Przedsiębiorcy nie będą płacić za koncesję na alkohol. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę

26 stycznia 2021, 19:48
fot. Shutterstock
Jak poinformował prezydent Zielonej Góry podczas wtorkowe sesji Rady Miasta Zielonej Góry została przyjęta uchwała w sprawie zwolnienia z opłaty za koncesję na alkohol. Według uchwały, z opłaty została zwolniona cała branża gastronomiczna i hotelarska. Natomiast przedsiębiorcy, którzy już zapłacili za koncesję, otrzymają zwrot pieniędzy.

Wśród osób, które liczą straty z powodu lockdownu są właściciele lokali gastronomicznych. Oprócz opłat za czynsz, wypłaty dla pracowników etc., muszą również do końca stycznia zapłacić za koncesję na sprzedaż alkoholu. Dlatego też właściciele lokali, które obecnie są zamknięte, chcieli zwolnienia z opłaty koncesji na alkohol aż do momentu, kiedy będą mogli ponownie się otworzyć. Jeszcze w połowie stycznia prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zapewniał, że jeżeli tylko zostaną zmienione w tej kwestii przepisy, miasto niezwłocznie przygotuje projekt uchwały, która zostanie przedstawiona na sesji Rady Miasta, a po jej podjęciu umożliwi przesunięcie terminu wniesienia opłaty lub jej umorzenie.

Jak się okazało, w poniedziałek 25 stycznia prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. -Dzięki temu otrzymaliśmy w naszym samorządzie narzędzie i podstawę prawną do wprowadzenia uchwał, które mogą wesprzeć przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Niezwłocznie, późnym wieczorem przygotowaliśmy stosowną uchwałę zwalniającą całą branżę gastronomiczną i hotelarską w Zielonej Górze z opłaty za koncesję alkoholową. Dzisiaj na sesji Rady Miasta została przez nas uchwalona. JEstem wdzięczny w imieniu przedsiębiorców prezydentowi Januszowi Kubickiemu za szybką reakcję i wzorową współpracę w tej sprawie dla dobra całej branży – opowiada Rafał Kasza, radny miasta Zielona Góra.

O zwolnieniu z opłaty za koncesję na alkohol poinformował na swoim facebookowym profilu Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. - W 2021 roku zwalnia się przedsiębiorców, prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Miasta Zielona Góra z opłaty I, II i III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Natomiast przedsiębiorcy, którzy wnieśli już opłatę za rok 2021 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży przyznaje się zwrot całej opłaty pobranej – czytamy we wpisie prezydenta Kubickiego.

W środę 27 stycznia na stronach Urzędu Miasta Zielona Góra ukaże się komunikat dotyczący zasad i sposobu uzyskania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości