Wiadomości › Warto wiedzieć

20/12 Koronawirus w liczbach

20 grudnia 2020, 13:03
Na obecność koronawirusa przebadano dotąd w Polsce 6 mln 654 tys. 502 osoby. Ostatniej doby wykonano 22 160 testów, w tym 6166 testów antygenowych - przekazało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

„Kolejny lockdown i brak Niemców to dla nas gwóźdź do trumny”

19 grudnia 2020, 19:30
Przedsiębiorcy ze Słubic, którzy mają swoje stoiska na przygranicznym bazarze załamują ręce. Dla nich obostrzenia wprowadzone przez stronę niemiecką to już trzeci lockdown w tym roku. Jak przyznają przedsiębiorcy, aż 99 procent osób robiących zakupy na bazarze, to klienci z Niemiec, których obecnie po prostu nie ma. Sprzedawcy podkreślają, że są obecnie w tragicznej sytuacji i nie wiedzą czy przetrwają, ponieważ są na skraju bankructwa.

Afera w szpitalu w Słubicach. Sprawą zajmuje się prokuratura

18 grudnia 2020, 10:08
Prokuratura Rejonowa w Słubicach prowadzi postępowanie w sprawie miejscowego szpitala pod kątem narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o wolontariusza, który bez posiadanych uprawnień miał wykonywać obowiązki pielęgniarza. Póki co, nikt nie ma przedstawionych zarzutów, postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Prokuratura przesłuchuje obecnie świadków i gromadzi materiał dowodowy.

Lockdown w Niemczech. Jak wygląda mały ruch graniczny?

17 grudnia 2020, 09:38
Do sklepu do Frankfurtu na zakupy już nie pojedziemy, ale do oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od granicy Berlina – już tak. Sprawdziliśmy, jak wygląda mały ruch przygraniczny jeden dzień po wprowadzeniu w Niemczech lockdownu.

Kosin: mała wioska z dużym sercem

16 grudnia 2020, 14:23
Sołectwo Kosin pod Drezdenkiem w województwie lubuskim zorganizowało nietypową akcję – konkurs na najbardziej kreatywną choinkę. Wszystkie ozdoby trafią na licytację dla mieszkanki Drezdenka – Julii Widery. Konkurs wygrały choinki wykonane z… płatków kosmetycznych i lateksowych rękawiczek.

Lockdown w Niemczech: Brandenburgia zamknięta, Berlin bardziej liberalny

16 grudnia 2020, 12:46
Nie ma już możliwości pojechania na zakupy do marketów po stronie niemieckiej. W Brandenburgii, z tak zwanego małego ruchu turystycznego wyłączono turystykę zakupową i usługową. Można za to dojechać do pracy, czy do szkoły. Nieco inaczej jest w Berlinie.

W lesie pod Torzymiem pojawiły się... ptaki emu

16 grudnia 2020, 09:31
Niezwykli goście pojawili się na terenie Nadleśnictwa Torzym. Leśniczy Tomasz Olechnowicz spotkał dwa ptaki emu, które spacerowały leśną drogą To niecodzienny widok, którym pan Tomasz był zaskoczony. Z daleka myślał, że to żurawie. Ptaki prawdopodobnie uciekły z pobliskiego gospodarstwa.

Falubaz jedzie do Torunia, Stal do Leszna

15 grudnia 2020, 21:31
W sobotę i niedzielę, czyli 3 i 4 kwietnia zainaugurowane zostaną przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Najlepsza żużlowa liga świata rozpocznie rywalizację podczas Świąt Wielkanocnych.

Obostrzenia na granicy z Niemcami

14 grudnia 2020, 11:44
Od środy 16 grudnia do niedzieli 10 stycznia w Niemczech będzie obowiązywał tzw. twardy lockdown. To oznacza również zmiany na granicy polsko-niemieckiej. W Brandenburgii zostanie uchylona klauzula o tzw. „małym ruchu granicznym” pozwalająca dotychczas na wizyty do 24 godzin w dowolnym celu na terenie Niemiec. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać się na zakupy po niemieckiej stronie, będzie musiał liczyć się z 10-dniową kwarantanną.

Zaszczepione dziecko otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkola

13 grudnia 2020, 10:29
Gorzowscy radni zajmą się uchwałą w sprawie określenia kryteriów podczas rekrutacji do przedszkoli. W projekcie uchwały pojawił się zapis dotyczący szczepień. Jeżeli dziecko zostało zaszczepione lub zostało zwolnione z tego obowiązku z powodów zdrowotnych, to otrzyma dodatkowe punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.


Fotoreportaże