Anioł w policyjnym mundurze

14 stycznia 2021, 10:37, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Wcześniej pomagała przy świątecznych paczkach dla rodzin potrzebujących, teraz znalazła rower dla 86-letniego mieszkańca Żagania. Dzielnicowa z komendy w Żaganiu to istny anioł w mundurze. Bezinteresownie niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Sierżant Michalina Purwiel - dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas pełnionej przez siebie służby spotkała 86-letniego mieszkańca Żagania, który w trakcie rozmowy opowiedział policjantce trochę o swoim obecnym życiu oraz wspomniał, że poszukuje roweru, który służyłby mu do łatwiejszego przemieszczania się. Miałby on być dla niego podporą, a zarazem mógłby położyć na nim zakupy, co znacznie ułatwiłoby mężczyźnie funkcjonowanie.

- Kiedy dzielnicowa usłyszała o potrzebie Pana Henryka, jeszcze tego samego dnia zaczęła poszukiwania sprawnego roweru, który komuś już nie jest potrzebny. W końcu kilkanaście rozmów doprowadziło ją do pana Stanisława - mieszkańca Tomaszowa, który okazał swoją dobroć, chęć pomagania innym i bez chwili zastanowienia oświadczył, że ma rower, który będzie nadawał się dla starszej osoby i z przyjemnością go jemu przekaże – opowiada podkomisarz Aleksandra Jaszczuk z KPP w Żaganiu.

Dzielnicowa odebrała rower i udała się do miejsca zamieszkania 86-latka. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą dzielnicowej. Powiedział, że nie spodziewał się tak miłej niespodzianki. Podziękował zarówno dzielnicowej za zaangażowanie oraz mieszkańcowi Tomaszowa za okazaną dobroć jak i przekazany rower.

Dzielnicowa Michalina Purwiel to policjantka pierwszego kontaktu z obywatelami, która jest wrażliwa na potrzeby mieszkańców i kiedy ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, ona chętnie angażuje się, aby zapewnić natychmiastowe wsparcie. O jej akcji zbierania prezentów dla mieszkańców pisaliśmy w artykule pt. Dzielnicowa z Żagania o wielki sercu pomogła sześcioosobowej rodzinie


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości