Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Strażacy są winni pożaru katedry w Gorzowie? Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie

15 stycznia 2021, 12:12
Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie pożaru katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego. Uważa, że za pożar katedry powinni odpowiadać nie tylko proboszczowie, ale również straż pożarna, która nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem.

Idziesz prywatnie do lekarza? Przygotuj się na "opłatę covidową"

14 stycznia 2021, 09:58
Opłata covidowa, to dodatek do paragonu w prywatnych gabinetach lekarskich. Oburzeni pacjenci komentują w sieci takie rozwiązanie, a właściciele prywatnych gabinetów lekarskich tłumacza, że dodatkowe pieniądze są przeznaczone na zakup dodatkowych maseczek, fartuchów i środków dezynfekujących.

Sąd uniewinnił właściciela antyaborcyjnej furgonetki

12 stycznia 2021, 13:39
We wtorek 12 stycznia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak sędzia Sądu Okręgowego zmienił wyrok i uniewinnił mężczyznę.

Gorzów: W nowych autobusach hybrydowych zostaną zamontowane defibrylatory

9 stycznia 2021, 14:00
Od kilku lat autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze są wyposażone w urządzenia AED, czyli defibrylatory. Jak się okazuje, takie same urządzenia pojawią się również w autobusach w Gorzowie. Póki co, defibrylatory zostaną zainstalowane w dwóch nowych autobusach hybrydowych, które jeszcze w tym roku trafią do Gorzowa.

Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich stanie przed sądem

5 stycznia 2021, 12:21
Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich, które w miniony weekend zagryzły dwa psy usłyszała zarzuty. Za niedopilnowanie zwierzęcia stanie przed sądem.

Awantura pod gorzowską kablówką. Interweniowała policja

29 grudnia 2020, 20:04
Awantura przed siedzibą operatora telewizji kablowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zdenerwowani klienci, którzy nie zostali obsłużeni po godzinach zamknięcia biura, a czekali w kolejce nawet po kilka godzin, wezwali na miejsce policję.

Zwłoki mężczyzny pod gruzami w Gorzowie Wielkopolskim

28 grudnia 2020, 17:11
Zwłoki mężczyzny zostały znalezione pod gruzami w pomieszczeniu piwnicznym na jednej z ulic w Gorzowie Wielkopolskim. Odkrycia dokonała przypadkowa osoba w poniedziałkowe popołudnie. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

Mieszkańcy podzielili się świąteczną żywnością [film]

26 grudnia 2020, 15:12
W sobotę 26 grudnia w Gorzowie odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”, którą zorganizowała społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mieszkańcy Gorzowa chętnie włączyli się w akcję i oddali jedzenie, które zostało po świętach.

„Medycy nie mogą być awangardą ruchu antyszczepionkowego”

23 grudnia 2020, 12:17
Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszają w niedzielę 27 grudnia. Jak się okazało, deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Gorzów: Kierujący mercedesem potrącił rowerzystkę [zdjęcia]

22 grudnia 2020, 16:04
We wtorek 22 grudnia na rondzie Górczyńskim w Gorzowie doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego samochodem osobowym marki mercedes. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.


Fotoreportaże