Maseczki, komu maseczki?

22 marca 2021, 08:21, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: KP PSP w Międzyrzeczu
Na terenie całego województwa lubuskiego trwa akcja rozdawania bądź nawet rozwożenia maseczek po domach mieszkańców. W akcje zaangażowane są głównie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W większych miastach organizowane są punkty, w których rozdawane są maseczki.

Akcja rozdawania maseczek na terenie województwa lubuskiego rozpoczęła się już w czwartek 18 marca. Pierwsze maseczki rozdawało miasto Gorzów Wielkopolski. W kilku wyznaczonych miejscach pojawili się strażacy wraz z harcerzami i rozdawali maseczki. Początkowe zainteresowanie mieszkańców było ogromne. Utworzyły się duże kolejki, a niektórzy ustawiali się w nich wielokrotnie. Więcej o tym piszemy w TUTAJ.

W Zielonej Górze dystrybucja maseczek rozpocznie się dzisiaj, tj. w poniedziałek 22 marca. Jak informuje zielonogórski magistrat, logistyczną stroną całego przedsięwzięcia kieruje Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania KryzysowegoMiasto uruchomi 46 punktów dystrybucji maseczek ochronnych: 24 z nich będą obsługiwać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (w tym w siedmiu remizach), 10 Zakład Gospodarki Komunalnej, kolejne 12 znajdzie się w sołectwach. W tym ostatnim przypadku na pierwszej linii frontu znajdą się sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich.

Zielona Góra przygotowała też interaktywną mapę, na której zaznaczone są punkty dystrybucji maseczek.

W Nowej Soli akcja rozdawania darmowych maseczek rusza także w poniedziałek. Punkty dystrybucyjne będą zlokalizowane w dziesięciu miejscach na terenie miasta. Maseczki rozdawane będą w godzinach 12-17. Poniżej pełna lista punktów w Nowej Soli:
- Nowosolski Dom Kultury, ulica Piłsudskiego 49

- Muzeum Miejskie, ulica Muzealna 20

- Centrum Aktywności Społecznej (dawne gimnazjum nr 3), ulica Kasprowicza 12

- MOSiR, ulica świętej Barbary 2 (od strony parkingu)

- Szkoła Podstawowa nr 1, ulica Szkolna 1

- Szkoła Podstawowa nr 2, ulica Gimnazjalna 11

- Szkoła Podstawowa nr 3, ulica Botaniczna 22

- Szkoła Podstawowa nr 5, ulica Młodych 2

- Szkoła Podstawowa nr 6, ulica Kościuszki 26

- Szkoła Podstawowa nr 8, ulica Matejki 29


W Żaganiu maseczki rozdawane były 20 marca, natomiast gmina Świebodzin planuje rozpoczęcie dystrybucji maseczek w dniach 23-24 marca 2021. W Krośnie Odrzańskim maseczki można odbierać w godzinach pracy Urzędu Miasta w Biurze Obsługi Interesanta.
Szprotawa rozpoczyna swoją akcję w poniedziałek, 22 marca. Maseczki będą rozdawane w poniższych punktach:

- Szprotawski Dom Kultury, 22 – 23 marca, w godz. 10.00 - 14.00, okno sali nr 4, od strony ul. Niepodległości;

- Miejska Biblioteka Publiczna, 23 – 24 marca, w godz. 10.00 - 13.00, wejście główne do budynku przy Niepodległości;

- Urząd Miejski, 22 marca, w godz. 11.00 - 16.00 oraz 23 marca, w godz. 11.00 – 14.00, okno Sali Rycerskiej od rynku (naprzeciw Sklepu Żabka);

-Wiechlice – przy sklepie Słoneczko, 22 – 23 marca, w godz. 9.00 - 12.00 – maseczki przekazywać będą członkowie OSP;

- Szprotawa – przy sklepie Inter-Marche, 22 – 23 marca, w godz. 15.15 - 18.00 – maseczki przekazywać będą członkowie OSP.

W wielu miejscowościach województwa lubuskiego maseczki wraz z ulotkami dotyczącymi szczepień rozwożą miejscowi członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Maseczki trafiają do skrzynek lub są bezpośrednio przekazywane mieszkańcom.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości