Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Owce grasują na Gorzowskich Murawach. Są jak żywe kosiarki

20 maja 2021, 12:45
Owce wrzosówki znów grasują na terenie Gorzowskich Muraw. To żywe kosiarki, które są wypasane na rozległym terenie. Po co? Odpowiedź jest prosta. Zwierzęta lepiej kosza trawę, niż mechaniczne urządzenia. Są tańsze i ekologiczne!

Nieprawidłowości przy remoncie LUW. Sprawę bada CBA

13 maja 2021, 11:57
CBA w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Chodzi o nieprawidłowości, do jakich miało dojść podczas rozbudowy i przebudowy budynku LUW. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna ze Szczecina.

Wypadek na S3. Sześć osób zostało rannych [zdjęcia]

11 maja 2021, 17:30
We wtorkowe popołudnie na drodze ekspresowej S3 tuż za węzłem Gorzów Północ w kierunku na Szczecin doszło do poważnego wypadku. Kierujący busem uderzył w tył ciężarówki. W wyniku wypadku rannych zostało łącznie sześć osób. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec LPR.

Dwuletnie dziecko na parapecie. Służby w akcji

11 maja 2021, 12:19
Było o krok od tragedii. Dwuletnie dziecko siedziało na parapecie w jednym z bloków przy ulicy Walczaka w Gorzowie. Zaalarmowane służby natychmiast przyjechały na miejsce. Na szczęście rodzice malucha szybko zareagowali i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Strażacy zorganizowali zbiórkę krwi. „Ratowanie mamy we krwi” [zdjęcia]

6 maja 2021, 14:23
Klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla” z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie zorganizował zbiórkę krwi. Nie zabrakło chętnych i krew oddało łącznie 21 osób, dzięki czemu udało się zebrać prawie 10 litrów tego drogocennego płynu. Strażacy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w akcję krwiodawstwa.

Kobieta wyskoczyła z okna wieżowca. Zginęła na miejscu

4 maja 2021, 12:14
Tragiczne zdarzenie w jednym z budynków w Gorzowie Wielkopolskim. Z okna znajdującego się na 11 piętrze wieżowca Watral wyskoczyła kobieta. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która ma wyjaśnić przyczyny tragedii.

Bezczelna kradzież pod okiem kamer monitoringu

4 maja 2021, 09:28
W nocy w niedzielę, 2 maja doszło do bezczelnej kradzieży w samym centrum Gorzowa. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Nieznany mężczyzna ukradł fotel oraz stolik kawowy i to nie pierwszy raz.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień. Pierwszy pacjent czekał już od 5 rano [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:33
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie. Do punktu utworzyła się ogromna kolejka, w której stoi kilkaset osób. Pierwszy pacjent czekał już od godz. 5 rano, chociaż punkt został dopiero otwarty o godz. 10 rano. Szczepienia potrwają do poniedziałku 3 maja.

Archeologiczne odkrycia opóźnią inwestycje w Gorzowie

26 kwietnia 2021, 18:52
Mieszkańcy Gorzowa już się chyba przyzwyczaili do tego, że pod każdą rozkopaną w mieście ulicą, robotnicy muszą natrafić na jakieś niespodzianki. Gdy na placu budowy wchodzą archeolodzy, to oznacza, że inwestycja nie zostanie oddana w terminie. Tak też będzie przy remoncie jednej z głównych ulicy Gorzowa – Chrobrego.

Podpalili mężczyznę denaturatem. Teraz stanęli przed sądem

23 kwietnia 2021, 20:37
To było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Dwaj mężczyźni oblali 64-latka denaturatem, a później podpalili. Mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa proces oprawców. 46-letniemu Tomaszowi Sz. i 32-letni Krzysztofowi Ł. grozi nawet dożywocie.


Fotoreportaże