Nastolatkowie odpowiedzialni za dewastację grobów na cmentarzu w Rzepinie

4 stycznia 2021, 13:57
fot. Naszeslubice.pl
W noworoczny wieczór doszło do zniszczenia kilkunastu nagrobków na terenie cmentarza komunalnego w Rzepinie. Dzięki zapisom z monitoringu policjantom udało się ustalić, że za dewastację grobów odpowiada trzech nastolatków – dwóch w wieku 15 lat oraz jeden 16-latek. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wracamy do sprawy dewastacji nagrobków na cmentarzu komunalnym w Rzepinie. Chociaż policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu grobów w sobotę 2 stycznia, to do samego zdarzenia doszło w piątek 1 stycznia w godzinach wieczornych. Kamery monitoringu, który znajdował się w pobliżu cmentarza zarejestrowały, że na teren nekropolii weszło trzech wandali.

- Policjanci, którzy prowadzili czynności na terenie cmentarza ustalili, że doszło do zniszczenia 16 nagrobków. Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę. Szybko podjęte działania oraz zapisy z monitoringu pozwoliło na ustalenie oraz zatrzymanie osób odpowiedzialnych za te bulwersujące czyny. Okazało się, że za dewastację nagrobków odpowiadają trzej nastoletni chłopcy. Dwóch 15-latków z województwa zachodniopomorskiego oraz jeden 16-latek, mieszkaniec gminy Rzepin – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rzepinie.

Nastolatkom w obecności rodziców przedstawiono zarzuty dotyczące zniszczenia 16 grobów, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości