Wiadomości › Na Sygnale

Dachowanie busa koło Świebodzina [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 11:38
Na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowością Lubnicko, a Jeziory doszło do wypadku. Kierujący busem marki opel wpadł w poślizg i dachował. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie i straż pożarna. Jedna osoba została poszkodowana.

Przedsiębiorcy otwierają się. Policja interweniuje i kieruje wnioski do sądu

18 stycznia 2021, 10:36
Wiele branż nie zgadza się z przedłużeniem lockdownu do końca stycznia, dlatego też postanowiły otworzyć się pomimo rządowych obostrzeń. W województwie lubuskim swoje otwarcie zgłosiły cztery firmy. Właściciele niektórych lokali nie musieli długo czekać na kontrole policji i sanepidu.

Pożar w Bledzewie. Trzy osoby poszkodowane

16 stycznia 2021, 15:59
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Bledzew w powiecie międzyrzeckim. Okazało się, że doszło do pożaru piwnicy, co spowodowało duże zadymienie na klatce schodowej. Trzy osoby zostały poszkodowane, prawdopodobnie podtruły się dymem.

Oszustwo na paczkomat. Kobieta straciła 26 tys. zł

15 stycznia 2021, 10:24
Niewiele trzeba, żeby stać się ofiarą oszustwa. Przekonała się o tym 34-latka, która oczekując na odbiór przesyłki w paczkomacie, weszła w przesłanego za pomocą sms-a linka, za pomocą którego miała otrzymać kod umożliwiający odbiór przesyłki. Kod nie przyszedł, za to ktoś przejął jej konto bankowe i wziął na jej dane kredyt na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Z pistoletem na kulki napadł na sklep monopolowy

14 stycznia 2021, 11:39
Sceny jak z gangsterskiego filmu, tylko broń zabawkowa. W środowy wieczór w jednym ze sklepów monopolowych na osiedlu Słonecznym w Gorzowie doszło do rozboju. Zamaskowany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń wszedł do środka i zażądał wydania pieniędzy. Złodziejowi udało się ukraść kasetkę z gotówką i uciec.

Anioł w policyjnym mundurze

14 stycznia 2021, 10:37
Wcześniej pomagała przy świątecznych paczkach dla rodzin potrzebujących, teraz znalazła rower dla 86-letniego mieszkańca Żagania. Dzielnicowa z komendy w Żaganiu to istny anioł w mundurze. Bezinteresownie niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

14 stycznia 2021, 09:10
W czasie zimy pamiętajmy o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii, policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie zimy.

5 tysięcy złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:49
Jechał aż 171 km/h w terenie zabudowanym i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Miał ogromnego pecha, bo jego „wyczyn” zarejestrowali funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED. Po zatrzymaniu prawa jazdy sprawa pirata drogowego spod Gorzowa trafiła do sądu. Ten wymierzył mu 5000 złotych grzywny.

Gwałciciel z Lubska aresztowany na 3 miesiące

12 stycznia 2021, 22:02
Bulwersujące wydarzenia w Lubsku w powiecie żarskim. Tamtejszy Sąd Rejonowy aresztował 57-letniego mieszkańca tej miejscowości, który podejrzany jest o gwałt na 7-letniej dziewczynce. Do tego czynu miało dojść 6 stycznia.

Szokujące okoliczności tragedii w Zielonej Górze. Zabił byłą żonę za pomocą tłuczka i noża

12 stycznia 2021, 12:50
Znamy wyniki sekcji zwłok 68-letniej kobiety, która została zabita przez swojego byłego męża, który następnie popełnił samobójstwo skacząc z okna wieżowca. Okazało się, że mężczyzna zadał ciosy swojej byłej żonie za pomocą kuchennego tłuczka i noża. Po przeprowadzeniu całego postępowania sprawa zostanie umorzona z uwagi na śmierć sprawcy.


Fotoreportaże