Wiadomości › FSU

Remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy sami zorganizowali sobie transport

23 lutego 2021, 13:01
Do końca czerwca trwać mają prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej numer 131 w Świerkocinie. Mieszkańcy nie chcą jeździć codziennie objazdem kilkadziesiąt kilometrów przez Gorzów, znaleźli sposób na dotarcie do szkoły, czy pracy.

Niezwykłe szkolenie wojskowych nurków na skutym lodem jeziorze [zdjęcia]

7 lutego 2021, 17:48
Podwodna nawigacja, wydostawanie się spod lodu, ewakuacja załóg z zatopionych pojazdów, czy w końcu wydobycie z podwodnych czeluści zatopionego sprzętu wojskowego to tylko niektóre umiejętności, jakie muszą posiadać i nieustannie doskonalić wojskowi nurkowie inżynierii. Dlatego też od kilku dni na skutym lodem jeziorze Rakowe na terenie poligonu w Wędrzynie ćwiczą nurkowie z kilku jednostek wojskowych.

Największa inwestycja w historii Sulęcina ukończona

4 lutego 2021, 11:46
29 października 2018 roku na terenie oczyszczalni ścieków odbyło się symboliczne wkopanie szpadla pod inwestycję. Dziś możemy już mówić o oficjalnym zakończeniu tej największej w historii Sulęcina inwestycji.

Pijany kierowca audi prawie potrącił policjanta

3 lutego 2021, 09:35
Policjanci prowadzili przez kilkanaście kilometrów pościg za pijanym kierowcą audi, który podczas ucieczki omal nie potrącił jednego z funkcjonariuszy. Ucieczka mężczyzny zakończyła się na rozbiciu auta. Jak się okazało, 42-latek był nie tylko pijany, ale również posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Pożar forda po zderzeniu ze skodą. Poparzony 10-latek [zdjęcia]

2 lutego 2021, 11:53
We wtorkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn doszło do dramatycznego wypadku. Samochód osobowy marki ford zderzył się ze skodą. W wyniku zderzenia ford całkowicie spłonął. W wypadku brały udział również trzy samochody ciężarowe. Rannych zostało pięć osób, w tym 10-letni chłopczyk, który doznał poparzeń oraz 9-miesięczna dziewczynka.

Agresorzy na stacji benzynowej

27 stycznia 2021, 10:39
Do brutalnego pobicia doszło na jednej ze stacji paliw przy drodze K-92. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, bez żadnego powodu, zaatakowało tankującego paliwo klienta. Ich atak zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki błyskawicznej reakcji sulęcińskich policjantów, podejrzani zostali zatrzymani praktycznie na gorącym uczynku.

Most w Świerkocinie zamknięty od 1 lutego 2021

25 stycznia 2021, 17:13
To już pewne. Od 1 lutego mieszkańcy Świerkocina i okolicznych miejscowości, ale też wszyscy korzystający z drogi 131 będą mieli nie lada problem. 150-metrowy odcinek drogi, który łączy oba brzegi Warty będzie zamknięty nawet na pół roku. Co to oznacza? Na pewno 60 kilometrów objazdu. Ratunkiem może być prom.

Wypadek na DK22. Kierujący citroenem uderzył w ciężarówkę

11 stycznia 2021, 19:21
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 i drogi wojewódzkiej nr 134 w powiecie sulęcińskim. Kierujący dostawczym citroenem najechał na tył ciężarówki. Poszkodowany kierowca citroena został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Ratownicy z WOPR kupili quada

9 stycznia 2021, 19:47
WOPR w Lubniewicach wzbogacił się o nowy, wszechstronny pojazd, którym ratownicy będą mogli dotrzeć do mało dostępnych miejsc. Zakup quada Can Am Outlander 1000 xtp był możliwy dzięki wsparciu wielu instytucji.

Sulęcinianie mają ogromne serca. Pomoc ruszyła z każdej strony

6 stycznia 2021, 12:24
Wciąż trwa zbiórka darów i pieniędzy dla potrzebujących rodzin z Sulęcina, którzy ucierpieli w wyniku pożaru, do jakiego doszło w Nowy Rok. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia.


Fotoreportaże