Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

3-tygodniowy kotek uratowany przed śmiercią

23 kwietnia 2021, 11:06
3-tygodniowy kotek trafił na wysypisko w podgorzowskim Chróściku. Zwierze zostało wypatrzone wśród śmieci na linii technologicznej. Gdyby nie szybka interwencja pracowników Inneko, kotek mógłby zginąć.

Nalot służb na punkt gier hazardowych. Zatrzymany Ukrainiec

22 kwietnia 2021, 09:09
We wtorkowe popołudnie do jednego z lokali w centrum Gorzowa Wielkopolskiego weszli przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnymi grami hazardowymi. Zatrzymano też Ukraińca, który w Polsce pracował nielegalnie.

Czy doszło do pobicia na komendzie w Gorzowie? Jest śledztwo prokuratury

19 kwietnia 2021, 16:12
Co tak naprawdę wydarzyło się pod sklepem przy Słonecznej w Gorzowie Wielkopolskim, a później na terenie Komendy Miejskiej Policji? Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów z pionu prewencji. Mężczyzna podczas doprowadzania do Policyjnej Izby Zatrzymań miał zostać pobity.

Martwy pacjent znaleziony w szpitalnej toalecie

15 kwietnia 2021, 11:10
Kolejne dramatyczne zdarzenie na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W szpitalnej toalecie został odnaleziony martwy pacjent. 55-letni mężczyzna miał sam odłączyć się od aparatury i wyjść z sali. Personel znalazł go po kilkunastu minutach. Na pomoc jednak było już za późno.

Płonęły dokumenty w archiwum. Duża akcja straży pożarnej [film i zdjęcia]

24 marca 2021, 11:53
Duża akcja gaśnicza w Gorzowie Wielkopolskim. W środowy poranek przy ulicy Fabrycznej doszło do pożaru w archiwum Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na miejsce skierowane kilka zastępów straży pożarnej. Okazało się, że w pomieszczeniach archiwum płonęły dokumenty.

Znany przedsiębiorca zatrzymany pod zarzutem działania w grupie przestępczej

19 marca 2021, 13:13
Znany przedsiębiorca budowlany miał zostać ostatnio zatrzymany pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz niego, do sprawy zatrzymano trzy inne osoby, które właśnie usłyszały zarzuty.

Mieszkańcy tłumnie ruszyli po darmowe maseczki. Stoją po kilka razy w jednej kolejce

18 marca 2021, 17:53
Ruszyła akcja rozdawania darmowych maseczek. Główni zainteresowani – osoby powyżej 60 roku życia - ustawiały się w sporych kolejkach. Niektórzy chowali maseczki do torebek, czy kieszeni i ponownie stawiali w kolejce. Limit maseczek na osobę wynosił 4 sztuki.

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik został ojcem! Na świat przyszedł Antek

17 marca 2021, 09:43
Bartosz Zmarzlik został właśnie ojcem. Mistrz świata, żużlowiec Stali Gorzów poinformował o tym w środę 17 marca w nocy. Zmarzlik gratuluje swojej narzeczonej Sandrze i podkreśla, że dla niego wszystkie mamy są mistrzyniami świata. Synek Bartka i Sandry otrzymał imię Antoni.

Proboszcz skazany za zaniedbania w katedrze, które doprowadziły do pożaru

16 marca 2021, 12:35
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze, które doprowadziły do pożaru. Proboszczowi została wymierzona kara 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Zginął doświadczony nurek. Prokurator umorzył śledztwo

9 marca 2021, 12:49
Do dramatu doszło w październiku ubiegłego roku nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza. Wówczas dwóch nurków miało testować sprzęt przed zbliżającą się wyprawą. Niestety 47-letni nurek utonął. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu właśnie umorzyła śledztwo, bo jak ustalił biegły sprzęt był sprawny, ale źle przygotowany do nurkowania przez nurka, który zginął.


Fotoreportaże