Znęcał się nad szczeniakiem podczas transmisji na żywo. Rusza proces patostreamera

4 października 2021, 10:42
fot. archiwum
Pod koniec października w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Krajeńskich ruszy proces Tomasza K., patostreamera który podczas transmisji na żywo w internecie znęcał się nad dwutygodniowym szczeniakiem. Mężczyzna rzucał szczeniakiem o podłogę oraz szarpał nim i straszył. Tomasz K. odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Na początku marca 2021 jeden z youtuberów łączył się na żywo z losowo wybieranymi internautami. Wśród nich był mężczyzna o pseudonimie „Obcy”, który podczas transmisji na żywo znęcał się nad szczeniakiem. Mężczyzna rzucał dwutygodniowym szczeniakiem o podłogę oraz szarpał nim i straszył. Youtuber apelował do mężczyzny, aby ten zostawił w spokoju szczeniaka, ale mężczyzna nie reagował i był wulgarny.

Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Internauci szybko ustalili, że jest on mieszkańcem jednej ze wsi koło Strzelec Krajeńskich. Interwencję w tej sprawie podjął również OTOZ Animals Gorzów, który pojechał na miejsce i odebrał mężczyźnie szczeniaka wraz z jego matką. Na miejscu była również policja, która wszczęła postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzętami.

W lipcu do Sądu Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich wpłynął akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K., natomiast pierwszą rozprawę mężczyzny zaplanowano w ostatnim tygodniu października. - W tej sprawie, podczas procesu przedstawiciele Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym będą działać jako oskarżyciele-po to, by uzyskać dla sprawcy najsurowszy możliwy wyrok - informuje Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym. 

Patostreamer Tomasz K. będzie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzęciem. Według artykułu 35 ust.1a Ustawy o ochronie zwierząt grozi mu do 3 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości