Wiadomości › FSL

Nastolatkowie odpowiedzialni za dewastację grobów na cmentarzu w Rzepinie

4 stycznia 2021, 13:57
W noworoczny wieczór doszło do zniszczenia kilkunastu nagrobków na terenie cmentarza komunalnego w Rzepinie. Dzięki zapisom z monitoringu policjantom udało się ustalić, że za dewastację grobów odpowiada trzech nastolatków – dwóch w wieku 15 lat oraz jeden 16-latek. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wandale zdewastowali nagrobki na cmentarzu w Rzepinie

2 stycznia 2021, 14:37
W noworoczny wieczór nieznani sprawcy zdewastowali na cmentarzu komunalnym w Rzepinie kilkadziesiąt nagrobków. Na czas działań policji cmentarz przy ul. Słowackiego był zamknięty.

Pudełka życia do schowania w… lodówce!

2 stycznia 2021, 12:42
Z inicjatywy Burmistrza Rzepina – Sławomira Dudzisa, Gmina Rzepin zakupiła około 200 zestawów, które mogą przyczynić się do uratowania życia Mieszkańców gminy. „Pudełko Życia” to nieoceniona pomoc dla ratowników medycznych, którzy w razie jakichkolwiek interwencji mogą skuteczniej i szybciej udzielić właściwej pomocy.

Strażacy uratowali łabędzia z pułapki

31 grudnia 2020, 11:54
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowe popołudnie w miejscowości Cybinka. W śluzie pomiędzy dwoma stawami utknął łabędź, który nie był sam w stanie się wydostać. Po kilkunastu minutach akcji, strażakom udało się uratować łabędzia.

Bezpieczne przejście w Kunowicach

31 grudnia 2020, 10:08
W Kunowicach w powiecie słubickim uruchomiono inteligentną sygnalizację świetlną. System, który denerwuje wielu kierowców, ale poprawia bezpieczeństwo w znacznym stopniu. „All red”, czyli „stale czerwone” sprawdza się w wielu miejscowościach w Polsce.

Tragedia w Rzepinie. Z rzeki wyłowiono ciało kobiety

30 grudnia 2020, 16:59
W środę doszło do tragedii nad rzeką Ilanka w miejscowości Rzepin. Przypadkowy przechodzień zauważył w wodzie dryfujące ciało. Strażacy wyciągnęli z rzeki ciało 55-letniej kobiety. Prokurator wykluczył działanie osób trzecich.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Rzepińska paczka trafiła do rodziny z Serbowa

23 grudnia 2020, 13:51
Rzepińska Paczka, to inicjatywa burmistrza – Sławomira Dudzisa. Co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, do rodzin z terenu gminy Rzepin trafia świąteczna paczka. Nie inaczej było w tym roku.

Ktoś ukradł autobus z dworca PKS i uderzył nim w budynek

21 grudnia 2020, 13:44
Policjanci ze Słubic otrzymali w poniedziałek w nocy zgłoszenie o autobusie, który uderzył w budynek przy ul. 1 Maja. Jak się okazało, ktoś ukradł autokar z dworca autobusowego i wybrał się na przejażdżkę ulicami miasta, która zakończyła się rozbiciem pojazdu na ścianie budynku. Sprawca porzucił autobus i uciekł z miejsca zdarzenia.

„Kolejny lockdown i brak Niemców to dla nas gwóźdź do trumny”

19 grudnia 2020, 19:30
Przedsiębiorcy ze Słubic, którzy mają swoje stoiska na przygranicznym bazarze załamują ręce. Dla nich obostrzenia wprowadzone przez stronę niemiecką to już trzeci lockdown w tym roku. Jak przyznają przedsiębiorcy, aż 99 procent osób robiących zakupy na bazarze, to klienci z Niemiec, których obecnie po prostu nie ma. Sprzedawcy podkreślają, że są obecnie w tragicznej sytuacji i nie wiedzą czy przetrwają, ponieważ są na skraju bankructwa.


Fotoreportaże