Wiadomości › FZI

Poważna awaria wodociągu w gminie Czerwieńsk

3 stycznia 2021, 16:16
W niedzielne popołudnie doszło do awarii wodociągu w miejscowości Będów w gminie Czerwieńsk. Przerwa w dostawie wody dla miejscowości Będów, Bródki, Nietkowice i Sycowice może potrwać nawet do 12 godzin.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Kampania ekologiczna „Z własnym opakowaniem” programu Ziemia na Pokolenia nabiera tempa.

26 grudnia 2020, 15:44
Podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, Beata Soringer koordynatorka programu Ziemia na Pokolenia stworzonego przez Stowarzyszenie Polska2050 Lubuskie zainicjowała w Sulechowie, nową kampanię ekologiczną pod tytułem „Z własnym opakowaniem”.

Wypadek koło Zielonej Góry. Kobieta wbiegła wprost pod citroena

10 grudnia 2020, 14:15
W czwartkowy poranek w miejscowości Płoty koło Zielonej Góry doszło do wypadku. Samochód osobowy marki citroen potrącił 26-latkę. Jak się okazało, kobieta wbiegła na drogę w niedozwolonym miejscu.

Mieszkańcy Świdnicy zostali bez wody pitnej. Nie mogą nawet zrobić nią prania

9 grudnia 2020, 12:05
Zła wiadomość dla mieszkańców podzielonogórskiej Świdnicy. Sanepid wydał zakaz spożywania wody z publicznego wodociągu. Mieszkańcy nie tylko nie mogą pić wody, ale nawet używać jej do mycia naczyń kuchennych, prania czy kąpieli.

Kierująca seatem uderzyła w drzewo. Auto zaczęło się palić

7 grudnia 2020, 13:44
W poniedziałkowe przedpołudnie na drodze wojewódzkiej nr 277 koło Sulechowa doszło do poważnego wypadku. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki seat w pewnym momencie zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku uderzenia, pojazd zaczął płonąć. Na szczęście poszkodowanej kobiecie udało się opuścić objęte ogniem auto.

Koniec remontu w Klępsku

7 grudnia 2020, 13:14
To już koniec remontu drogi wojewódzkiej numer 304 na odcinku Zielona Góra – Babimost. W Klępsku wyremontowano 220-metrowy odcinek zniszczonej jezdni.

Bezpieczniej dla pieszych w Nowogrodzie Bobrzańskim

2 grudnia 2020, 14:30
108 tysięcy złotych kosztowała budowa chodnika na ulicy Zielonogórskiej w ciągu drogi wojewódzkiej numer 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Na tym niebezpiecznym odcinku drogi, piesi są teraz bardziej chronieni.

Jest zezwolenie na budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry

30 listopada 2020, 17:17
Prezydent Janusz Kubicki odebrał dziś z rąk wojewody lubuskiego decyzję o zezwoleniu na realizację budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. - Wiele lat zabiegaliśmy o to, by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat – mówi prezydent Kubicki.

Dron walczy ze smogiem w Świdnicy

27 listopada 2020, 17:07
Gmina Świdnica postanowiła walczyć ze smogiem. Do tego celu wykorzystuje drona ze specjalnymi czujnikami, który sprawdza czym mieszkańcy palą w piecach. Osoba paląca śmieciami może liczyć się z mandatem lub nawet karą do 5 tys. zł.


Fotoreportaże