Wiadomości › FNW

Trzy ważne ulice w Nowej Soli doczekają się remontu

3 marca 2021, 14:19
Przebudowane zostaną jezdnie, chodniki i skrzyżowania. Przy szkole powstanie też wyniesione przejście dla pieszych. Mowa tu o ulicach Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały. Łączny koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

Park Odra zmienia się w oczach. Zobaczcie zdjęcia!

26 lutego 2021, 13:55
W Nowej Soli wciąż trwa rewitalizacja terenów pofabrycznych. Jedną z odsłon tego programu jest właśnie modernizacja terenów zielonych znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej.

Strażacy z Nowej Soli pokazywali dzieciom jak kruchy jest lód

25 lutego 2021, 10:09
Niskie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że akweny skute zostały lodem. Jest to sytuacja kusząca, zwłaszcza dzieci, do wejścia na ten lód i poślizgania się. Jednak wchodzenie na zamarznięte stawy czy rzekę jest skrajnie niebezpieczne. Z brzegu wydawać się może, że tafla lodu jest gruba i wytrzymała, to po zrobieniu kilku kroków okazać się może, że lód jest cienki i słaby.

Dzielnicowy zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży dla potrzebujących

24 lutego 2021, 12:27
Dzielnicowy z Nowej Soli zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży, którą przekazał osobom potrzebującym. Do działań chętnie przyłączyli się mieszkańcy miasta. Dary zostały przewiezione do noclegowni.

Kożuchów: szkolne laptopy znalezione w miejscowym lombardzie

23 lutego 2021, 18:28
Tego nie spodziewał się nikt. Wypożyczone do zdalnej nauki laptopy dla dzieci z Kożuchowa trafiły do...lombardu. Dyrekcja miejscowej szkoły podstawowej zgłosiła tę sprawę na policję. Udało się odzyskać dwa laptopy, trzeci wciąż jest poszukiwany.

Nowa Sól też kontroluje przydomowe paleniska

22 lutego 2021, 11:36
Znamy już wyniki kontroli palenisk przeprowadzonej przez Straż Miejską w Nowej Soli. 39 procent skontrolowanych gospodarstw wciąż ogrzewa pomieszczenia paliwem stałym – najczęściej niskiej jakości. Jest też dobra informacja – 61 procent to ogrzewanie na gaz lub prąd.

Laguna już w 100% należy do Nowej Soli

19 lutego 2021, 12:40
Niewiele ponad 1,3 miliona złotych zapłaci Nowa Sól za prawo własności do wycieczkowego statku Laguna. Do tej pory jednostka była współwłasnością kilku gmin. Teraz, dzięki podpisanej umowie, Laguna trafi pod skrzydła nowosolskiego MOSiR-u.

Potrącony psiak uratowany przez wolontariuszy

16 lutego 2021, 11:09
Gdyby nie natychmiastowa reakcja członków stowarzyszenia „Inicjatywa dla zwierząt”, ten pies pewnie by już nie żył. Wszystko to działo się w okolicach Niedoradza koło Nowej Soli.

Tu nie ma czym oddychać - skarżą się mieszkańcy Kożuchowa

15 lutego 2021, 17:54
Czy apele o niespalanie w piecach odpadów coś pomogą? Są Kontrole straży miejskiej, lub gminnej, wysokie kary, dofinansowania na likwidację kopciuchów. Głośno w ostatnim czasie o problemie smogu, a wystarczy wyjść na pierwszą lepszą ulicę. Wieczorem od dymu aż czarno.

Z lodówek społecznych żywność znika bardzo szybko

12 lutego 2021, 09:49
W grudniu, jeszcze przed świętami w Bytomiu Odrzańskim powstała społeczna lodówka dla osób potrzebujących. Po blisko dwóch miesiącach działalności można śmiało stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł. Żywność znika z niej bardzo szybko.


Fotoreportaże