Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Idziesz prywatnie do lekarza? Przygotuj się na "opłatę covidową"

14 stycznia 2021, 09:58
Opłata covidowa, to dodatek do paragonu w prywatnych gabinetach lekarskich. Oburzeni pacjenci komentują w sieci takie rozwiązanie, a właściciele prywatnych gabinetów lekarskich tłumacza, że dodatkowe pieniądze są przeznaczone na zakup dodatkowych maseczek, fartuchów i środków dezynfekujących.

Sąd uniewinnił właściciela antyaborcyjnej furgonetki

12 stycznia 2021, 13:39
We wtorek 12 stycznia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak sędzia Sądu Okręgowego zmienił wyrok i uniewinnił mężczyznę.

Gorzów: W nowych autobusach hybrydowych zostaną zamontowane defibrylatory

9 stycznia 2021, 14:00
Od kilku lat autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze są wyposażone w urządzenia AED, czyli defibrylatory. Jak się okazuje, takie same urządzenia pojawią się również w autobusach w Gorzowie. Póki co, defibrylatory zostaną zainstalowane w dwóch nowych autobusach hybrydowych, które jeszcze w tym roku trafią do Gorzowa.

Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich stanie przed sądem

5 stycznia 2021, 12:21
Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich, które w miniony weekend zagryzły dwa psy usłyszała zarzuty. Za niedopilnowanie zwierzęcia stanie przed sądem.

Awantura pod gorzowską kablówką. Interweniowała policja

29 grudnia 2020, 20:04
Awantura przed siedzibą operatora telewizji kablowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zdenerwowani klienci, którzy nie zostali obsłużeni po godzinach zamknięcia biura, a czekali w kolejce nawet po kilka godzin, wezwali na miejsce policję.

Zwłoki mężczyzny pod gruzami w Gorzowie Wielkopolskim

28 grudnia 2020, 17:11
Zwłoki mężczyzny zostały znalezione pod gruzami w pomieszczeniu piwnicznym na jednej z ulic w Gorzowie Wielkopolskim. Odkrycia dokonała przypadkowa osoba w poniedziałkowe popołudnie. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

Mieszkańcy podzielili się świąteczną żywnością [film]

26 grudnia 2020, 15:12
W sobotę 26 grudnia w Gorzowie odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”, którą zorganizowała społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mieszkańcy Gorzowa chętnie włączyli się w akcję i oddali jedzenie, które zostało po świętach.

„Medycy nie mogą być awangardą ruchu antyszczepionkowego”

23 grudnia 2020, 12:17
Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszają w niedzielę 27 grudnia. Jak się okazało, deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Gorzów: Kierujący mercedesem potrącił rowerzystkę [zdjęcia]

22 grudnia 2020, 16:04
We wtorek 22 grudnia na rondzie Górczyńskim w Gorzowie doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego samochodem osobowym marki mercedes. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

Fala hejtu i doniesienie do prokuratury po piśmie dyrektora gorzowskiego pogotowia

21 grudnia 2020, 10:34
Dyrektor stacji pogotowia w Gorzowie wycofuje się z zapisu o konieczności obowiązkowego szczepienia pracowników w nowym roku. Po fali hejtu, jaka wylała się na dyrektora placówki, Andrzej Szmit złoży doniesienie do prokuratury. Chodzi o groźby karalne.


Fotoreportaże