia 2021, 13:53
Nowa Sól rozkwitła wszystkim kolorami natury. Miasto wręcz zalane jest ogromną ilością kwiatów, które sadzone były w maju. To rośliny jednoroczne, więc warto zobaczyć kwietne łąki na żywo.

Kisimy na potęgę. Polacy wciąż robią przetwory na zimę!

2 sierpnia 2021, 12:13
Kiszone ogórki, dżemy i konfitury. W połowie polskich domów wciąż przyrządza się domowe przetwory, po które chętnie sięgamy jesienią, czy zimą. Najwięcej przetworów robią ludzie żyjący oszczędnie.


Fotoreportaże