Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.

Otwarcie Leroy Merlin wiosną 2021

8 grudnia 2020, 11:38
W Gorzowie trwają prace związane z przebudową budynku dawnego Tesco na potrzeby marketu budowlanego Leroy Merlin. Obecnie wykonawca inwestycji zajmuje się robotami wewnątrz budynku oraz elewacją obiektu czy też wymianą nawierzchni parkingu.

W Gorzowie śmieci trafią pod ziemię [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:56
Powoli zbliża się do końca inwestycja polegająca na budowie podziemnych śmietników przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie. Betonowe silosy czekają już tylko na montaż w przygotowanym wykopie. Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Próbował ukraść katalizator. Został zatrzymany na gorącym uczynku

8 grudnia 2020, 09:03
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy ul. Okulickiego w Gorzowie próbował ukraść katalizator z osobowego fiata. Złodziej został złapany na gorącym uczynku, miał przy sobie piłę oraz latarkę. 23-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

60-latek zatruł się dymem w pożarze kamienicy

7 grudnia 2020, 21:09
Dyżurny gorzowskiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Myśliborskiej. Ogień pojawił się w piwnicy budynku. Poszkodowany został mężczyzna, który tam przebywał. 60-latek zatruł się dymem. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

"Gorzów na wynos" ma pomóc lokalnym restauratorom

7 grudnia 2020, 18:46
W związku z trudną sytuacją właścicieli lokali gastronomicznych, władze Gorzowa po raz kolejny postanowiły pomóc. Tym razem została stworzona strona na której pojawi się baza gorzowskich punktów gastronomicznych. Następnie mieszkańcy będą mogli za jej pośrednictwem zamawiać swoje ulubione dania. Ma to wyeliminować koszty związane z korzystaniem z pośredników.

Awaria zasilania. Trasa tramwaju została skrócona

7 grudnia 2020, 18:02
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na części linii tramwajowej nr 1 W związku z tym, tramwaje kursują tylko od przystanku Dowgielewiczowej do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Gorzów błyszczy już na święta [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 20:03
W niedzielny wieczór 6 grudnia oficjalnie rozbłysnęły iluminacje świąteczne w Gorzowie. Ozdoby pojawiły się przede wszystkim na Starym Rynku oraz na Kwadracie. Koszt tegorocznego bożonarodzeniowego oświetlenia to 198 tys. zł.

Róże zniknęły z parku. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

6 grudnia 2020, 14:53
Kilka dni temu z terenu parku Wiosny Ludów zniknęły róże. Część mieszkańców Gorzowa zaczęła zastanawiać się, co stało się z krzewami różanymi. Głos w tej sprawie postanowili zabrać urzędnicy, którzy tłumaczą, że róże zostały wykopane i przesadzone w inne miejsce. Wszystko przez planowaną rewitalizację parku.

Śniegu nie ma, więc św. Mikołaj przypłynął kajakiem [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 13:50
Święty Mikołaj postanowił w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Mieszkańcy Gorzowa wraz z dziećmi zebrali się nad rzeką Kłodawką w parku Róż, aby przywitać w niedzielne południe orszak św. Mikołaja. Nie zabrakło słodyczy oraz zdjęć.


Fotoreportaże