Zobacz, jak kierujący mazdą z impetem wpada do Warty [film]

1 marca 2021, 08:31, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Lubuska policja udostępniła nagranie z pościgu za 30-letnim kierowcą mazdy, który uciekał kradzionym samochodem przez teren powiatu sulęcińskiego. Kierujący skradzioną na terenie Niemiec mazdą CX 5 wjechał na nieczynny most w Świerkocinie, nie zapanował nad pojazdem, a następnie z impetem przebił bariery, lądując w rzece. Teraz, za jego kaskaderskie wyczyny może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzut paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej – taki jest finał ubiegłotygodniowej ucieczki przed policyjną kontrolą. We wtorek 23 lutego, po godzinie 20.00 policjanci ruchu drogowego z Sulęcina zdecydowali się zatrzymać do kontroli kierującego samochodem mazda CX 5 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca nie reagował.

W pewnym momencie wjechał na wyłączony z ruchu most. Nie opanował auta, z impetem przebił bariery i wpadł do rzeki. Pojazd zatonął. Mężczyzna zdołał się jednak z niego wydostać, dopłynął do brzegu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci ruszyli za nim i już po chwili 30-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, wprost przeciwnie do konsekwencji, jakie poniesie za swoje zachowanie. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule pt.: Uciekał mazdą przed policją. Samochód wpadł do rzeki z mostu w Świerkocinie

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z Kodeksem Karnym, stając przed wymiarem sprawiedliwości, może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości