Wiadomości › Warto wiedzieć

Otwarcie Leroy Merlin wiosną 2021

8 grudnia 2020, 11:38
W Gorzowie trwają prace związane z przebudową budynku dawnego Tesco na potrzeby marketu budowlanego Leroy Merlin. Obecnie wykonawca inwestycji zajmuje się robotami wewnątrz budynku oraz elewacją obiektu czy też wymianą nawierzchni parkingu.

Koci celebryci rozsławiają Szprotawę

7 grudnia 2020, 13:40
Niezwykła historia zwykłych zwierząt. Koty, które po śmierci swojej właścicielki trafiły do nowych rodzin, stały się gwiazdami lokalnych mediów. Józia i Szprot wystąpiły w programie informacyjnym lokalnej telewizji, ich historie trafiły też na łamy lokalnych czasopism.

Ptasia grypa pod Wolsztynem. 900 tysięcy kur do utylizacji

1 grudnia 2020, 18:06
Nowe ognisko ptasiej grypy wykryto w gminie Wolsztyn. Było to pod koniec listopada 2020 na fermie kur niosek. Drób był zakażony wysoce zjadliwym szczepem grypy ptaków H5N8. Główny Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców o szczególną ostrożność.

Świeża, pachnąca lasem choinka prosto z nadleśnictwa

1 grudnia 2020, 12:03
Na niewiele ponad trzy tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rusza masowa sprzedaż choinek. Ile będzie kosztować nas w tym roku świąteczne drzewko? Okazuje się, że najtaniej choinkę kupimy bezpośrednio w nadleśnictwie.

Dron walczy ze smogiem w Świdnicy

27 listopada 2020, 17:07
Gmina Świdnica postanowiła walczyć ze smogiem. Do tego celu wykorzystuje drona ze specjalnymi czujnikami, który sprawdza czym mieszkańcy palą w piecach. Osoba paląca śmieciami może liczyć się z mandatem lub nawet karą do 5 tys. zł.

Śmieci mocno podrożeją – o ponad 100%

27 listopada 2020, 09:50
Złe informacje dla mieszkańców skupionych wokół Międzygminnego Związku Eko-przyszłość, czyli dla mieszkańców powiatu nowosolskiego i wschowskiego oraz gminy Kargowa i Bojadła z powiatu zielonogórskiego. Czekają Was podwyżki opłat za wywóz śmieci.

Z kolędą ksiądz do nas nie przyjdzie. My pójdziemy do niego

27 listopada 2020, 09:27
Z wizytą duszpasterską ksiądz nie przyjdzie do nas do domu. Za to my mamy przyjść do niego. Zamiast odwiedzin w domach parafian duszpasterze będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub rejonów parafii na spotkanie kolędowe w kościele.

Żary: Kaplica cmentarna zamieniona w kostnicę

26 listopada 2020, 15:37
W prosektoriach i kostnicach zaczyna brakować miejsca, dlatego też sztab kryzysowy w powiecie żarskim podjął decyzję o utworzeniu kostnicy w kaplicy na terenie cmentarza komunalnego.

Gostchorze: Głośne NIE dla biogazowni

26 listopada 2020, 09:50
Mieszkańcy Gostchorza w gminie Krosno Odrzańskie wciąż głośno protestują przeciwko planowanej budowie biogazowni. - To śmierdząca, zagrażająca zdrowiu i komfortowi mieszkańców inwestycja – przekonują protestujący.

Żagań: Miała COVID na wiosnę, dziś znów jest zarażona

25 listopada 2020, 12:11
Mowa tu o pacjentce, która obecnie leży w szpitalu wojskowym w Żaganiu. Jak informuje dyrekcja tej placów, kobieta podczas pierwszej fali epidemii miała dodatni wynik. Teraz po raz kolejny przechodzi tę chorobę.


Fotoreportaże