Wiadomości › Warto wiedzieć

Czy odbędzie się Pol'and'Rock Festival 2021? Jurek Owsiak odpowiada

17 marca 2021, 13:18
Pod koniec lipca zaplanowana jest 27. edycja Pol'and'Rock Festival. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące restrykcje, wielu fanów zastanawia się czy festiwal w Kostrzynie nad Odrą w ogóle dojdzie do skutku. Głos postanowił zabrać sam Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podkreśla, że przygotowania do imprezy trwają i będą walczyć o zorganizowanie festiwalu w tradycyjnej formie do samego końca.

Tesco wyprowadza się z Polski. W lubuskim zniknie siedem sklepów

17 marca 2021, 10:07
Dla niektórych będzie to zmiana na gorsze. Obecna od wielu lat sieć Tesco w ciągu 18 miesięcy zniknie z wielu miast w województwie lubuskim. Sklepy zyskają nie tylko nową markę, ale też nowy wygląd.

Strażacy założyli „Ognistą Kroplę” i zachęcają do dołączenia

13 marca 2021, 15:30
Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie postanowili założyć klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla”. W ten sposób chcą zachęcić inne osoby do oddawania krwi, która jest bardzo cenna i może uratować czyjeś życie.

Nauczanie hybrydowe w szkołach w lubuskim. Na czym polega?

12 marca 2021, 13:58
Od 15 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych przechodzą na nauczanie hybrydowe. Jak to będzie wyglądać, jakie zmieniany czekają na uczniów w naszym regionie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Lokator mieszkania komunalnego ma 130 tysięcy długu za czynsz!

11 marca 2021, 10:54
Każda gmina – czy to bogata, czy biedna. Czy to duże miasto, czy niewielkie miasteczko. Wszędzie jest ten sam, od lat nierozwiązywalny problem. Długi mieszkańców lokali komunalnych w samej tylko gminie Szprotawa na koniec 2020 roku wynosiły 5 milionów 200 tysięcy złotych. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo przecież takich gmin, które borykają się z dłużnikami w całym regionie jest bez liku.

Na „Bobrowym Szlaku” już wiosna. Zobaczcie piękne zdjęcia budzącej się do życia przyrody

5 marca 2021, 10:05
Na ścieżce dydaktycznej w Puszczy Rzepińskiej zakwitły już pierwsze kwiaty, które zwiastują nadejście długo oczekiwanej pory roku. Wiosna zawita do nas dopiero 21 marca, ale już dziś możemy obserwować pierwsze, pojawiające się kwiaty.

Tranzyt przez Berlin, czyli jak uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji

4 marca 2021, 12:02
Polacy, mimo wielu obostrzeń, chętnie wyjeżdżają z kraju. Jednak powrót z wakacji zorganizowanym transportem, może wiązać się z odbyciem przymusowej, 10-dniowej kwarantanny. Nasi rodacy znaleźli jednak sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy wylecieć i wrócić do Berlina. Wówczas jesteśmy w tranzycie i obowiązują nas zupełnie inne przepisy.

Strażacy z Nowej Soli pokazywali dzieciom jak kruchy jest lód

25 lutego 2021, 10:09
Niskie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że akweny skute zostały lodem. Jest to sytuacja kusząca, zwłaszcza dzieci, do wejścia na ten lód i poślizgania się. Jednak wchodzenie na zamarznięte stawy czy rzekę jest skrajnie niebezpieczne. Z brzegu wydawać się może, że tafla lodu jest gruba i wytrzymała, to po zrobieniu kilku kroków okazać się może, że lód jest cienki i słaby.

Sprawdź, gdzie zrobić kurs KPP w Zielonej Górze?

24 lutego 2021, 20:56
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to sposób do uzyskania tytułu ratownika, który jest najwyższym tytułem, jaki może uzyskać osoba, która nie jest zawodowo związana z branżą medyczną. Zakres kursu jest bardzo szeroki, a uzyskana podczas zajęć wiedza pozwoli nabyć umiejętności, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie dzięki tym cechom, kursy KPP cieszą się tak dużą popularnością w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim.

Spędzamy przed ekranami 10 godzin dziennie. Cierpią na tym nasze oczy!

23 lutego 2021, 18:44
Statystyczny Polak wpatruje się w świecące ekrany przez 10 godzin i 26 minut dziennie. Łącznie daje to 159 dni w roku spędzonych przy komputerze, telewizorze czy smartfonie. Marka wOkularach.pl alarmuje, że pandemia jedynie pogorszyła nasze nawyki, a głównymi poszkodowanymi są nasze oczy.


Fotoreportaże