Wiadomości › Warto wiedzieć

Pudełka życia do schowania w… lodówce!

2 stycznia 2021, 12:42
Z inicjatywy Burmistrza Rzepina – Sławomira Dudzisa, Gmina Rzepin zakupiła około 200 zestawów, które mogą przyczynić się do uratowania życia Mieszkańców gminy. „Pudełko Życia” to nieoceniona pomoc dla ratowników medycznych, którzy w razie jakichkolwiek interwencji mogą skuteczniej i szybciej udzielić właściwej pomocy.

Żużlowcy rywalizowali w telewizyjnym studiu. Kto wygrał?

1 stycznia 2021, 14:48
Stal Gorzów pokonuje Falubaz Zielona Góra w noworocznym odcinku Familiady. Specjalnie wydanie programu wyemitowała telewizja publiczna. W finale spotkali się przedstawiciele obu drużyn – udało im się wygrać 26 tysięcy złotych.

Zakupy w Sylwestra. Do której są czynne sklepy?

30 grudnia 2020, 11:49
Sklepy w Sylwestra będą czynne dużo krócej, niż w zwykły czwartek. Sprawdziliśmy jak wygląda możliwość zrobienia zakupów 31 grudnia w województwie lubuskim. Najdłużej czynna będzie Żabka, Freshmarket oraz SPAR. Pozostałe sieci handlowe zamykają swoje sklepy wcześniej. Co istotne, w Sylwestra obowiązują godziny dla seniorów.

W szpitalu covidowym zamienia sutannę na kombinezon

30 grudnia 2020, 09:07
Każdego dnia zamienia sutannę na kombinezon ochronny, aby choć na chwilę odwiedzić chorych w szpitalu covidowym. Robi to praktycznie codziennie od marca, kiedy w naszym kraju zmieniła się rzeczywistość – również ta szpitalna.

Gdy wybuchnie nam w dłoni petarda...

29 grudnia 2020, 12:14
Czas sylwestrowej zabawy kojarzy się z widowiskowymi pokazami pirotechnicznymi. I chociaż coraz więcej miast włącza się w akcję #NieStrzelam, fajerwerki nadal cieszą się dużą popularnością. Niestety - petardy w połączeniu z alkoholem i brawurą, to bardzo ryzykowna kombinacja, która może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem.

Niezwykły festiwal świateł w wykonaniu strażaków z Międzyrzecza [film]

28 grudnia 2020, 12:29
Strażacy z Międzyrzecza w wolnej chwili nagrali wyjątkowy film. Przy użyciu siedmiu wozów strażackich zaparkowanych w garażach jednostki stworzyli pokaz świateł zsynchronizowany z muzyką. To nagranie trzeba koniecznie obejrzeć.

Obostrzenia od 28 grudnia. Pełna lista zmian

28 grudnia 2020, 08:02
Od poniedziałku 28 grudnia nałożone zostały na nas nowe ograniczenia. Rząd zamyka całkowicie hotele i stoki narciarskie oraz znacznie ogranicza działalność galerii handlowych. Wszyscy, którzy wracać będą do Polski transportem zborowym, będą musieli odbyć kwarantannę.

Sylwester bez godziny policyjnej

27 grudnia 2020, 18:46
Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że w Sylwestra nie będzie godziny policyjnej, ponieważ musiałby zostać wprowadzony stan wyjątkowy. A tego rząd nie planuje. Jednak premier apelował o to, aby świętować w kameralnym gronie, nie przemieszczać się, a przede wszystkim aby nie strzelać fajerwerkami i petardami.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.


Fotoreportaże