Wiadomości

Strażacy z Nowej Soli pokazywali dzieciom jak kruchy jest lód

25 lutego 2021, 10:09
Niskie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że akweny skute zostały lodem. Jest to sytuacja kusząca, zwłaszcza dzieci, do wejścia na ten lód i poślizgania się. Jednak wchodzenie na zamarznięte stawy czy rzekę jest skrajnie niebezpieczne. Z brzegu wydawać się może, że tafla lodu jest gruba i wytrzymała, to po zrobieniu kilku kroków okazać się może, że lód jest cienki i słaby.

Sprawdź, gdzie zrobić kurs KPP w Zielonej Górze?

24 lutego 2021, 20:56
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to sposób do uzyskania tytułu ratownika, który jest najwyższym tytułem, jaki może uzyskać osoba, która nie jest zawodowo związana z branżą medyczną. Zakres kursu jest bardzo szeroki, a uzyskana podczas zajęć wiedza pozwoli nabyć umiejętności, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie dzięki tym cechom, kursy KPP cieszą się tak dużą popularnością w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim.

Dzielnicowy zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży dla potrzebujących

24 lutego 2021, 12:27
Dzielnicowy z Nowej Soli zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży, którą przekazał osobom potrzebującym. Do działań chętnie przyłączyli się mieszkańcy miasta. Dary zostały przewiezione do noclegowni.

Wodociąg pod Szprotawą polepszy życie mieszkańców

24 lutego 2021, 12:16
Kwestia bezpieczeństwa dostaw wody, która przez blisko trzydzieści lat była zmorą mieszkańców Długiego, dzięki staraniom samorządu i dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już wkrótce zostanie uregulowana. Wybudowany zostanie wodociąg wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w miejscowości Długie w gminie Szprotawa.

Pierwsze żużlowe sparingi już pod koniec marca

24 lutego 2021, 10:48
Znamy już daty spotkań sparingowych lubuskich drużyn żużlowych. Po raz pierwszy na tor żużlowcy wyjadą 20 marca. Pierwsi swoją formę w sparingu sprawdzą żużlowcy Moje Bermudy Stal Gorzów. Kilka dni później na tor wyjadą żużlowcy Falubazu

Ucieczka kradzioną mazdą zakończyła się w rzece. 30-latek usłyszy zarzuty

24 lutego 2021, 10:07
Kierujący samochodem osobowym marki mazda uciekając przed policją wjechał na zamknięty most w Świerkocinie, przebił bariery energochłonne, a następnie wpadł do rzeki Warty. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany. Okazało się, że samochód którym uciekał został skradziony na terenie Niemiec. Jeszcze w środę 30-latek usłyszy zarzuty.

Jest ranking podstawówek. W Zielonej Górze najlepsza jest SP27

24 lutego 2021, 10:01
Portal waszaedukacja.pl opublikował najnowszy ranking szkół podstawowych w największych miastach w Polsce. W Zielonej Górze najlepsza jest „27”. W czołówce też dwójka i siódemka.

Spędzamy przed ekranami 10 godzin dziennie. Cierpią na tym nasze oczy!

23 lutego 2021, 18:44
Statystyczny Polak wpatruje się w świecące ekrany przez 10 godzin i 26 minut dziennie. Łącznie daje to 159 dni w roku spędzonych przy komputerze, telewizorze czy smartfonie. Marka wOkularach.pl alarmuje, że pandemia jedynie pogorszyła nasze nawyki, a głównymi poszkodowanymi są nasze oczy.

Kożuchów: szkolne laptopy znalezione w miejscowym lombardzie

23 lutego 2021, 18:28
Tego nie spodziewał się nikt. Wypożyczone do zdalnej nauki laptopy dla dzieci z Kożuchowa trafiły do...lombardu. Dyrekcja miejscowej szkoły podstawowej zgłosiła tę sprawę na policję. Udało się odzyskać dwa laptopy, trzeci wciąż jest poszukiwany.

Remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy sami zorganizowali sobie transport

23 lutego 2021, 13:01
Do końca czerwca trwać mają prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej numer 131 w Świerkocinie. Mieszkańcy nie chcą jeździć codziennie objazdem kilkadziesiąt kilometrów przez Gorzów, znaleźli sposób na dotarcie do szkoły, czy pracy.


Fotoreportaże