Wiadomości

Uciekał kradzionym busem przed policją. Rozbił auto wjeżdżając na S3

1 września 2021, 10:54
Policjanci ze Skwierzyny próbowali zatrzymać kierującego busem marki volkswagen do kontroli. Mężczyzna jednak zaczął uciekać i wjeżdżając na węzeł S3, uderzył w bariery, następnie auto wpadło do rowu. 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego zamknął się przed policjantami w samochodzie. Ci jednak wybili szybę kajdankami. Jak się okazało, 26-latek uciekał nie tylko ze względu na to, że auto było kradzione, ale miał również przy sobie narkotyki – amfetaminę i marihuanę.

Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystę [zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 11:43
We wtorek przy ul. Międzyrzeckiej w Skwierzynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący pojazdem ciężarowym potrącił rowerzystę. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

27-latek z Drezdenka zatrzymany z kilogramem narkotyków

31 sierpnia 2021, 11:16
Narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 200 tysięcy złotych przechwycili policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Kryminalni znaleźli między innymi amfetaminę, tabletki extazy i marihuanę.

Koniec wakacji. Kiedy najbliższe „wolne”?

30 sierpnia 2021, 13:59
To już koniec wakacji, ale warto już teraz zobaczyć, kiedy będą następne wolne dni. Najbliżej jest zimowa przerwa świąteczna, która potrwa od 23 do 31 grudnia. Ferie w naszym regionie rozpoczną się dopiero 17 stycznia 2022.

Jak zachęcić licealistów do szczepień? Dyrektor zielonogórskiej szkoły proponuje nawet 5 tys. zł nagrody

30 sierpnia 2021, 13:40
W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego też, aby powrót do szkoły był bezpieczny, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze wspólnie z radą rodziców wpadł na pomysł, jak zachęcić młodzież do szczepień przeciwko COVID-19. Klasa z najwyższym współczynnikiem szczepień otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Pogromcy bazgrołów w Zielonej Górze ruszają do akcji

30 sierpnia 2021, 12:52
Już prawie cztery lata wolontariusze walczą z bazgrołami na ulicach Zielonej Góry. Przez ten czas pozbyli się bazgrołów z około 50 punktów, które szpeciły miasto. Niektórzy uważają, że to walka z wiatrakami, ale liczby mówią same za siebie.

Jeździsz hulajnogą? Rób to z głową, bo mandaty są wysokie!

30 sierpnia 2021, 12:35
Od poniedziałku, 30 sierpnia, nieprawidłowa jazda hulajnogą może nas sporo kosztować. Nowe uprawnienia otrzymali strażnicy miejscy, którzy będą mogli wystawiać mandaty karne.

Poszukiwany listami gończymi ukrywał się w Niemczech. Wpadł podczas kontroli drogowej

30 sierpnia 2021, 12:23
40-latek był poszukiwany aż czterema listami gończymi. Ukrywał się na terytorium Niemiec, posługując się przy tym fałszywymi dokumentami. Liczył, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności karnej. Wpadł podczas zwykłej kontroli drogowej

Piękne lubuszanki na starcie konkursu PGE Ekstraligi

30 sierpnia 2021, 11:25
Pięć gorzowianek oraz cztery dziewczyny z Zielonej Góry biorą udział w siódmej edycji Miss Startu PGE Ekstraligi. To kibice wybiorą najlepszą spośród kandydatek. Konkurencja jest spora, bo w sumie w konkursie bierze udział aż 31 kandydatek z ośmiu klubów ekstraligowych.

10-latek nadział się na ogrodzenie sądu. Metalowy pręt przebił mu szyję

30 sierpnia 2021, 11:05
Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie przy ul. Szprotawskiej w Żaganiu. 10-letni chłopiec ześlizgnął się z murku Sądu Rejonowego w Żaganiu, co spowodowało przebicie szyi metalowym prętem. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze, gdzie przeszedł operację.


Fotoreportaże