Wiadomości › FSD

Kasia z Drezdenka została Miss Polski Nastolatek!

15 stycznia 2021, 22:36
W piątkowy wieczór odbył się finał Miss Polski Nastolatek 2020. Wśród finalistek znalazła się Katarzyna Synowiec z Drezdenka. Jak się ostatecznie okazało, to Lubuszanka zgarnęła koronę i została Miss Polski Nastolatek.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

Drezdenko: Zawaliła się ściana kamienicy [zdjęcia]

5 stycznia 2021, 09:12
W poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Drezdenko doszło do katastrofy budowlanej. Przy ul. Kościelnej zawaliła się ściana jednej z kamienic. Strażacy ewakuowali mieszkańców uszkodzonego budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W szpitalu covidowym zamienia sutannę na kombinezon

30 grudnia 2020, 09:07
Każdego dnia zamienia sutannę na kombinezon ochronny, aby choć na chwilę odwiedzić chorych w szpitalu covidowym. Robi to praktycznie codziennie od marca, kiedy w naszym kraju zmieniła się rzeczywistość – również ta szpitalna.

Zabytkowe kamienice w Drezdenku odzyskują swój blask

29 grudnia 2020, 08:45
Byłq obskurny, oklejona różnymi reklamami i odstraszająca. W samym centrum Drezdenka takich kamienic jest niestety sporo, ale powoli przywracany jest im dawny blask. To wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Szpital w Drezdenku dostał 10 łóżek od WOŚP

17 grudnia 2020, 09:33
10 specjalistycznych łóżek czterosekcyjnych trafiło do Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Jest to dar fundacji WOŚP, która wspomaga placówki służby zdrowia od wielu lat. Nowe łóżka to lepszy komfort dla pacjentów i sprawna obsługa przez personel.

Zatrzymano sprawców kradzieży sprzętu spod szpitala w Drezdenku

11 grudnia 2020, 08:38
Ukradli dwie nagrzewnice i lampy halogenowe ze szpitala powiatowego w Drezdenku. Sprzęt służył pracownikom i pacjentom szpitala, leczącego chorych na koronawirusa. Mężczyźni wpadli, bo nagrały ich kamery monitoringu. Ustalenie ich tożsamości było tylko kwestią czasu.

Pożar w Bronowicach. Dwie osoby w szpitalu

9 grudnia 2020, 18:51
Groźny pożar w Bronowicach pod Strzelcami Krajeńskimi. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Doszczętnie spłonął jeden z garaży w miejscowości. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W Strzelcach na przejściach bardziej bezpiecznie

8 grudnia 2020, 13:37
Informowaliśmy już o tym, w wielu miejscach w naszym województwie doświetlane są przejścia dla pieszych. Przekłada się to znacznym stopniu na bezpieczeństwo pieszych. Pieszy wchodzący na pasy, które są doświetlone odpowiednim światłem, jest bardziej widoczny. Przez to najeżdżający kierowcy mają szansę szybciej go dostrzec.


Fotoreportaże