Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Znany przedsiębiorca zatrzymany pod zarzutem działania w grupie przestępczej

19 marca 2021, 13:13
Znany przedsiębiorca budowlany miał zostać ostatnio zatrzymany pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz niego, do sprawy zatrzymano trzy inne osoby, które właśnie usłyszały zarzuty.

Mieszkańcy tłumnie ruszyli po darmowe maseczki. Stoją po kilka razy w jednej kolejce

18 marca 2021, 17:53
Ruszyła akcja rozdawania darmowych maseczek. Główni zainteresowani – osoby powyżej 60 roku życia - ustawiały się w sporych kolejkach. Niektórzy chowali maseczki do torebek, czy kieszeni i ponownie stawiali w kolejce. Limit maseczek na osobę wynosił 4 sztuki.

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik został ojcem! Na świat przyszedł Antek

17 marca 2021, 09:43
Bartosz Zmarzlik został właśnie ojcem. Mistrz świata, żużlowiec Stali Gorzów poinformował o tym w środę 17 marca w nocy. Zmarzlik gratuluje swojej narzeczonej Sandrze i podkreśla, że dla niego wszystkie mamy są mistrzyniami świata. Synek Bartka i Sandry otrzymał imię Antoni.

Proboszcz skazany za zaniedbania w katedrze, które doprowadziły do pożaru

16 marca 2021, 12:35
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze, które doprowadziły do pożaru. Proboszczowi została wymierzona kara 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Zginął doświadczony nurek. Prokurator umorzył śledztwo

9 marca 2021, 12:49
Do dramatu doszło w październiku ubiegłego roku nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza. Wówczas dwóch nurków miało testować sprzęt przed zbliżającą się wyprawą. Niestety 47-letni nurek utonął. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu właśnie umorzyła śledztwo, bo jak ustalił biegły sprzęt był sprawny, ale źle przygotowany do nurkowania przez nurka, który zginął.

Znany adwokat z Gorzowa z zarzutami

9 marca 2021, 10:45
Adwokat z Gorzowa Jacek S. reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel, szefa zorganizowanej grupy przestępczej z Kamienia Pomorskiego, która handlowała narkotykami na dużą skalę. Jacek S. właśnie usłyszał zarzuty związane z utrudnianiem postępowania. Ponadto prokurator zdecydował, że zawiesi mężczyznę w wykonywaniu zawodu adwokata. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pożar mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim. Lokatorzy byli pijani

7 marca 2021, 00:27
Dorzucili do pieca kaflowego zbyt duży kawałek drewna. To było przyczyną pożaru, do jakiego doszło w nocy z soboty na nadzielę, w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale mieszkanie nie nadaje się już do zamieszkania.

Pijani mężczyźni skakali po samochodach. Kilka aut zostało uszkodzonych [film]

6 marca 2021, 20:55
W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, znalazło sobie sposób na „zabawę” na os. Europejskim w Gorzowie. Skakali po maskach i dachach samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Madryckiej. W ten sposób uszkodzonych zostało kilka aut. Sprawa została zgłoszona na policję.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Prokuratura podjęła decyzję w tej sprawie

5 marca 2021, 13:29
Na początku stycznia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważał, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar. Prokuratura właśnie zdecydowała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i strażacy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pożar.

Żużlowiec z zarzutami. Rafał K. zawieszony przez klub

3 marca 2021, 14:30
Żużlowiec gorzowskiej Stali – Rafał K. został zawieszony. Taką decyzję podjęły władze klubu. To pokłosie zarzutów, które usłyszał 22-letni żużlowiec, a dotyczyły znieważenia policjanta i naruszenia jego nietykalności cielesnej. Wszystko działo się pod koniec lutego, kiedy Rafał K. obchodził swoje urodziny.


Fotoreportaże