Wandale zdewastowali nagrobki na cmentarzu w Rzepinie

2 stycznia 2021, 14:37
fot. Nasza gmina Rzepin
W noworoczny wieczór nieznani sprawcy zdewastowali na cmentarzu komunalnym w Rzepinie kilkadziesiąt nagrobków. Na czas działań policji cmentarz przy ul. Słowackiego był zamknięty.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymał zgłoszenie, że nieznani sprawcy zdewastowali kilkadziesiąt nagrobków na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Słowackiego w Rzepinie. W sobotę 2 stycznia na miejsce zostały wysłane policyjne patrole. Na czas działań służb, przejście przez cmentarz było zamknięte.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o profanacji miejsca pochówku. Uszkodzonych zostało co najmniej 20 grobów na terenie cmentarza. W sobotę na miejscu pracowali policjanci, był też pies tropiący. Trwają czynności zmierzające do ustalenia kim są wandale – komentuje Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Jak się okazało, do dewastacji nagrobków doszło w piątek 1 stycznia w godz. 20-22. Trzech mężczyzn przechodząc przez cmentarz demolowało groby i niszczyło ławki. Uszkodzone zostały również donice znajdujące się przy kwiaciarni przed wejściem na cmentarz. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który znajdował się w pobliżu cmentarza.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości