Wyrywkowa kontrole na granicy z Niemcami

30 marca 2021, 11:48, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
Patrole Straży Granicznej pojawiły się na polsko-niemieckich granicach. Co prawda nie ma stałych punktów kontroli, ale funkcjonariusze zatrzymują wytypowane przez siebie pojazdy. Na żądanie funkcjonariuszy musimy okazać negatywny wynik testu, bądź udać się bezpośrednio na kwarantannę.

Jak informuje rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, na polsko-niemieckiej granicy nie zostanie przywrócona kontrola graniczna, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Na granicy pojawią się za to doraźne i mobilne punkty kontroli. O wprowadzonych zmianach dotyczących kwarantanny po powrocie do Polski, portal lubuskie24.pl informował już wczoraj w artykule pt.: Ważne zmiany przy powrocie do Polski. Potrzebny negatywny test na COVID-19

- Funkcjonariusze typują do kontroli osoby, które chcą wjechać do Polski z terytorium Niemiec. Takie kontrole będą prowadzone wyrywkowo i będą one prowadzone w zależności od natężenia ruchu. Będziemy kontrolować podróżnych w różnych porach doby, w różnych miejscach na drogach dojazdowych będących w bezpośrednim sąsiedztwie granicy- mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl mjr SG Joanna Konieczniak

We wtorkowy poranek na moście granicznym w Słubicach tuż przy słupku granicznym pojawił się patrol polskiej Straży Granicznej. Funkcjonariusze stoją na środku mostu i zatrzymują samochody wjeżdżające do Polski. Z naszych informacji wynika, że nie są zbierane żadne karty lokalizacyjne, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Funkcjonariusze informują podróżnych, że należy zgłosić się do Sanepidu i poddać się 10-dniowej kwarantannie. Sprawdzają też, czy podróżni mają negatywny wynik testu. 

Jeżeli do Polski chcą wjechać osoby nieposiadające negatywnego wyniku testu, ale posiadające stałe miejsce zamieszkania, to takie osoby będą informowane przez Straż Graniczną o konieczności udania się na kwarantannę w ich miejscu pobytu. Jeżeli natomiast granicę polsko-niemiecką chcą przekroczyć osoby nieposiadające stałego miejsca pobytu na terytorium RP, czyli np. obywatele Niemiec chcący przyjechać do Polski na zakupy, to będą oni informowani przez SG o konieczności okazania testu, bądź odbycia kwarantanny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości