Wiadomości

Budki dla jerzyków znów do wzięcia

7 maja 2021, 13:58
Miasto Zielona Góra po raz kolejny organizuje akcję rozdawania budek dla jerzyków. Wszystko przez to, że kwietniowa akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i 200 budek rozeszło się w zaledwie 10 minut. Tym razem zielonogórski magistrat przygotował do rozdania również 200 domków dla jerzyków.

Kompletnie pijany traktorzysta doprowadził do wypadku. Miał w organizmie 2,6 promila alkoholu

7 maja 2021, 13:34
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Kramsku w powiecie zielonogórskim. Dwóch pijanych mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym, który w pewnym momencie spadł ze skarpy i przewrócił się na bok. Jak się okazało, kierowca miał w swoim organizmie aż 2,6 promila alkoholu. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Obostrzenia na granicy zostały przedłużone

7 maja 2021, 11:22
Polski rząd przedłużył do 5 czerwca obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby przyjeżdżające do Polski z Niemiec, a także z Czech, Litwy oraz Słowacji nadal będą podlegać kwarantannie, z której będzie można zostać zwolnionym po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 w języku polskim lub w angielskim.

Strażacy zorganizowali zbiórkę krwi. „Ratowanie mamy we krwi” [zdjęcia]

6 maja 2021, 14:23
Klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla” z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie zorganizował zbiórkę krwi. Nie zabrakło chętnych i krew oddało łącznie 21 osób, dzięki czemu udało się zebrać prawie 10 litrów tego drogocennego płynu. Strażacy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w akcję krwiodawstwa.

Złodzieje ukradli fotopułkapki z... kilku cmentarzy

6 maja 2021, 13:17
W ciągu ostatnich dwóch dni złodzieje dokonali bezczelnych kradzieży na sześciu cmentarzach na terenie gminy Świdnica. Do kradzieży doszło pod osłoną nocy, a łupem złodziei padły kamery typu fotopułapka. Sprawa została zgłoszona na policję.

Ciągnik rolniczy spadł ze skarpy. W środku byli pijani mężczyźni

6 maja 2021, 11:01
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Kramsku niedaleko Zielonej Góry. Dwóch pijanych mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym, który w pewnym momencie spadł ze skarpy i przewrócił się na bok. Mężczyznom na szczęście nic poważnego się nie stało, ale pijany kierowca musi liczyć się z konsekwencjami.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.

Nocy pożar pod Skwierzyną [zdjęcia]

6 maja 2021, 08:29
Nocna akcja strażaków ze Skwierzyny. O godz. 3.20 w nocy PSP w Międzyrzeczu została poinformowana o pożarze w startym tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy z OSP ze Skwierzyny i OSP z Trzebiszewa.

Jest umowa na budowę parkingu wielopoziomowego. Zobaczcie, jak będzie wyglądać!

5 maja 2021, 15:49
Stało się! Umowa jest już podpisana. Warszawska firma Budimex S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego Południe wybuduje wielopoziomowy parking w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Na dachu planowana jest strefa rekreacji, z placem zabaw i torem do jazdy.

Co z maseczkami na dworze? Już teraz spełniamy kluczowy warunek

5 maja 2021, 15:17
14,90 na 100 tysięcy mieszkańców. Tak wygląda obecnie wskaźnik średniej liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W lubuskim jest jeszcze mniej. Jesteśmy blisko zielonej strefy, bo liczba zakażeń spadła poniżej 12 na 100 mieszkańców naszego województwa. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej nie ma potrzeby noszenia maseczek. Czy rząd na to zezwoli wcześniej?


Fotoreportaże