Wiadomości › Warto wiedzieć

Sprawdź, gdzie zrobić kurs KPP w Zielonej Górze?

24 lutego 2021, 20:56
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to sposób do uzyskania tytułu ratownika, który jest najwyższym tytułem, jaki może uzyskać osoba, która nie jest zawodowo związana z branżą medyczną. Zakres kursu jest bardzo szeroki, a uzyskana podczas zajęć wiedza pozwoli nabyć umiejętności, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie dzięki tym cechom, kursy KPP cieszą się tak dużą popularnością w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim.

Spędzamy przed ekranami 10 godzin dziennie. Cierpią na tym nasze oczy!

23 lutego 2021, 18:44
Statystyczny Polak wpatruje się w świecące ekrany przez 10 godzin i 26 minut dziennie. Łącznie daje to 159 dni w roku spędzonych przy komputerze, telewizorze czy smartfonie. Marka wOkularach.pl alarmuje, że pandemia jedynie pogorszyła nasze nawyki, a głównymi poszkodowanymi są nasze oczy.

Ku przestrodze. Kobieta chciał sprzedać buty, a straciła 50 tysięcy złotych

23 lutego 2021, 12:30
50 tysięcy złotych kosztowała mieszkankę Gorzowa Wielkopolskiego transakcja na portalu olx. Niczego nieświadoma kobieta podała dane do karty płatniczej oszustom. A chciała sprzedać tylko buty...

Lodówkomaty odmienią sposób robienia zakupów spożywczych?

23 lutego 2021, 12:11
Tak jak paczkomaty były ogromnym krokiem w przód, jeżeli chodzi o bezkontaktowe i szybkie odbieranie przesyłek, tak lodówkomaty mogą zmienić dotychczasowy sposób robienia zakupów. Takie urządzenia działają już w Krakowie i Warszawie. Teraz pora na inne miasta.

Straż Miejska zapuka do drzwi trucicieli powietrza. Są wyniki kontroli

19 lutego 2021, 13:09
Lubuski Alarm Smogowy sprawdził powietrze w Żaganiu. Wytypowano miejsca, gdzie przekroczone jest stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Niebawem pod te adresy zapuka Straż Miejska.

Epidemia dobija lotniska. Z Babimostu lata średnio 35 pasażerów dziennie

16 lutego 2021, 13:33
W porównaniu z poprzednim rokiem liczba samolotów odlatujących z lotniska pod Zieloną Góra jest mniejsza. Epidemia dobija najmniejsze porty. W listopadzie ubiegłego, port lotniczy w Zielonej Górze obsługiwał średnio 35 pasażerów dziennie.

Nieocieplone budy, przymarzające do skóry łańcuchy. Zadbajmy o psy podczas mrozów

13 lutego 2021, 13:47
Nie tylko ludzie bez dachu nad głową, ale też zwierzęta uwiązane do starych zniszczonych, prowizorycznych bud z dużym morzem nie mają szans. Wolontariusze opiekujący się zwierzętami apelują o naszą troskę. Patrzmy wokół siebie i reagujmy, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.

Z lodówek społecznych żywność znika bardzo szybko

12 lutego 2021, 09:49
W grudniu, jeszcze przed świętami w Bytomiu Odrzańskim powstała społeczna lodówka dla osób potrzebujących. Po blisko dwóch miesiącach działalności można śmiało stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł. Żywność znika z niej bardzo szybko.

Co z otwarciem kin?

10 lutego 2021, 16:27
W ubiegłym tygodniu premier podczas konferencji prasowej, że od 12 lutego są znoszone kolejne restrykcje i swoją działalność będą mogły wznowić m.in. kina. Jednak jak się okazuje, sieć Helios, Cinema 3D czy Cinema City nie otworzy swoich kin w piątek.

Mieszkańcy nie segregują śmieci. Opłaty mogą wzrosnąć nawet 4-krotnie!

10 lutego 2021, 10:54
W wielu gminach od nowego roku zmienił się system gospodarowania odpadami. Większość mieszkańców nie ma już wyboru – musi segregować śmieci. Ci, którzy się do tego nie stosują, dostaną ostrzeżenie, a później, gdy to nie przyniesie skutków, cena za wywóz śmieci może wzrosnąć drastycznie.


Fotoreportaże