Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Awaria zasilania. Trasa tramwaju została skrócona

7 grudnia 2020, 18:02
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na części linii tramwajowej nr 1 W związku z tym, tramwaje kursują tylko od przystanku Dowgielewiczowej do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Gorzów błyszczy już na święta [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 20:03
W niedzielny wieczór 6 grudnia oficjalnie rozbłysnęły iluminacje świąteczne w Gorzowie. Ozdoby pojawiły się przede wszystkim na Starym Rynku oraz na Kwadracie. Koszt tegorocznego bożonarodzeniowego oświetlenia to 198 tys. zł.

Róże zniknęły z parku. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

6 grudnia 2020, 14:53
Kilka dni temu z terenu parku Wiosny Ludów zniknęły róże. Część mieszkańców Gorzowa zaczęła zastanawiać się, co stało się z krzewami różanymi. Głos w tej sprawie postanowili zabrać urzędnicy, którzy tłumaczą, że róże zostały wykopane i przesadzone w inne miejsce. Wszystko przez planowaną rewitalizację parku.

Śniegu nie ma, więc św. Mikołaj przypłynął kajakiem [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 13:50
Święty Mikołaj postanowił w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Mieszkańcy Gorzowa wraz z dziećmi zebrali się nad rzeką Kłodawką w parku Róż, aby przywitać w niedzielne południe orszak św. Mikołaja. Nie zabrakło słodyczy oraz zdjęć.

Gorzów szykuje się do świąt [zdjęcia]

2 grudnia 2020, 12:17
W Gorzowie trwa właśnie montaż świątecznych ozdób. Na Starym Rynku pojawił się już św. Mikołaj z saniami i ogromny świerk. Natomiast na Kwadracie została już ustawiona sztuczna choinka, figura św. Mikołaja, bałwan czy iglo. Świąteczne iluminacje zostaną włączone w Mikołajki 6 grudnia.

Gorzów: Ewakuacja przedszkola po e-mailu o bombie

2 grudnia 2020, 10:42
Ewakuowano przedszkole w Gorzowie Wielkopolskim. Do placówki nadszedł e-mail, w którym anonimowy nadawca informuje o tym, że w jednym z plecaków znajduje się… ładunek wybuchowy. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.

Możesz bezkarnie rozwiązać umowę z Multimedia Polska

1 grudnia 2020, 18:25
Z oferty programowej Multimedia Polska od 1 stycznia 2021 roku znikają kanały z grupy Polsat. To ważna informacja dla klientów, którzy mogą wypowiedzieć umowę, jeżeli nie zgadzają się zmianami.

Świąteczne wydarzenia w Gorzowie w czasie pandemii

1 grudnia 2020, 14:00
Miasto Gorzów szykuje się do świąt i zapowiada wiele świątecznych atrakcji, pomimo wprowadzonych obostrzeń. Będzie świąteczny tramwaj, barszcz po gorzowsku czy nowość - video mapping na budynku „Przemysłówki” i „Kokosa”.

Gorzów: Będzie więcej kontroli biletów w autobusach i tramwajach

1 grudnia 2020, 10:51
Władze Gorzowa chcą, aby od przyszłego roku było przeprowadzanych co najmniej 2,4 tys. kontroli biletów miesięcznie. Obecnie urzędnicy analizując oferty, które wpłynęły do przetargu. Jak się okazało, aż dwie firmy zaproponowały 200 dodatkowych kontroli w miesiącu.

Zamiast drzew, będzie nowa droga

30 listopada 2020, 15:55
Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie przystąpił do kolejnego etapu robót. Firma zajmuje się obecnie wycinką drzew i krzewów przy ul. Walczaka i Zawackiej. Pod topór pójdzie 737 drzew oraz 23 krzewy.


Fotoreportaże