Wiadomości

Pociągiem z Zielonej Góry prosto nad morze

14 czerwca 2021, 12:00
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z Zielonej Góry. Z połączenia mogą skorzystać wszyscy, którzy mieszkają wzdłuż „Odrzanki”. Jest też alternatywa dla mieszkańców północy regionu – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Pieszy po zderzeniu z rozpędzonym rowerzystą trafił do szpitala

14 czerwca 2021, 11:48
Rozpędzony 11-latek zjechał z wysokich schodów wprost na przechodnia. Potrącony przez rowerzystę mężczyzna w wyniku uderzenia o chodnik doznał złamania ręki. Wszystko to działo się w jednym z parków w Świebodzinie.

Pożar wersalki w mieszkaniu. Mogło dojść do tragedii [zdjęcia]

13 czerwca 2021, 18:38
W niedzielne południe doszło do pożaru mieszkania w Trzebiszewie w powiecie międzyrzeckim. Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej. Okazało się, że płonęła wersalka znajdujące się w rogu pokoju. Strażacy stłumili ogień i wynieśli leżankę na zewnątrz, gdzie dokładnie ją ugasili. W mieszkaniu przebywała właścicielka, która zasłabła i potrzebowała pomocy pogotowia.

BMW roztrzaskało się o drzewo. Nie żyje kierowca, pasażerka trafiła śmigłowcem LPR do szpitala [zdjęcia]

13 czerwca 2021, 11:13
W sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 29 doszło do tragicznego wypadku. Kierujący BMW zjechał na pobocze i uderzył tyłem auta w drzewo. Mężczyzna wypadł z pojazdu, zginął na miejscu. Natomiast pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Budowa ronda na skrzyżowaniu DK22 i DK24 potrwa do końca sierpnia

11 czerwca 2021, 10:13
Tu było skrzyżowanie dróg 22 i 24, teraz gołym okiem widać, jak powstaje rondo. Dla kierowców jadących od strony Gorzowa w kierunku Lubniewic czy Krzeszyc wciąż oznacza to tylko jedno: korek. Tak będzie do końca sierpnia 2021

Powstaje most w Milsku, zobacz najnowsze zdjęcia!

11 czerwca 2021, 09:32
Most już widać: Właśnie wybetonowaliśmy segment startowy dla podpory nurtowej, montujemy deskowania i zbrojenia, a na drogach dojazdowych trwają prace ziemne – informuje Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca robót w ciągu DW282.

Strażacy uratowali małe kaczuszki z kanalizacji ściekowej [zdjęcia]

10 czerwca 2021, 18:29
Do nietypowej interwencji strażaków doszło w Kruszynie koło Sulechowa. Do rury kanalizacji ściekowej wpadły trzy małe kaczuszki. Na szczęście do kanału zszedł jeden ze strażaków i uratował maluchy.

Luzowanie obostrzeń. Nowe limity i otwarcie dyskotek

10 czerwca 2021, 17:50
Przed wakacjami rząd luzuje obostrzenia. Zobaczcie co się zmieni 13 czerwca, a jakie zmiany czekają nas od 26 czerwca.

Ze zbiornika w fabryce w Kostrzynie nad Odrą wyciekł kwas solny

10 czerwca 2021, 11:55
Wyciek kwasu solnego z beczek na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej

Z Babimostu na tydzień do Chorwacji? Dlaczego nie!

8 czerwca 2021, 15:37
Od 4 lipca mieszkańcy lubuskiego będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego z chorwacką Rijeką. Z Babimostu LOT-em na południe Europy polecimy w każdą niedzielę.


Fotoreportaże