Wiadomości › Warto wiedzieć

Posłanka Lewicy prześwietliła zatrudnienie księży w szpitalach

15 stycznia 2021, 15:27
Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka Lewicy wzięła pod lupę 20 szpitali z województwa lubuskiego i sprawdziła, jak wygląda zatrudnienie i wynagradzanie księży w poszczególnych placówkach. Jak się okazało, w szpitalach zatrudnionych jest 30 kapelanów, z czego aż 6 w gorzowskim szpitalu. W całym 2020 roku lecznice wypłaciły księżom wynagrodzenie w kwocie ponad 564 tys. zł.

Przedsiębiorcy buntują się. Rusza akcja #otwieramy

15 stycznia 2021, 09:59
W sieci pojawiła się "mapa wolnego biznesu", która zrzesza przedsiębiorców buntujących się przeciwko wprowadzonym restrykcjom. Wiele branż nie zgadza się z przedłużeniem lockdownu do co najmniej końca stycznia, dlatego też postanowiły otworzyć się pomimo rządowych obostrzeń. W całej Polsce swoje otwarcie ogłosiło na ten moment ponad 70 przedsiębiorców, natomiast w województwie lubuskim są to 4 firmy.

Trzy piękne Lubuszanki powalczą o koronę Miss

14 stycznia 2021, 08:34
Julia Gryczan z Gorzowa Wielkopolskiego, Laura Wycichowska z Ciosańca oraz nastoletnia Katarzyna Synowiec z Drezdenka reprezentują nasze województwo w zbliżających się wielkimi krokami finach Miss Polski i Miss Polski Nastolatek.

Wyszukiwarka podpowie gdzie jest grób naszych bliskich

12 stycznia 2021, 17:06
Cmentarze komunalne w Świebodzinie i okolicach odczekały się w końcu wyszukiwarki grobów. Teraz bez większego problemu odnajdziemy grób naszych bliskich. Wyszukiwarka wskaże nam drogę od wybranej bramy.

Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o szczepieniach

12 stycznia 2021, 12:55
Wojewoda spotkał się z samorządowcami. Tematem wideokonferencji były oczywiście szczepienia przeciwko COVID-19. Wojewoda zaapelował o jak najszersze rozpropagowanie Narodowego Programu Szczepień.

Dziki robią się coraz bardziej zuchwałe

12 stycznia 2021, 11:48
Mieszkańcy czują się zagrożeni, bo nie wiadomo jak mogą zachować się dziki, które coraz śmielej wchodzą na nasze osiedla. To już nie tylko problem wsi, czy małych miasteczek, ale też większych miast.

Obostrzenia zostają przedłużone. Jednak do szkół wracają najmłodsze dzieci

11 stycznia 2021, 17:12
Obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, a okazuje się, że pozostaną z nami co najmniej do końca stycznia. Jedyną zmianą jest to, że uczniowie klas 1-3 mają wrócić do szkół już w najbliższy poniedziałek.

29 lat temu został zamordowany Edward Jancarz. Co wydarzyło się w wilii w Gorzowie?

11 stycznia 2021, 08:01
Dziś mija dokładnie 29 lat od śmierci legendy gorzowskiego żużla – Edwarda Jancarza. Przez wiele lat wokół tej strasznej zbrodni powstało wiele mitów i legend. Napisano też wiele artykułów, często opartych na zasłyszanych plotkach czy emocjonalnie zaangażowanych w te wydarzenia kibiców. Jak było naprawdę?

Napisz list do seniora

8 stycznia 2021, 20:14
Zapomniane już prawie tradycyjne listy mają pomóc seniorom przetrwać trudne czasy. W dobie wszechobecnego internetu i szalejącej epidemii liczba spotkań twarzą w twarz ograniczona została do minimum. Pisanie listów do seniorów to pomysł Stowarzyszenia Polska 2050.

Tranzyt przez Niemcy, czyli czy mogę polecieć z Berlina?

7 stycznia 2021, 09:53
Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń, wciąż na granicy polsko-niemieckiej nie wprowadzono kontroli granicznej. Nie oznacza to jednak, że każdy kto chce, może bez przeszkód podróżować po terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Nie można też odwozić rodziny na lotnisko w Berlinie.


Fotoreportaże