Wiadomości › Warto wiedzieć

Hotele, kina, teatry i baseny zostaną otwarte!

5 lutego 2021, 11:14
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier ogłosił, że od 14 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry czy baseny oraz stoki narciarskie. Dopuszczona zostanie również aktywność sportowa na terenach otwartych. Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje i siłownie.

Defibrylatory w autobusach ratują ludzkie życie

4 lutego 2021, 10:40
73 autobusy jeżdżące po Zielonej Górze wyposażone są w przenośne defibrylatory. Urządzenia już kilka razy zostały użyte i dzięki nim udało się uratować ludzkie życie. Ostatnio w samym centrum Zielonej Góry kierowca prowadził reanimacje na przystanku autobusowym.

Ostatnia droga babci Nońci, czyli romskiej Ireny Sendlerowej

3 lutego 2021, 21:44
Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej w Gorzowie odbył się pogrzeb Alfredy Markowskiej. Babcia Nońcia była honorową obywatelką Gorzowa, która przez lata żyła skromnie, bez rozgłosu, ciesząc się zasłużonym autorytetem wśród romskich rodów. Doczekała się ok. 250 wnuków – własnych i dzieci tych, które uratowała przed śmiercią.

Otwieramy galerie handlowe i muzea. Koniec godzin dla seniorów

28 stycznia 2021, 13:01
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ranking szkół licealnych. Najlepsza lubuska szkołą dopiero na 76 miejscu

28 stycznia 2021, 12:32
Najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim to Społeczne LO w Żarach. Szkoła ta w rankingu „Perspektyw” zajmuje 76 miejsce. W pierwszej setce są jeszcze dwa licea – z Zielonej Góry i Gorzowa.

Elektryczne taksówki zawiozą bezpłatnie seniorów na szczepienia

26 stycznia 2021, 15:46
Władze Zielonej Góry podpisały umowę z zielonogórskim właścicielem elektrycznych taksówek w ramach której firma zajmie się bezpłatnym dowozem seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepień będą mogły zamówić taksówkę dzwoniąc do miejskiego centrum monitoringu.

Ludzie wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie

26 stycznia 2021, 10:48
Kanalizacja to nie śmietnik – przypominają służby odpowiedzialne za bezawaryjne działanie kanalizacji sanitarnej. Niestety mieszkańcy wielu miejscowości wciąż wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie. Te są przyczyną wielu zatorów i przez to uciążliwego zapachu.

Mieszkasz w województwie lubuskim? Zobacz, gdzie możesz zrobić kurs KPP

22 stycznia 2021, 17:38
Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy wyrobiły już sobie renomę zajęć o bardzo szerokim i niezwykle użytecznym w codziennym życiu programie. Polacy chcą dysponować praktyczną wiedzą z zakresu ratowania ludzkiego życia, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek może dotknąć każdego z nas, wliczając w to grono także osoby z rodziny. W takiej sytuacji kurs KPP może być na wagę złota.

Żary mają pieniądze na wymianę kopciuchów

19 stycznia 2021, 11:59
Nawet 10 000 złotych na wymianę starych źródeł ciepła może uzyskać każdy mieszkaniec Żar, który złoży wniosek o dofinansowanie w kolejnej edycji programu wymiany pieców na nowe. Nabór wniosków rusza w połowie lutego.

Mróz uderzy ze zdwojoną siłą. W nocy będzie minus 16!

17 stycznia 2021, 13:45
W sześciu powiatach na terenie województwa lubuskiego będzie najzimniej tej nocy. Słupki rtęci spadną miejscami nawet do minus 16 stopni Celsjusza.


Fotoreportaże